نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

شگفتي هاي طبيعي در هر شكل و سايزي ظاهر مي شوند. از ساحل ناپالي در هاوايي گرفته تا وردون گورج در جنوب شرقي فرانسه جاهاي باورنكردني اي در سراسر اين كره خاكي وجود دارند. در اينجا به ۳۰ تا از زيباترين جاذبه هاي طبيعي در دنيا مي پردازيم.

1. درياي مرده در اسرائيل و اردن

درياي مرده كه در ۱۴۱۰ پا زير سطح دريا قراردارد، پست ترين پيكره آبي در سطح زمين است. اين دريا در بيابان واقع شده است و غلظت نمك آن بسيار بالاست و بهترين نقطه براي شناور شدن است. آب به خودي خود به اندازه كافي زيبا است ولي ته نشين ها و ستون هاي نمكي كه از درون آۤب بالا آمده اند چهره اي منحصر بفرد و فرازميني به اين دريا مي دهند.

2. سالاردو ييوني، بوليوي

وقتي درياچه هاي نزديك شوره زارهاي بوليوي لبريز مي شوند، يك سطح آينه اي باشكوه خلق مي كنند كه آسمان و ابرهاي بر فراز آن را بازتاب مي دهند. سالاردو ييوني كه بزرگترين در نوع خود است، مساحت بسيار بزرگ ۴۰۵۰ مايل از زمين هموار در بوليوي را در بر گرفته است.
اين واحه وسيع از نمك، افق بي انتهايي را به نمايش مي گذارد كه اين مكان را به روياي عكاسان مبدل ساخته است.

3. پارك زمين شناسي ژانگي دانكسيا، گانسو، چين

دانكسيا به نوع خاصي از منظره كه در جنوب غربي چين پيدا شده است، گفته مي شود. اين كوه هاي راه راه رنگي از لايه هاي سنگ و مواد معدني تشكيل شده اند كه در هم گسيختگي آنها بر اثر حركت صفحات پوسته زمين كه موجب برخورد جزيره هند با قاره اوراسيا شد، به وجود آمده است.
اين مكان كه حالا به عنوان ميراث جهاني يونسكو محافظت شده است و در گذشته كمتر شناخته شده بود، به حق يك جاذبه توريستي محبوب به حساب مي آيد. به احتمال زياد قبلاً شما هيچ وقت موردي مشابه اين نديده ايد.

4. آبدره گيرانگر در استان موره اوگ رومسدال، نروژ

بهترين توصيف براي آبدره در واقع دره اي در زير آب است. اين راه آب هاي باريك، طولاني و عميق كه توسط يخ رودها به وجود آمده اند با كوه هايي شيب دار از همه جهت محاصره شده اند. آبدره گيرانگر يكي از معروفترين جاذبه هاي نروژ است و هم چنين ميراث جهاني يونسكو به حساب مي آيد.
در ماه هاي گرم تر به آنجا برويد تا نظاره گر تعادل پوشش گياهي سبز و با شكوه در كنار آب هاي آبي عميق باشيد.

5. تگالالانگ رايس تراس در تگالالانگ و اوباد اندونزي

اندونزي براي زمين هاي كشت برنج كه به صورت تراس هستند، شهرت دارد و تگالالانك يكي از مشهورترين آنها است. ورود به چشم انداز سبز و زنده و نخل هاي بلند به شما احساسي مي دهد كه گويا زمان متوقف شده است و حقيقتي در اين احساس وجود دارد. كشاورزان در اين جا از سيستم آبياري استفاده مي كنند كه از قرون گذشته به ميراث برده اند.

6. ساحل ماسه اي سياه در ويك، ايسلند

احتمالاً شما نمي خواهيد كه در اين ساحل حمام آفتاب بگيريد اما اين بدين معنا نيست كه اين ساحل ارزش ديدن را نداشته باشد. اين ساحل خيره كننده به لطف ماسه سياه، ستون هاي سنگ بازالت و مه اي كه گاهي آن را در بر مي گيرد به نظر از دنياي ديگري مي آيد. اگر خوش شانس باشيد ممكن است حتي نورهاي شمالي را هم براي لحظه اي ببينيد.

7. صخره هاي موهر در كانتي كلر، ايرلند

صخره هاي موهر كه به ‌معناي صخره‌هاي ويرانه هستند، يكي از پر بازديدترين جاذبه هاي ايرلند به حساب مي آيد. اين صخره هاي با شكوه و ناهموار در امتداد ساحل غربي كشور به طول ۵ مايل كشيده شده اند و مناظر بي نظيري را بر فراز اقيانوس عرضه مي دارند.

8. گرند كنيون در آريزونا، ايالات متحده آمريكا

گرند كنيون شناخته شده ترين زيبايي طبيعي در آريزونا است و دليل خوبي هم براي اين مورد وجود دارد. بين عظمت آن و مناظر نفس گير اين پديده طبيعي ضرورت ديدن دارد.
كنيون به طول ۲۷۷ مايل در امتداد رودخانه و گستردگي ۱۸ مايل از سمتي تا سوي ديگر كشيده شده است. در حالي كه لبه جنوبي آن در سراسر سال باز است، ديدار از لبه شمالي براي بازديدكنندگان بيشتر جنبه فصلي دارد.

9. جنگل ابر مونته ورده در كاستاريكا

آب و هوا در مونته ورده ممكن است كه هميشه ايده آل نباشد چون مونته ورده يك جنگل باراني است ولي حقيقت اين است كه اين جنگل چه مه آلود باشد يا خير، احساس خوشي را به شما مي دهد و به گونه اي به نظر مي رسد كه گويا يك بهشت جنگلي است.
حتي بهتر، اين ذخيره بيولوژيكي به عنوان خانه بسياري از گونه هاي زيستي شناخته مي شود. در حقيقت اين جا يكي از معدود مكان هايي در كل دنيا است كه به داشتن همه ۶ گونه گربه سانان مي بالد.

10. خليج هالونگ در ويتنام

زيبايي طبيعي، خليج هالونگ آن را به يكي از بهترين مناطق توريستي ويتنام مبدل كرده است. همچنين اين خليج يك ميراث يونسكو در دنيا هم به حساب مي آيد.
بهترين راه براي ديدار از برج هاي سنگ آهكي هالونگ، سفر با قايق است. در حقيقت بسياري از گردشگران شب را در يك قايق در خليج مي مانند.

كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.