نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷
آستودان سِدلِك در زبان چك: (Kostnice v Sedlci) يك نيايشگاه كوچك مسيحي كاتوليك است كه در طبقهٔ زيرين گورستان كليساي همه قديسان در سدلك از حومه‌هاي شهر كوتنا هرا در جمهوري چك قرار دارد. تخمين زده مي‌شود كه براي تزئينات داخلي اين استودان از استخوان‌هاي ۴۰٬۰۰۰ تا ۷۰٬۰۰۰ انسان كه پيشتر در محوطه كليسا به خاك سپرده شده بودند استفاده شده است. اين استودان از مهمترين مراكز گردشكري در جمهوري چك است و سالانه حدود ۲۰۰ هزار نفر از آن بازديد مي‌كنند.
هنري راهب بزرگ كليساي صومعه سيسترسي سدلك به فرمان شاه اوتاكار دوم، پادشاه بوهم در سال ۱۲۷۸ به سرزمين مقدس فرستاده شد. در هنگام بازگشت از زيارت، او مقداري از خاك سرزمين مقدس را با خود به ارمغان آورد و آنرا بعنوان تبرك در اين گورستان پاشيد. اين كار او باعث شد كه گورستان سدلك به محلي محبوب براي دفن مردگان در اروپاي مركزي مبدل شود. آنان معتقد بودند خاك مقدس اين مكان چون سپري در برابر عذاب الهي است و روح مردگان را به سوي بهشت و نعيم جاودان آن هدايت مي كند. بدين ترتيب جنازه‌ها و استخوان‌هاي بسياري در اين مكان انباشته شد.در سالهاي مياني قرن چهاردهم با گسترش مرگ سياه يا طاعون در اروپاي مركزي و هم چنين در خلال جنگ‌هاي محلي اوايل قرن پانزدهم هزاران نفر در اين گورستان به صورت دسته جمعي به خاك سپرده شدند.
كشف استخوان ها
در حدود سال ۱۴۰۰ ميلادي، كليسايي با معماري گوتيك در مركز اين گورستان بنا نهاده شد، و استخوان‌هاي يافت شده در گورهاي دسته جمعي —كه در هنگام ساخت كليسا كشف شده بودند— در سرداب و همچنين شيرواني كليسا به امانت سپرده شدند. بر طبق روايات، بعد از سال ۱۵۱۱ استخوان‌هاي انباشته شده توسط يك راهب نيمه‌كور به صورتي مرتب در كليسا چيده شد.
فرانتيشك رينت
در سال ۱۸۷۰ ميلادي منبت‌كاري به نام فرانتيشك رينت (František Rint) از سوي خانواده شوارتزنبرگ استخدام شد تا كليسا را با استخوان‌ها تزئين كند كه اين تزئينات تا بحال در اين كليسا موجود است. گفته شده است كه در تزئينات اين كليسا از استخوان‌هاي ۴۰٬۰۰۰ انسان استفاده شده است.
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.