نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷
شركت بازي سازي لگو كه از سرزمين وايكينگ‌ها، دانمارك سر بر آورده است، امروزه يكي از قدرتمندترين برند‌هاي جهان به شمار مي‌رود. اما، شايد جالب باشيد بدانيد كه اين امپراتوري رنگارنگ و هيجان‌انگيز، كار خود را از يك كارگاه محقر نجاري شروع كرده است. امروزه قلمرو تجاري لگو از مرز‌هاي صنعت اسباب بازي هم فراتر رفته و پارك‌هاي تفريحي، فيلم‌هاي سينمايي، كتاب و مجله و حتي لباس كودك نيز بخشي از خدمات ارائه شده توسط اين برند به شمار مي‌آيند.
سرزمين لگو (يا لگو لند) مكان‌هاي وسيعي هستند كه تماماً از قطعات لگو ساخته شده اند. اين پارك‌هاي زيبا توسط شركت مرلين اينترتينمنت ساخته شده اند. اولين پارك لگو كه در دانمارك (مادر لگو) ساخته شده، قدمتي ۵۰ ساله دارد. هم اكنون چندين پارك لگوي بسيار ديدني در نقاط مختلف جهان يعني در كارلزبد ايالت كاليفرنيا در آمريكا، ويندزور انگليس، گانزبورگ آلمان، بيلاند دانمارك و وينتر هون ايالت فلوريدا در آمريكا و در آسيا در مالزي و دبي وجود دارند كه همه روزه مقصد بسياري از دوستداران اين اسباب بازي هاي فكر هستند.
معني لغوي لگولند
لگو در اصل تركيب دو كلمه عبارت Leg godt ( با تلفظ لاي گو در زبان دانماركي) و به معني خوب بازي كردن بود و به دليل سادگي به عنوان نام برند مورد استفاده قرار گرفت. به اين شكل، برند لگو رسما متولد شد و كار در زمينه توليد اسباب بازي را آغاز كرد. شايد جالب باشد بدانيد كه بعدها، مديران اين برند متوجه معناي نهفته ديگري در نام لگو نيز شدند. لگو (Lego) عبارتي در زبان لاتين نيز هم هست كه ترجمه آزاد آن چيزي شبيه به «من كنار هم مي‌چينم» خواهد بود.
منابع درآمد لگو لند
اگر از آجر‌هاي لگو صرف نظر كنيم، يكي ديگر از منابع درآمد اصلي برند لگو را پارك‌هاي تفريحي لگو لند (Legoland) تشكيل مي‌دهند. اين مجموعه پارك‌هاي تفريحي كه با موضوع كلي لگو در سرتاسر جهان ساخته شده‌اند، هر ساله ميليون‌ها بازديد كننده را به خود جلب كرده و از آن‌ّها با سرگرمي و بازي پذيرايي مي‌كنند. البته، اگر از لگو لند نيز چشم پوشي كنيم، لگو همچنان مبلغ عظيمي از فروش انواع كتاب، مجله، لباس كودكان و بازي‌هاي رايانه‌اي سود كرده و آن را روانه حساب‌هاي بانكي خود مي‌كند. البته، يك مورد را نبايد فراموش كرد و آن چيزي نيست جز فيلم‌هاي سينمايي لگو. همين چند وقت پيش بود كه فيلم لگو در سينما‌هاي جهان سرو صداي زيادي بر پا كرد و حتي توانست در زمينه فروش با فيلم‌هاي پر خرج هاليوودي نيز رقابت كرده و حتي آن‌ها را شكست دهد. كمي بعد هم، لگو فيلم بتمن لگويي (The Lego Batman Movie) را روانه پرده نقره‌اي سينماها كرد كه ماجراجويي‌هاي شواليه تاريكي، جناب بتمن را در قالب يك شخصيت لگويي دنبال مي‌كند. اين فيلم هم با استقبال كم نظيري از طرف مخاطبان رو به رو شد و به پُر تر شدن حساب‌هاي بانكي برند لگو كمك كرد.
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.