استاديوم هاي جام جهاني روسيه 2018
fifa
فهرست استادیوم هایی که در روسیه میزبان مسابقات ™FIFA World Cup (جام جهانی) خواهند بود:
 • «لوژنیکی» مسکو
 • «اسپارتاک» مسکو
 • «استادیوم کالنینگراد» کالنینگراد
 • کرستوفسکی» سنت پترزبورگ
 • «ولگاگراد آرینا» ولگاگراد
 • «قازان آرینا» قازان
 • «نیژنی نووگوراد» نیژنی نووگوراد
 • «سامارا آرینا» سامارا
 • «موردوویا آرینا» سارانسک
 • «راستوف آرینا» راستوف – نا – دون
 • «فیشت» سوچی
 • «یکاترینبورگ آرینا» یکاترینبورگ

«لوژنیکی» مسکو

fifa
(ظرفیت: 81000 نفر)
مسکو – پایتخت اسطوره ای روسیه، شهری معروف به واسطه معماری تکان دهنده، غذاهای فوق العاده خوش طعم و برنام های متعدد فرهنگی – عامی. مسکو از دو استادیوم بزرگ برای برگزاری بازی های جام جهانی فوتبال فیفا 2018 برخوردار است. استادیوم لوژنیکی، استادیوم اصلی مسکو و محل برگزاری رویدادهای مختلف تاریخی و ورزشی شهر است. فینال جام جهانی فوتبال فیفا 2018 در این استادیوم برگزار خواهد شد.

«اسپارتاک» مسکو

fifa
(ظرفیت 45000 نفر)
استادیوم محل تمرین کلوپ فوتبال «اسپارتاک» (مسکو). استادیوم اسپارتاک با طراحی و معماری آشنا شباهت خاصی به کلوپ فوتبال همنام خود «اسپارتاک» دارد. طبق شرایط تعیین شده توسط فیفا و یوفا، در زمان برگزاریمسابقات بین المللی بین کلوپ ها و تیم های ملی این استادیوم نام «اسپانسر بازی ها» را خواهد داشت و در طول این دوره از نام بی طرف «استادیوم اسپارتاک» استفاده می کنند. مسابقات مرحله گروهی در این استادیوم برگزار می شود.

«استادیوم کالنینگراد» کالنینگراد

fifa
(ظرفیت 35015 نفر)
کالنینگراد شهری زیبا در غرب روسیه که در حاشیه دریای بالتیک بین لهستان و لتونی واقع شده است. این شهر در دهانه رود پریگول قرار دارد. «استادیوم کالنینگراد» یک مجموعه منحصربفرد در جزیره آکتیابرسکی است.

«موردوویا آرینا» سارانسک

fifa
(ظرفیت 45015 نفر)
سارانسک پایتخت موردوویا و بزرگترین شهر این منطقه بوده که در محل تلاقی رود اینسار و سارانکی واقع شده است. موردوویا آرینا فضایی مملو از گل و انرژی است که با الهام از هنر مردمی منطقه به آن شکل داده اند. این استادیوم در ساحل رود زیبای اینسار قرار گرفته است.

«راستوف آرینا» راستوف – نا – دون

fifa
(ظرفیت: 43702 نفر)
شهر راستوف – نا – دون در جنوب شرق دشت مسطح اروپای شرقی و در امتداد رود دون واقع شده است. این منطقه از گذشته اهمیت تجاری و فرهنگی زیادی داشته. راستوف آرینا به دلیل معماری غیرمعمول سقف و قسمت تماشاچیان از سایر استادیوم ها متمایز می شود. این بنا با معماری در حال توسعه و پویای شهر کاملا هارمونی دارد.

«قازان آرینا» قازان

fifa
(ظرفیت 45000 نفر)
قازان به دلیل برخورداری از عنوان «پایتخت ورزشی روسیه» شهرت یافته است. این شهر زیبا و منحصربفرد در محل تلاقی دو رود وُلگا و کازانکی واقع شده است. قازان آرینا توسط معمارانی احداث شده که زمانی استادیوم «اومبلی» و «امیرِیتس» را در لندن طراحی کرده اند. طراحی خاص این استادیوم به گونه ای است که فضای اطراف آن نیز در هماهنگی کامل با محوطه بازی و تماشاچیان قرار می گیرد.

«فیشت» سوچی

fifa
(ظرفیت: 47659 نفر)
شهر رنگارنگ و زیبای سوچی در سواحل دریای سیاه و رشته کوه های قفقاز واقع شده است. این شهر یکی از استراحتگاه های محبوب برای روس ها است. چشم انداز کوه های برافراشته و زیبای قفقاز الهام بخش احداث استادیوم فیشت در این نقطه بوده است: نمای بیرونی آن یادآور قله های برفی رشته کوه ها است.

«سامارا آرینا» سامارا

fifa
(ظرفیت 44918 نفر)
سامارا شهری زیبا در پاولژ میانی روسیه است که به دلیل قرار گرفتن در امتداد ساحل رود ولگا شهرت یافته. این شهر از نظر بزرگی مقام ششم را در روسیه دارد. معماری غیرمعمول «سامار آرینا» الهام گرفته از فضای کهکشانی و آسمان در شب است. نمای استادیوم شبیه به گنبد شیشه ای اس که در هنگام شب نور می تاباند و بر زیبایی تک تک اشیای داخل سالن می افزاید.

«یکاترینبورگ آرینا» یکاترینبورگ

fifa
(ظرفیت 35000 نفر)
یکاترینبورگ چهارمین شهر پرجمعیت روسیه است که به افتخار ملکه یکاترین اول همسر پطر کبیر نامگذاری شده است. این شهر در محلی کاملا مناسب و در مرز بین بخش اروپایی و آسیایی روسیه قرار گرفته است. مجموعه ورزشی «یکاترینبورگ آرینا» محل تمرین و بازی تیم «اورال» - یکی از قدیمی ترین کلوپ های فوتبال کشور از شهرت برخوردار است. استادیوم شکل تاریخی و معماری گذشته را حفظ کرده، اما برای رویداد مهم 2018 سقف و جایگاه تماشاچیان را تغییر خواهند داد.

«ولگاگراد آرینا» ولگاگراد

fifa
(ظرفیت: 45015 نفر)
ولگاگراد در ساحل غربی رود بزرگ و مهم ولگا واقع شده و نام خود را از این رود گرفته است. طراحی استادیوم «ولگاگراد آرینا» نمایانگر تاریخ این شهر است، ضمن اینکه نمای مشبک بیرونی آن نماد شوی فشفشه ها در روز پیروزی است. این استادیوم را در محل استادیوم «مرکزی»، در فاصله کمی از یادبود جنگی در مامایف کورگان بنا کرده اند.

«نیژنی نووگوراد» نیژنی نووگوراد

fifa
(ظرفیت 44899 نفر)
نیژنی نووگوراد پنجمین شهر بزرگ روسیه است. این شهر در سال 1221 در محل تلاقی دو رود اوکا و ولگا احداث شده و در فاصله 400 کیلومتری از شرق مسکو واقع شده است. استادیوم نیژنی نووگوراد شاهکاری است که تاثیر طبیعی آب و باد را در انعکاس نور و افزایش روشنایی و همچنین احساس بزرگ بودن فضا نشان می دهد. این استادیوم در منطقه ای زیبا و رنگارنگ از شهر با چشم اندازی فوق العاده به کرملین نیژنی نووگوراد و کلیسای جامع الکساندر نفسکی بنا شده است.
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.