نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷
برنامه كارآفريني كشور كانادا چيست؟
كشور كانادا در جذب مهاجر حالت ايالتي دارد و هر ايالت بسته به نيازهايي كه دارد قوانين مختلفي براي جذب مهاجر و ايجاد كار دارد. طبيعتا اين برنامه ها بايد منجر به جذب افرادي شود كه براي اين كشور مفيد بوده و حضورشان به توليد، اشتغال و كارآفريني كمك كند. به اين برنامه، برنامه كارآفريني كانادا گفته مي شود.
مهاجرت از طريق كارآفريني به ايالت British Colombia
ايالت بريتيش كلمبيا، يكي از قوي ترين ايالت هاي كانادا در زمينه تجارت است و براي افرادي كه مهاجرت به كانادا را با هدف تجارت انجام مي دهند، مقصد مناسبي است. اين ايالت با ايالت واشنگتن هم مرز است و شهر ونكوور در اين منطقه، به يكي از بهترين مكان ها براي كار و زندگي افرادي كه براي مهاجرت به كانادا اقدام كرده اند، تبديل شده است.
روش كار اين برنامه در بريتيش كلمبيا بر جذب مديران و سرمايه داران با تجربه استوار است. به اين ترتيب كه ابتدا فرد درخواست دهنده مهاجرت به كشور كانادا بايد در يك تجارت (فرقي نمي كند اين تجارت جديد باشد يا فرد قبلا در آن فعال بوده باشد) سرمايه گذاري كند و با استخدام افراد مقيم در كانادا تا ۱ سال به طور مداوم و مستمر مديريت اين فعاليت تجاري را بر عهده داشته باشند. پس از ۱ سال فرد بايد امتياز لازم براي برنامه BC Provincial Nominee Program’s – PNP را كسب كرده باشد تا ويزاي كار در ونكوور براي خود و خانواده اش را به دست آورد. به اين ترتيب از ميان افراد متقاضي مهاجرت به كانادا، افراد متخصص و سرمايه دار جذب مي شوند كه در بلند مدت نقش ويژه اي در شكوفايي اقتصاد اين منطقه بازي خواهند كرد.

شرايط مهاجرت به كشور كانادا به اين روش
اگر بخواهيد از اين روش براي گرفتن اقامت كانادا اقدام كنيد بايد شرايط خاصي را دارا باشيد. مهمترين اين شرايط عبارتند از:

1-حداقل ۶۰۰ هزار دلار سرمايه كه از راه قانوني كسب شده باشد و منبع كسب آن قابل پيگيري باشد.
2-ايجاد شركت سرمايه گذاري كه ارزش آن حداقل ۲۰۰ هزار دلار كانادا باشد و حداقل يك سوم مالكيت آن به فرد متقاضي مهاجرت به كانادا تعلق داشته باشد. اين شركت بايد حداكثر تا ۲۰ ماه بعد از ورود فرد به ايالت ايجاد شده و امور قانوني آن ثبت شده باشد.
3-فعاليت ايجاد شده بايد حداقل براي يك شهروند كانادايي يا يكي از افراد مقيم كانادا ايجاد شغل كرده باشد.
4-متقاضي بايد اثبات كند كه مديريت يك تجارت را در BC به صورت فعال بر عهده دارد، اين مسئله به معناي حضور فيزيكي و فعال فرد در محل كار است.
شرايط فردي
افراد متقاضي به دريافت اقامت به اين روش بايد يكي از شرايط زير را داشته باشند:

1-بيشتر از ۳ سال سابقه مالكيت فعال يك شركت تجاري
2-بيشتر از ۴ سال فعاليت به عنوان معاون ارشد مدير
3-حداقل ۱ سال تجربه مالكيت فعال و ۲ سال تجربه معاونت در اداره شركت

دقت كنيد كه در اين روش مالكيت فرد به معناي اين است كه حداقل بالاي ده درصد سهام شركت بايد به نام فرد متقاضي بوده و معناي مديريت به معناي داشتن حداقل ۳ كارمند است. درخواست كنندگان بايد اثبات كنند كه حداكثر در صد كيلومتري بريتيش كلمبيا زندگي مي كنند. ارائه مدارك تحصيلي نيز داراي اهميت مي باشد. فرد بايد دست كم فوق ديپلم داشته باشد يا تجربه مديريتي بالاي سه سال در ۵ سال گذشته را داشته باشد. همچنين مدارك تحصيلي بر اساس معيار كشور كانادا معادل سازي خواهد شد.

افرادي كه داراي ايده يا طرح تجاري خاصي هستند از امتياز برخوردار خواهند بود. در درخواست اين نوع از مهاجرت به كشور كانادا ارائه كردن مدرك زبان در استان بريتيش كلمبيا ضروري نيست اما اگر نمره خوبي داشته باشيد شانس شما بالاتر خواهد رفت. اين روش جذب مهاجر حداقل سني ندارد اما ميانگين مشخص شده براي آن از بيست و پنج تا ۶۴ سال سن مي باشد.
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.