نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

سانتوريني يكي از زيباترين جزاير شناخته‌شده يونان است كه سالانه گردشگران بسياري با تورهاي يونان براي تعطيلات به اين جزيره زيبا سفر مي‌كنند و خاطرات تكرارنشدني را براي خود رقم مي‌زنند. سانتوريني با نام سنتي «ثرا» (Thera) جزيره‌اي در درياي اژه است كه اين جزيره سال‌هاي بسيار دور، شاهد فوران عظيم آتشفشاني بوده و بخش‌هايي از اين جزيره به دليل همين فوران ايجاد شده است. آب و هواي دلپذير اين جزيره با منظره‌هاي فوق‌العاده و درياي باشكوه، آن را به مكاني رويايي براي سفر تبديل كرده است. به‌طور كلي رژيم غذايي مردم كشور يونان يك رژيم غذايي مديترانه‌اي است و اين شهر زيبا يكي از بهترين مناطق دنيا براي تست غذاهاي يوناني است و در كنار ديدن جاذبه‌هاي اين شهر فوق‌العاده بايد غذاهاي لذيذ آن را امتحان كرد.
فاوا (Fava)

فاوا مطمئنا يكي از معروف‌ترين ظرف غذاها در سانتوريني است كه اين استارتر لذيذ در نگاه اول شبيه حموص به نظر مي‌رسد، ولي طعمي منحصربه‌فرد دارد.
فاوا، كلمه‌ي يوناني است كه براي لپه به كار مي برند. اين غذاي گياهي كه سريع حاضر مي‌شود، به غير از لپه مواد ديگري مثل پياز و روغن زيتون دارد كه طعم آن را لذيذتر مي‌كند. فاوا غذايي سالم است كه طرفداران بسياري دارد.
فريتر گوجه (Tomato fritters)

سانتوريني جزيره‌اي با سبزيجات تازه است كه از آن‌ها براي انواع فريترها استفاده مي‌كنند. گوجه فرنگي از سبزيجات پرطرفدارتر است كه فريتر آن نسبت به ساير فريترهاي بادمجان و سيب‌زميني از محبوبيت بيشتري برخوردار است. اين غذاي گياهي را معمولا با نوعي سس ماست سرو مي‌كنند.
ساگاناكي (Saganaki)

ساگاناكي در واقع نوعي پنير سرخ شده است كه با حرارت زياد سرخ شده و به عنوان پيش‌ غذا سرو مي‌شود.
گاز زدن اين پنيرهاي خوشمزه با وجود پنير آب‌شده داخل آن، تجربه‌ي خوشايندي است كه نبايد از ان ساده گذشت. غذاي خود را با كمي ليموي تازه طعم‌دار كنيد و سپس آن را ميل نماييد.
كباب بره يوناني

اين كباب بره از كباب‌هاي پرطرفدار در يونان است كه در سانتوريني نيز طبخ مي‌شود. گوشت بره را با روغن زيتون طعم‌دار كرده و سپس با سبزجات مختلف داخل فر قرار مي‌دهند تا كاملا مغز پخت شود. اين غذا اغلب با سيب‌زميني سرخ شده يا كبابي سرو مي‌شود.
موساكا (Moussaka)

كساني كه عاشق بادمجان و گوشت هستند، بي‌شك عاشق اين غذاي خوش‌طعم خواهند شد. موساكا در واقع به مانند لازانيا كه لايه لايه با گوشت و پنير پر مي‌شود، مي‌ماند و به اين صورت است كه بعد از هر لايه بادمجان مقداري از مواد گوشت چرخ‌كرده كه با ادويه‌هاي معطر و خوش‌بو پخته شده است، ريخته مي‌شود و سپس پنير روي هر لايه قرار مي‌گيرد و به‌همين صورت تا لايه آخر اين مراحل تكرار مي‌شود. سطح رويي با سس «بشامل» كه يك سس كرمي خوشمزه است، پوشيده مي‌شود و سپس پس از پختن آماده خوردن است.
اسپاناكوپيتا (Spanakopita)

اسپاناكوپيتا يا پاي اسفناج يكي از غذاهاي خياباني در آتن محسوب مي‌شود كه بسيار پرطرفدار است. اين غذاي خوش‌طعم پايه اساسي صبحانه آتني‌ها است كه در هر مغازه و غرفه‌اي آن را مي‌توان پيدا كرد.
اين غذا از تركيب اسفناج، پنير فراوان و ادويه‌هاي مخصوص كه در خمير فيلو قرار مي‌گيرد، تهيه مي‌شود. پاي بايد تا حدي در فر باقي بماند كه رنگ آن طلايي شود.
سوولاكي (Souvlaki)

سوولاكي درواقع به غذايي گفته مي‌شود كه به سيخ كشيده مي‌شود و هر گوشتي از گوشت مرغ، بره و ... را شامل مي‌شود. اين غذا يا همان به‌صورت سيخي يا با نان پيتا و با سس‌هاي مختلف سرو مي‌شود.
Melitinia

اين يكي از شيريني‌هاي اصيل شهر سانتوريني است كه در لغت‌نامه يوناني به معني شيرين و عسل است. اين شيريني خوش‌طعم درواقع يك نوع پاي پنير محسوب مي‌شود و در جشن‌هاي خاصي مانند عيد پاك تهيه مي‌شود. لايه بيروني اين شيريني كه از خمير تردي تهيه مي‌شود، چين‌هاي ظريفي با دست داده مي‌شود و سپس داخل آن با تركيبي از پنير mizithr، آرد، تخم‌مرغ و وانيل پر مي‌شود.
Chlorotyri

Chlorotyri يكي از پنيرهاي معروف و محلي سانتوريني است كه از شير بز تهيه مي‌شود. اين پنير يكي از اجزاي اصلي سالاد سانتوريني است.

سالاد سانتوريني

اين سالاد با خيار، گوجه، پياز و موسير و زيتون بي‌نظير يوناني تهيه مي‌شود. همراه با آن روغن زيتون، تكه‌اي پنير Chlorotyri سرو مي‌كنند و با نمك و فلفل و نعنا طعم‌دار مي‌شود. گاهي براي طعم دادن به آن از كيپر و سركه استفاده مي‌كنند. اين غذاي سنتي و ساده را در رستوران‌هاي سانتوريني امتحان كنيد.
آنچه كه ذكر شد، تعدادي از غذاهاي محلي سانتوريني بود؛ در سفر به اين شهر حتما به رستوران‌ها و كافه‌هاي آن سر بزنيد و از غذاهاي محلي آن‌ها بچشيد.
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.