نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷


۱. جزيره هوار

هوار جزيره اي بسيار متفاوت از جزاير ديگر دالماتيان است ، واقعيت اين است كه داراي فراواني چشمه آب، جنگل هاي كاج، تاكستان ها و تپه ها است .با توجه به معماري شيك و زيباي ونيزي آن، سواحل زيبا، آب و هواي دلپذير و داغترين شب زنده داري در سواحل كرواسي، هور به يكي از محبوب ترين نقاط توريستي در سواحل مديترانه براي افراد مشهور، كوهنوردان و خانواده ها تبديل شده است. هوار عنوان "ملكه دالماسي" را كسب كرده است و اغلب به عنوان سبزترين و پرآفتاب ترين جزيره از جزاير كرواسي شناخته مي شود. چشم اندازهاي اين جزيره شامل مزارع وسيع استخدوس، زيتون زارهاي انبوه و تاكستان هاي متعدد مي شود. شهر هوار مركز فرهنگي جزيره است و با سواحل شني بيشمار، پر از كافي شاپ ها و رستوران هاي شيك است.

۲. پارك ملي درياچه پليتوايس

پارك ملي درياچه پليتوايس كه در كشور كرواسي و در مرز بوسني و هرزگووين واقع شده اند از مشهورترين جاذبه هاي توريستي جهان بشمار مي رود كه در سال ۱۹۷۹ در ليست ميراث جهاني يونسكو جاي گرفت. تماشاي اين درياچه ها كه تقريبا در بين شهر پايتختي زاگرب و شهر ساحلي زادار واقع شده اند، داراي جلوه هاي بي نظيري است. زيبايي و شكوه اين پارك داراي ۱۶ درياچه اي است كه توسط يك سري آبشار به يكديگر متصل شده اند و در اعماق جنگلي مستقر شده اند كه محل زندگي آهوهاي كوهي، خرس ها، گرگ ها، گرازهاي وحشي و گونه هاي نايابي از پرندگان مي باشد.
مساحت اين پارك حدود ۳۰۰ كيلومتر است و اين درحاليست كه زنجيره ي درياچه ها به بيش از ۸ كيلومتر مي رسد. اختلاف ارتفاع فراواني نيز در زمين اين پارك وجود دارد كه در بلندترين نقطه به ۱۲۸۰ متر و در كوتاه ترين نقطه به ۳۸۰ متر مي رسد. اما اختلاف ارتفاع بين درياچه ها تنها ۱۳۵ متر است. بلندترين آبشار اين پارك با ۷۰ متر ارتفاع، وليكي اسلپ ناميده مي شود. اين پارك ملي يكي از مكانهاي منحصربفردي است كه با اينگونه مناظر شگفت انگيز، طبيعت اوج زيبايي‌اش را به نوع بشر مي‌نماياند و شايد بتوان اين مكان‌ها را بهشت روي زمين ناميد.

۳. شهر اسپليت

اسپليت دومين شهر بزرگ كرواسي با نماي زيبايي از درياي آدرياتيك، پس زمينه زيباي كوه‌هاي ديناريك و تاريخ هزار و 700ساله، شهر مناسبي براي طبيعت گردان و تاريخ دوستان است. از تاريخ زندگي مردم دالماسي گرفته تا بناهاي روم باستان اين شهر را تبديل به يك موزه بدون سقف كرده‌اند.
از سوي ديگر؛ ردپاي زندگي مدرن مردم شهر را مي‌توانيد در بوتيك‌هاي زيبا و كافه‌هاي پر شور و هيجان دنبال كنيد. در قلب شهر آثاري از تاريخ و فرهنگ اين سرزمين خواهيد يافت كه بيش از 2هزار سال قدمت دارند. ميدان باستاني، كاخ دالماسي و موزه‌هايي كه پر هستند از آثار كشف شده از تاريخ شهر، شما را با روح تاريخي اسپليت بيشتر آشنا خواهند كرد. از آثار تاريخي روم كه بگذريم اسپليت يك شهر سرزنده و پوياست.
اسپليت، خانه بسياري از جشنواره‌هاي محلي و بين‌المللي است و به‌عنوان شهري كه آفتاب در آن مي‌تابد و غذاهاي دريايي لذيذ سرو مي‌شود در فهرست گردشگران اروپايي مي‌درخشد. مهم نيست چه روزي از هفته باشد؛ هميشه خيابان‌هاي شهر را مملو از جمعيت مي‌بينيد، حتي نيمه‌هاي شب‌. اگر سري به سواحل اسپليت بزنيد، حتما مردمي را خواهيد ديد كه به بازي فوتبال و پيسيگن (نوعي ورزش ساحلي ويژه مردم اسپليت) سرگرم هستند.

اگر از شلوغي‌ شهر خسته شديد، مي‌توانيد سري به تپه مارجان بزنيد تا از بلنداي ۱۸۰متري، درياي آدرياتيك را ببينيد. اسپليت در حقيقت دروازه بسياري از جزاير كرواسي است. براي بسياري از گردشگراني كه با كروز سفر مي‌كنند، اين شهر نقطه گذر است، اما واقعيت اين است كه براي كشف قلب تاريخي شهر به بيش از يك روز زمان نياز داريد. بنابراين خود اسپليت به اندازه‌اي ديدني هست كه مقصد اصلي سفر به‌حساب بيايد نه پلي براي عبور.


۴. شهر زاگرب

زاگرب پايتخت و بزرگ‌ترين شهر كرواسي است. در زاگرب هرچيزي كه براي تفريح نياز داشته باشيد وجود دارد. جاذبه هاي گردشگري زاگرب شامل موزه ها، بناها، مراكز تفريحي، كافه ها، غذاهاي خوش طعم و خيلي موارد ديگر مي شود كه سالانه توريست هاي بسياري را به سمت خود جذب مي كند. با وجود اينكه اين شهر ساحلي نيست ولي جاذبه هاي گردشگري فراواني را در خود جاي داده است. با توجه به آب و هواي معتدل زاگرب، تمام فصل‌ها مناسب سفر به اين شهر مي‌باشد.
زاگرب به شهر موزه ها مشهور است، چون تقريباً در هر ميداني موزه اي وجود دارد و بيش از هر شهر ديگري در دنيا ‏موزه دارد. اين شهر به سه بخش تقسيم ميشود: بخش هزار سالۀ بالا (گورنجي گراد) كه شامل كاخ رياست جمهوري، ‏كليساي تاريخي سنت مارك، مجلس و موزه ها و گالري هايي است كه در خيابانهاي سنگفرش شده با چراغ هاي گازي ‏قرار دارند. بخش قرن ۱۹ پايين (دونجي گراد) با فروشگاه ها، رستوران ها، كافه ها، تئاترها و پارك هايش. و بالاخره ‏بخش جديد پس از جنگ جهاني دوم (نووي زاگرب) كه مملو از برج هاست و چيزي جز آن براي ارايه به گردشگران ندارد.
‏ مركز شهر به دو بخش تقسيم ميشود: بخش بالا شهر و پايين شهر. در پايين شهر بايد از باغ گياه شناسي، گرين ‏هورسزهيو، ميدان بان ژلاچيج مركزي، ميدان گل (زيبا و عالي براي نوشيدن قهوه و لَم دادن در آفتاب)، خيابان فريبندۀ ‏تكالچيجوا (مملو از كافه هاي كوچك) ديدن كنيد و در بالا شهر از كليساي جامع، كليساي سنت ماركو، برج لوتسركاك ‏‏(كوشك يا قصر كوچكي با شيپوري كه هر روز ظهر به صدا در مي آيد). و خيابان هاي كوچك.‏


۵. شهر زادار در ساحل درياي آدرياتيك

شهر قديمي و بدون اتومبيل زادار بر روي يك شبه جزيره كوچك ساخته شده است. جاذبه هاي بزرگ آن كليساهاي رومي زيباي آن است كه بين قرن هاي نهم و سيزدهم ساخته شده و پر از نقاشي هاي مذهبي و گنجينه هاي طلايي زيبايي مي باشد. ساير مواردي كه ميبينيد عبارتند از موزه شيشه باستاني و دو تاسيسات مدرن، ارگان دريايي و تبريك خورشيد ، هر دو در ساحل، نزديك نوك شبه جزيره اند.
در ساحل زادار در كرواسي ابزار موسيقي عجيبي قرار دارد كه نوازنده اش كسي نيست جز امواج دريا!ابن اولين ارگ دنيا هست كه به وسيله دريا نواخته ميشه . به عبارتي “سمفوني دريا در شهر زادار كرواسي”لوله هاي اين ارگ در زير پلكان بتوني قرار گرفته. امواج با برخورد به اين لوله ها و دميدن هوا به آنها اصوات تصادفي ولي هارمونيكي ايجاد ميكنند. صداي اين امواج بسته به شدت و سرعت و بزرگي آن نت هاي متفاوتي را ايجاد ميكند.بازديد و شنيدن صداي اين ارگ دريايي از آوريل ۲۰۰۵ براي عموم ممكن شده است.با اين ارگ دريايي شهر زادار يك جاذبه توريستي جالب پيدا كرده است .در واقع جزر و مد آب و شدت باد و امواج دريا يك كنسرت موسيقي هميشگي رو به وجود آورده اند كه هر زمان آهنگ متفاوتي رو مينوازه.نوازنده ي اين آهنگهاي بديع هم فقط طبيعت هست .
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.