نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

اين موزه از سري مجسمه‌هاي زير آبي Jason  Taylor ميباشد تيلور كه خود علاوه بر مجسمه‌سازي، مربي غواصي نيز هست، هنر را به شيوه‌اي جديد در عمق دريا به نمايش درآورد فعاليت او در نوامبر ۲۰۰۹ با كارگزاري ۱۰۰ مجمسه در آب‌هاي كم عمق پارك ملي كانكون آغاز شد. مجسمه‌هاي اين موزه با بتن خنثي از نظر pH آب دريايي ساخته شده‌اند تا در برابر خوردندگي آب دريا مقاوم باشند.

اين مجسمه ساز انگليسي در جريان ساخت اين مجموعه جالب و ديدني نام آن را «تكامل بي‌صدا» گذاشت چرا كه تنديس‌هاي آن برقراري ارتباط انسان‌ها با دنياي بيرون و اثرات مثبت و منفي اين ارتباط را نشان مي‌دهند. نكته جالب توجه، دقت بسيار در جزئيات اين مجسمه‌ها همانند مو و ديگر اعضاي بدن است.مجسمه‌ها براساس طرحي از اعضاي جامعه محلي و مردم ساخته شده‌اند.

در اواخر سال ۲۰۱۰ با نصب ديگر مجسمه‌هاي اين موزه زير آبي، تعداد مجسمه‌ها به ۴۰۰ عدد افزايش يافت. اين مجسمه ها در زير آب به مانند صخره هاي مصنوعي رها شده اند و محيطي رويايي از يك نمايشگاه را براي بازديدكنندگانش تداعي ميكند. گردشگران به صورت غواصي يا با قايق‌هاي كف شيشه‌اي مي‌توانند از اين موزه ديدن كنند.

خالق اولين پارك مجسمه هاي (پيكر تراشي) زير آب به خاطر اين ايده منحصر به فردش شهرت زيادي پيدا كرده است. ساخت اين پارك باعث نزديكي و رابطه بهتر بين هنر مدرن و محيط زيست مي شود. اما بعضي مواقع اين ايده هاي خلاقانه منجر به جذب توريست و بازديد كننده هاي بسيار هم مي شود، آن هم در زير آب!

اين موزه تنها موزه زير آب دنيا نيست، اما بزرگ‌ترين موزه زير آب جهان محسوب مي‌شود در فاصله پنج‌كيلومتري ساحل مكزيك قرار دارد . گردشگران ميتوانند مرجان‌هايي را كه اين مجسمه‌هاي معاصر را در برگرفته و شكلي جالب به آنها بخشيده‌اند از نزديك مشاهده ‌كنند.در واقع دليل واقعي ساخت اين مجسمه‌ها هم همين بوده يعني كمك به حفظ و بقاي مرجان‌ها اين حجاري‌ها از موادي كاملا طبيعي ساخته شده و در نهايت هم تبديل به آثار هنري ساخته شده از مرجان مي‌شوند.

كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.