نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

اين بار هم بار سفر بسته ايم و به اسپانيا خواهيم رفت؛ كشوري با مردماني متمدن كه سالانه صدها جشنواره را برپا مي كنند. يكي از محبوب ترين جشنواره ها در اسپانيا فيستا يا بالون نام دارد كه از پرهيجان ترين فستيوال هاي دنياست.

هزاران بالون به هوا و قلب آسمان ها خواهند رفت،  شادي و هيجان در چهره ي همه ي حاضران مشخص خواهد بودو اجباري هم براي سوار شدن بر بالون هاي وجود ندارد، اگر از بالون سواري يا ارتفاع بيم داريد اصلا نگران نباشيد ديدن آسماني پر از بالون هاي رنگين هم حس و حال شگفت انگيزي دارد.


جشنواره بالون فيستا چگونه به وجود آمد؟
براي اولين بار جشنواره بالون فيستا در سال ۱۹۷۲ ميلادي با ۱۳ بالون آغاز به كار كرد اين تاريخ هم زمان با سالگرد پنجاهمين سال تاسيس شبكه راديويي ۷۷۰ KOB بود و ديك مك كي (Dick McKee asked) مدير اين شبكه ميزباني جشنواره را بر عهده داشت، او اولين كسي بود كه در مكزيك مالك بالون هواي گرم شد؛ مكان اولين جشنواره فيستا پاركينگ مركز خريد اصلي آلبوكرك بود اما در آلبوكرك تلاش شد تا اين فستيوال آرام آرام رشد كند و به بزرگترين جشن بالون در دنيا تبديل شود، اين موضوع از ابتدا هدف بنيان گذاران اين فستيوال بود كه خوشبختانه به بهترين شكل ممكن به آن دست يافته اند. در سال هاي گذشته ۱۰۰۰ بالون به همراه خلبانانشان در فيستا شركت كردند و حدودا هم اكنون ۱۳ كشور هستند كه در آن ها فستيوال بالون برپا مي شود.

معرفي جشنواره بالون فيستا
اسپانيا كشوري پر از جاذبه هاي گردشگري و از محبوب ترين مقاصد سفر در دنياست. اين سرزمين هم از نظر منابع طبيعي و هم ديدني هاي تاريخي و مراكز تفريحي غني مي باشد به همين خاطر براي توريست ها در هر سني جالب و دوست داشتني است.علاوه بر ديدني هاي اين كشور، اسپانيا همه ساله ميزبان جشنواره و فستيوال هاي بسيار زيادي هم هست كه يكي از بزرگ ترين و پر طرفدارترين آن ها جشنواره بالون آلبوكرك فيستا يا فيستا نام دارد.

اين جشنواره  بين المللي است، يعني در سرزمين  هاي گوناگوني برپا مي شود اما بزرگ ترين و محبوب ترين آن در اسپانيا مي باشد، همين خاطر امروز به اسپانيا آمده ايم تا بيشتر با آداب و پيشينه ي فيستا آشنا شويم.اين فستيوال در شهر ايگوالادا (Igualada) در ۶۰ كيلومتري بارسلون و آلبوكرك برپا مي شود اما در ديگر نقاط اروپا هم ديده شده است.

پايه و اساس آن چهار روزه است.در اين جشن صدها و يا گاهي هزاران بالون كه با هواي گرم كار مي كنند به هوا فرستاده مي شوند. اين جشنواره توسط شوراي شهر ايگوالادا سازماندهي مي گردد و شركت كنندگان بايد از ماه ها قبل براي حضور در آن ثبت نام نمايند. جالب است بدانيد كه شهر ايگوالادا بزرگترين توليد كننده ي بالون هاي هواي گرم در اروپا و دومين توليد كننده ي بزرگ بالون در جهان مي باشد

تماشاگران فستيوال فيستا
پاييز در اسپانيا فصلي دل انگيز است، تماشاگران با هر سني به اين فستيوال مي روند تا از تماشاي بالون هاي فوق العاده زيبا لذت ببرند،آلبوكرك با ارتفاعات و دشت هاي وسيعش موقعيت مناسبي را براي بالون سواري فراهم كرده و آن قدر زيباست كه هر بيننده اي ساعت ها محو تماشاي مناظر مي شود و از همه مهم تر اين كه اين منطقه باد مناسبي هم مي وزد و براي بالون سواري از بهترين مكان هاي دنياست.آسمان آبي، نور ملايم صبحگاهي، باد ملايم و وجود هزاران بالون در آسمان از مهم ترين دلايلي است كه تماشاگران علاقه دارند به فستيوال بالون بروند

كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.