نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

آيا مي دانيد براي مهاجرت به كانادا چه بايد كنيد؟ وقتي صحبت از برنامه مهاجرتي كانادا مي شود بايد يك سري اصول به طور دقيق مورد بررسي قرار بگيرد. سوالاتي در ذهن شما نقش بسته است. شرايط مهاجرت به كانادا چيست و كانادا بر چه اساسي اقدام به جذب مهاجر مي كند؟ آيا نياز به پرداخت هزينه زيادي براي مهاجرت به اين كشور وجود دارد؟ مي دانيم كه مهاجرت به كانادا يكي از جذاب ترين مهاجرت ها محسوب مي شود و اين كشور داراي شرايط و امكانات رفاهي بي نظيري است.برنامه مهاجرتي كانادا از طريق خون و خاك
سيستم خون و خاك از دسته مواردي است كه بارها به گوشتان خورده است. در اين سيستم مثلا اگر فرد در خاك يك كشور متولد شود مي تواند به صورت كاملا اتوماتيك تابع آن كشور شود. به اين روش سيستم خاك گفته مي شود. در روش بعدي كه به سيستم خون مشهور است اگر فرزندي از پدر و يا مادري متولد شود كه آن ها تبعه يك كشور هستند فرد نيز مي تواند در تابعيت پدر يا مادر خود باشد. كشور كانادا در سال هاي گذشته بر اساس سيستم خاك فعاليت مي كرد اما امروزه اين گزينه به سيستم خون تغيير كرده است. اين موضوع را با يك مثال ساده تر مي كنيم، در سال هاي گذشته اگر شما به عنوان يك فرد باردار فرزند خود را در كانادا به دنيا مي آورديد مي توانستيد او را تبعه كانادا بدانيد اما امروزه خود مادر نيز در ابتدا بايد تبعه كانادا باشد و تنها وضع حمل در خاك اين كشور كفايت نمي كند.
برنامه مهاجرتي كانادا از طريق ازدواج و خويشاوندي
از ديگر روش هايي كه به آن اسپانسرشيپ نيز گفته مي شود به اين صورت است كه شخصي كه در كشور كانادا كارت شهروندي دارد، مي تواند به عنوان اسپانسر شما معرفي شود. او بايد حتما بيش از ۱۸ سال سن داشته باشيد. چنين شخصي مي تواند به عنوان اسپانسر، همسر و فرزندان، پدر و مادر، خواهر و برادر، پدربزرگ و مادربزرگ، عمو و عمه و خاله و دايي و همين طور برادرزاده و خواهرزاده خود را به كشور كانادا ببرد. اين طور كه مشخص شده است همسر شما مي تواند در هر استاني از كانادا اقامت نمايد اما در خصوص ساير افراد تنها يك سري از استان ها براي اين گزينه مناسب هستند.
برنامه مهاجرتي كانادا از طريق سرمايه گذاري
مي دانيم كه يكي از روش هاي بسيار قدرتمند در خصوص مهاجرت، سرمايه گذاري است. هر يك از استان هاي كانادا داراي شرايط مخصوص به خود در خصوص اعطاي تابعيت به سرمايه گذاران خارجي هستند. شما براي انتخاب استان مناسب بايد بتوانيد يك سري اصول را به طور دقيق بررسي كنيد. در ابتداي امر بايد بررسي كنيد كه مبلغي كه سرمايه گذاري مي كنيد با مزايايي كه دريافت مي كنيد همخواني داشته باشد.
شرايط انتخاب سرمايه گذار بايد به طور دقيق بررسي شود. ديده شده است كه يك سري از استان ها شرايط سختي براي انتخاب شما در نظر مي گيرند، بنابراين به سراغ استان هاي سخت نرويد. برنامه مهاجرتي سرمايه گذاري كانادا به صورت فصلي تعيين مي شود. در واقع در بعضي از برنامه ها قابليت اقدام وجود دارد و در بعضي ديگر امكان آن نيست.
به طور كلي برنامه مهاجرتي كانادا از طريق سرمايه گذاري در كبك از دسته گزينه هاي بسيار محبوب محسوب مي شود و همين طور استان منيتوبا از ديگر گزينه هاي بسيار موفق به شمار مي آيد. قوانين برنامه مهاجرتي كانادا آسان است و البته شرايط برنامه مهاجرتي كانادا به صورت دوره اي تغيير مي كند.
برنامه مهاجرتي كانادا از طريق كارآفريني
افرادي كه داراي سابقه مديريتي هستند و تمايل به ايجاد كار و مديريت فعال دارند مي توانند از اين نوع مهاجرت استفاده كنند. بايد در نظر داشته باشيد كه منظور از مديريت فعال، مديريت مستقيم و روزانه در محل بيزنس مي باشد و هم چنين مي بايست در ۱۰ سال گذشته حداقل ۳ سال سابقه فعاليت در مالكيت و مديريت – ۴ سال مديريت سطح بالا و يا تركيبي از سه سال سابقه مالكيت، ۲ سال سابقه مديريت سطوح بالا و مديريت يك بيزنس را داشته باشد.
برنامه مهاجرتي كانادا از طريق استاني
قراردادي ما بين دولت فدرال كانادا و استان هاي اين كشور تنظيم شده است كه طبق اين قرارداد هر يك از استانها مي توانند به انتخاب مهاجر براي كار و اقامت در اين استان در قالب برنامه PROVINCIAL NOMINEE PROGRAM اقدام كنند. در اين نوع مهاجرت به كانادا ابتدا استان ها متقاضي مهاجرت را انتخاب مي نمايند و به فدرال معرفي مي كنند. پس از تاييد دولت فدرال به ايشان اقامت دائم داده مي شود. نكته حائز اهميت اين است كه استان كبك به علت داشتن قوانين متفاوت مهاجرتي از اين قانون مستثني مي باشد.
برنامه مهاجرتي كانادا از طريق استعداد هاي ويژه (هنرمندان، ورزشكاران، نخبگان)
طبق قانون مهاجرت كانادا اگر در ۵ سال گذشته حداقل ۲ سال سابقه هنري و يا ورزشي داشته ايد و از اين راه كسب درآمد كرده ايد و البته مي توانيد مستنداتي از درآمدتان ارائه كنيد مي توانيد از اين نوع برنامه مهاجرت كانادا استفاده نماييد. البته بايد به دو نكته توجه كنيد:
۱- افرادي كه تحت استخدام بيمه تامين اجتماعي هستند نمي توانند از اين نوع مهاجرت استفده نمايند.
۲- شرايط و مدارك هر يك از اين افراد نسبت به موقعيت و سطح دستاوردهايشان متفاوت خواهد بود.
برنامه مهاجرتي از طريق نيرو كار ماهر فدرال
افرادي كه مي خواهند پرونده هايشان سريع تر پيگيري و در زمان كوتاهتري بررسي شود معمولا از اين طريق مي توانند اقدام نمايند. اما اين برنامه مهاجرتي كانادا نيز مانند ساير برنامه ها داراي شرايط و ضوابط خاصي مي باشد. اين ماشاغل مي باست تمام وقت و جزء يكي از مشاغل تخصصي، مديريتي و تكنيكي باشد و همچنين مزايا و حقوق آن مانند شهروندان كانادايي باشد.
برنامه مهاجرتي از طريق نيرو كار ماهر كبك
همانند ساير برنامه هاي مهاجرتي كانادا، استان كبك داراي شرايط و قوانين خاصي مي باشد. در سال ۲۰۱۸ استان كبك قوانين و شرايط جديد را منتشر كرد. در اين برنامه هر يك از فاكتورها داراي امتياز خاصي مي باشد كه بايد حد نصاب امتيازات را كسب نماييد. از فاكتورهاي انساني مي توان به تحصيلات، سابقه كار، سن، ربان انگليسي و فرانسه، روابط خانوادگي و…. اشاره نمود. توجه داشته باشيد دانستن زبان فرانسه حائز اهميت مي باشد اما شرط كافي نيست.
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.