نمایش مشروح خبر

درگفتگو با مهر عنوان شد؛ ارائه بليت مسابقات شرط برگزاري تورهاي جام جهاني ۲۰۱۸


معاون گردشگري گفت: اگر آژانسي مي‌خواهد تور جام جهاني فوتبال ۲۰۱۸ روسيه را برگزار كند بايد بليت شركت در مسابقات را نيز ارائه كند و گرنه حق استفاده از عنوان جام جهاني را ندارد.
معاون گردشگري گفت: اگر آژانسي مي‌خواهد تور جام جهاني فوتبال ۲۰۱۸ روسيه را برگزار كند بايد بليت شركت در مسابقات را نيز ارائه كند و گرنه حق استفاده از عنوان جام جهاني را ندارد. مرتضي رحماني موحد معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي درباره برگزاري تورهاي گردشگري جام جهاني ۲۰۱۸ روسيه توسط آژانس‌هاي مسافرتي به خبرنگار مهر گفت: جام جهاني فوتبال ظرفيتي است كه براي كشور ميزبان منافعي را به همراه دارد براي بازديدكنندگان نيز زماني اين مزيت قابل لمس است كه بتوانند اين مسابقات و جاذبه‌هاي گردشگري بيشتري را ببينند وگرنه در هر زماني از سال مي‌توان به روسيه رفت و جاذبه‌هاي گردشگري آن را ديد. غير از اين چه دليلي دارد در محدوده زماني يك ماهه مسابقات جام جهاني به روسيه سفر كنيم؟ وي افزود: اما اگر در برنامه سفر به روسيه آن هم در زمان مسابقات، ديدن بازي‌ها جزو تورهاي گردشگري نباشد هيچ فرقي با بقيه روزهاي سال نخواهد كرد جز اينكه ممكن است تورهاي گردشگري آن در اين زمان گران‌تر شود.
وي درباره اينكه برخي از افراد هيجان بازي‌ها در شهرهاي روسيه را نيز جزو جاذبه‌هاي گردشگري آن كشور مي‌دانند گفت: اين ظرفيت زماني معنا پيدا مي‌كند كه انگيزه ديدن بازي‌ها نيز وجود داشته باشد. در اين زمان نرخ خدمات و ارزش افزوده بسيار بالا مي‌رود و ممكن است افراد نتوانند آن طور كه بايد از جاذبه‌هاي ديگر گردشگري خوب بهره ببرند چون حجم مسافران در اين محدوده زماني بسيار زياد است. رحماني موحد گفت: در نگاه اول اگر كسي مي‌خواهد تور گردشگري بفروشد بايد انگيزه ايجاد كند و بايد بليت مسابقات را نيز داشته باشد. فيفا قوانيني دارد كه همه كشورها از آن تبعيت مي‌كنند فيفا يك آژانس را به‌عنوان آژانس نماينده تور گردشگري از ميان آژانس‌هاي ديگر انتخاب مي‌كند اين انتخاب نيز دست ما نيست.
رحماني موحد بيان كرد: تجربه سال‌هاي قبل باعث شد تا فدراسيون خودش اين مسئوليت را به عهده بگيرد. البته ممكن است روس‌ها برخي تسهيلات را به آژانس‌هاي گردشگري بدهند و چون ايران نيز يك جزو بازارهاي هدف آن‌هاست ممكن است به چند آژانس گردشگري اجازه بدهد كه براي آوردن تور گردشگري به روسيه فعاليت كنند كه باز انتخاب آن آژانس‌ها نيز در اختيار ما نيست و از ما هم در اين باره سوالي نمي‌كنند. در دوره قبل فدراسيون فوتبال ايران از ما درباره آژانس‌ها سوال مي‌كرد. وي افزود: اگر آژانسي مي‌خواهد تور گردشگري فوتبال ۲۰۱۸ روسيه را برگزار كند بايد در خدمات اين تور بليت شركت در مسابقات را نيز ارائه كند وگرنه حق استفاده از عنوان جام جهاني را ندارد. چون مردم را به گمراهي مي‌اندازند اما اگر هدف فقط اجراي تور گردشگري است كه بايد گفت اين تور در هر زمان ديگري نيز قابل اجراست. تورهاي جام جهاني ۲۰۱۸ را تنها آژانس‌هايي اجرا مي‌كنند كه به عنوان آژانس رسمي از سوي فيفا انتخاب شده باشند. رحماني موحد درباره برگزاري جلسات با دفاتر مسافرتي و يا ابلاغ شرايط برگزاري تورهاي جام جهاني به آنها گفت: هنوز در اين باره صحبتي نشده است چون ايران به تازگي به جام جهاني راه يافته است. در روزهاي آتي با كمك وزارت ورزش اين تصميم گيري ها انجام و جلسات نيز برگزار مي‌شود.
کد خبر: 4593
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.