نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷
روسيه از ديرباز از لحاظ علوم هوا فضا از ابرقدرت هاي جهاني به شمار مي رفته و در اين زمينه ادعاهايي عظيمي دارد. اين موزه نمايشي شگفت انگيز از افتخارات كيهاني كشور نظير مدل هاي ماهواره اي، عكس ها و اسناد مربوط به فضانوردان معروف نظير يوري گاگارين و بسياري از آثار هنري مربوط به عشق انسان ها در فتح فضا را به نمايش مي گذارد.
فضاي اصلي اين موزه با الهام از محيط كيهاني و هوا فضا براي القاي حسي جذاب به بازديدكنندگان طراحي شده. موزه يادبود فضانوردي با هدف نمايش و حفاظت از دستاوردهاي و اكتشافات فضايي اتحاد جماهير شوروي ساخته شد. اين مكان در سال 1964 منهدم گرديد اما مجدداً در سال 1981 و در بيستمين سالگرد اولين فتح فضا باز شد.
اين موزه از مجموعه اي گسترده از 8500 آيتم و متشكل از اولين موشك شوروي، اولين ماهواره شوروي، وسايل شخصي اولين فضانورد و نمونه هايي از پوسترهاي تبليغاتي با مضمون مسابقه فضايي را به نمايش مي گذارد.
در سال 2009 پروژه بازسازي موزه به مدت سه سال انجام شد، پروژه اي كه دستاوردهاي عظيمي نظير افزايش 3 برابري فضاي موزه و ايجاد نمايشگاه هاي جديد براي ارائه برنامه هاي فضايي بين المللي كشورهايي نظير ايالت متحده آمريكا، اروپا و چين در برداشت.
در اين مكان همچنين يك كافه با سرو غذاهاي فضايي و ارائه نمايش هاي سه بعدي يافت مي شود.
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.