نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷
«پارك گوئل» يكي از معروف‌ترين مكان‌هاي ديدني «بارسلونا» در شمال شرق اسپانيا است. «گوئل» تاجر موفقي بود كه از معمار سرشناس آن زمان «آنتوني گائودي» خواست برايش باغي زيبا و تماشايي طراحي كند.
هدف اصلي، ايجاد يك مجموعه مسكوني بسيار مرفه بود كه البته هيچگاه عملي نشد؛ هر چند «گائودي» با الهام از طبيعت و ايده‌هاي «گوتيك»، باغ را طراحي و اجرا كرد. پارك مزبور بين سال هاي 1900 تا 1914 در فضايي به وسعت 17.18 هكتار بنا شده و يكي از بزرگ‌ترين سازه‌هاي معماري در جنوب اروپا به شمار مي‌رود.
باغچه‌هاي پارك داراي مسيرهاي پر پيچ و خم، ديوارها و پل‌ها هستند. گشت و گذار در پارك به دليل اينكه جزئيات زيادي براي كشف كردن وجود دارد، زمان بيشتري را مي‌خواهد. پس از قدم زدن در پارك در مي‌يابيد كه موزه‌ي «گائودي» در محل اقامت قبلي او ارزش ديدن را دارد. اين موزه در 200 متري شرق ورودي اصلي قرار دارد.
95 درصد از مساحت پارك به طور مجاني قابل بازديد است، فقط براي بازديد از بخش تاريخي آن موسوم به «monumental» وروديه دريافت مي‌شود، اين محوطه نيمكت‌هاي منحني و بازار را شامل مي‌شود و در هر ساعت 400 بازديد كننده مي‌توانند از آن جا ديدن كنند.
اين پارك داراي چندين ورودي است اما ورودي «كارر داولوت» با 2 عمارت كلاه فرنگي و 2 كافه زيباترين ورودي كاخ است. اگر به صورت مستقيم وارد اين كاخ شويد به راه پله‌اي خواهيد رسيد كه با اژدهايي دوستانه محافظت مي‌شود. اين اژدها نيز مانند صندلي‌هاي معروف سرسرا و ديوارهاي اطراف با تكه‌هاي سراميك تزئين شده‌ است.
«پارك گوئل» يك سمفوني واقعي از شكل و رنگ است، در اين دنياي واقعي كه تركيبي از فانتزي و مهارت مهندسي است، بناها و گياهان با هم آميخته شده‌اند و ديوارها، طاق نماها، طاق ها و ستون‌ها همگي به نحوي قوي داراي فرم‌هاي مجسمه‌اي هستند.
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.