نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷
كوهستان «هوانگ‌شان» يا كوه زرد در رشته كوه جنوب استان «آنهويي» در شرق چين واقع شده است. اين رشته كوه‌ها در دوران «مزوزوئيك»، حدود 100 ميليون سال پيش از رسوبات دريايي شكل گرفته‌اند و كوه‌ها در دوران «كواترنري» دوره چهارم زمين شناسي از يخچال‌هاي طبيعي بوجود آمده‌اند. در دوران باستان تقريبا60 هزار پله سنگي به طرف دامنه كوه كنده كاري شده است. امروزه نيز تله كابين‌هايي وجود دارد كه گردشگران مي‌توانند با سوار شدن بر آن‌ها به طور مستقيم از پايه كوه به يكي از قله‌ها برسند.
زيبايي قله‌هاي مه گرفته، جنگل‌هاي بامبو، توده‌ها و اشكال عجيب سنگ‌ها در صخره‌هاي كوه «هوانگ» به حدي نفس گير است كه تصاوير آن در تعداد بي شماري از نقاشي‌ها و فيلم‌هاي چيني جاودانه شده است. جالب است بدانيد بخش‌هايي از فيلم «ببر خيزان، اژدهاي پنهان» در اينجا فيلم برداري شده است. بسياري از طراحي‌ها و ايده‌هايي كه در فيلم معروف «آواتار» مي‌بينيد هم از اين كوه تاثير گرفته شده است.
بر اساس قصه‌اي درباره اين كوه افسانه‌اي، يك اژدهاي بزرگ بر فراز آسمان و در پشت اين كوه زندگي مي‌كند. در اين كوه‌ها شما مي‌توانيد زيباترين طلوع خورشيد در دنيا را ببينيد. بدون شك يك شب خوابيدن براي ديدن يك طلوع بي نظير ارزش ماندن در كوهستان را دارد.
بلندترين و مشهورترين قله‌هاي كوهستان، قله «لوتوس» (1864 متر) كه در تمام طول سال با ابرهاي پوشيده شده است، قله «برايت ساميت» (1840 متر) و قله «سلستيال» (1829 متر) هستند. همچنين، شكل ويژه‌اي از سنگ‌ها وجود دارند كه شبيه به گلابي وارونه هستند و به نوعي بر روي زمين قد علم كرده‌اند و ارتفاع گرفته‌اند كه بايد پرسيد، چگونه اين ارتفاعات اين چنين استوار ايستاده‌اند. «ميموني كه به دريا مي‌نگرد» يكي ديگر از انواع اشكال كوه‌هاي «هوانگ‌شان» است كه اگر از محل مناسب تماشا شود، به راستي چون ميمون مي‌ماند. «قله ابر بنفش» به خاطر داشتن چندين چشمه آبگرم در كوهپايه‌هاي خود معروف است، آب اين چشمه‌ها در تمام سال 42 درجه سانتي‌گراد است.
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.