نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

مطمئنا همه ما فرصت كافي براي يادگيري همه زبان‌ها را نداريم؛ به همين منظور اپليكيشن‌هاي مترجم بسياري هستند كه در مسافرت و مواقع ضروري به كمك ما مي‌آيند
آيا به زبان‌هاي خارجي مسلط نيستيد؟ اپ‌هايي كه در اين مقاله معرفي مي‌كنيم، به شما كمك مي‌كنند تا به زبان‌هاي مختلف بخوانيد، صحبت كنيد و ديگر زبان‌هاي دنيا را متوجه شويد. با استفاده از اپ‌هاي ترجمه مي‌توانيد غذا سفارش دهيد، تاكسي بگيريد و با محلي‌ها يك مكالمه بدون استرس داشته باشيد و تجربه‌ لذت‌بخش و به‌يادماندني از سفر خارجي را تجربه كنيد. در ادامه با ۶ اپ برتر ترجمه آشنا مي‌شويم. اما لازم به ذكر است كه تمام اپ‌هاي ترجمه شامل زبان فارسي نيستند؛ به همين خاطر ما اين ۶ اپ را به دو دسته تقسيم كرده‌ايم: اپ‌هايي كه شامل زبان فارسي هستند و اپ‌هايي كه زبان فارسي را شامل نمي‌شوند. اما براي افرادي كه به زبان انگليسي مسلط هستند، تمام اين اپ‌ها قابل استفاده است.
اپ‌هاي شامل زبان فارسي
۱. iTranslate
يكي از شناخته‌شده‌ترين اپ‌هاي ترجمه‌ در دنيا اپ iTranslate است كه بيش از ۵۱۰۰۰ نفر در iTunes به آن راي داده‌اند كه بيشتر آن‌ها ۴ ستاره يا ۵ ستاره بوده است. اين اپ ۱۰۰ زبان مختلف را ترجمه مي‌كند و يك نسخه مخصوص براي Apple Watch تعبيه شده است كه مي‌توانيد آنچه را كه مي‌خواهيد، روي مچ دست خود ترجمه كنيد. اپ اوليه و پايه رايگان است، اما براي نسخه حرفه‌اي آن بايد هزينه پرداخت كنيد؛ يعني سالانه ۳۹.۹۹ دلار يا ماهانه ۴.۹۹ دلار. از قابليت‌هاي آن مي‌توان به دسترسي بصورت آفلاين، ترجمه وب‌سايت، حالت صوتي و نشان دادن حالات مختلف فعل اشاره كرد. نسخه پايه و ابتدايي آن را مي‌توانيد بصورت رايگان از iTuns يا Google Play دانلود كنيد.
با اينكه اين اپ مخصوص آيفون است، اما نسخه اندرويد آن نيز موجود است كه شامل بيش از ۵۰ زبان مانند فارسي، انگليسي، فرانسوي، پرتغالي، آلماني، ايتاليايي، ژاپني، كره‌اي، چيني، عربي، دانماركي، تركي، تايلندي، اوكرايني، روسي، اسپانيايي، اسلندي، ايرلند و غيره است. براي تهيه اين اپ از سايت‌هاي خارجي نسخه رايگان آن شامل تمام امكانات نيست، اما در سايت‌هاي فارسي مي‌توانيد نسخه كامل آن را دانلود كنيد.
۲. Google Translate

اين اپ به شما كمك مي‌كند همه كارها را خود انجام دهيد، زيرا ۱۰۳ زبان را ترجمه مي‌كند كه ۵۹تاي آن‌ها به صورت آفلاين قابل دسترس هستند. ۹۳ زبان از زبان‌هاي اين برنامه اين قابليت را دارند كه به جاي نوشتن از دست‌خط خود استفاده كنيد يا ۳۷ زبان قابليت دوربين مترجم دارند؛ به اين صورت كه دوربين را روي متن نگه مي‌داريد، سپس ترجمه آن را مي‌بينيد. كار با Google Translate بسيار راحت است و در قسمت بالا گزينه‌هايي شامل نوشتن با دست‌خط خود، عكس گرفتن، صحبت يا نوشتن است. اين اپ بصورت رايگان در iTunes و Google Play وجود دارد. باتوجه به امكانات اين مترجم، ما به عنوان كاربران فارسي‌زبان مي‌توانيم در ويرايش ترجمه‌هاي فارسي كه درست نيستند، كمك كنيم.
اپ‌هايي كه زبان فارسي ندارند
۳. TripLingo
اگر مي‌خواهيد در يك كشور خارجي باهوش به نظر برسيد، TrpLingo به شما كمك مي‌كند تا نه تنها مانند يك بومي به چشم بياييد، بلكه فرهنگ آن‌ها را نيز بياموزيد. براي شروع ابتدا مقصد خود را انتخاب مي‌كنيد و بسته مخصوص آن نقطه را دانلود مي‌كنيد. براي مثال اگر رهسپار اسپانيا هستيد، يك صداي مترجم داريد كه صداي شما را به اسپانيايي ترجمه مي‌كند. همچنين از ديگر قابليت‌هاي آن مترجم تصويري، منتخبي از عبارات اسپانيايي و زمان استفاده از آن‌ها، شماره‌گير Wi- Fi كه به شما اين امكان را مي‌دهد تا از هر جا كه هستيد، با هركسي تماس برقرار كنيد و قسمتي براي اطلاع از فرهنگ و ايجاد برقراري ارتباط با ديگران را نير دارد. بخش عبارات بسيار غني است و در آن مي‌توانيد جمله‌هايي براي شوخي، صحبت با ديگران و زندگي شبانه آن كشور را يادگرفته و استفاده كنيد. اين برنامه را مي‌توانيد بصورت رايگان از iTunes و Google Play، و نسخه حرفه‌اي آن را به قيمت هر سه ماه ۳۰,۹۹ دلار دانلود كنيد كه شامل عبارات و اصطلاحات بيشتر است. اين برنامه تنها داراي زبان‌هاي انگليسي و اسپانيايي است
۴. Papago

اين اپ كه بيشتر مخصوص زبان‌هاي آسيايي است ۱۳ زبان‌ شامل كره‌اي، انگليسي، ژاپني، چيني، آلماني، هندي، روسي، پرتغالي، اسپانيايي، فرانسوي، ويتنامي، تايلندي و اندونزيايي را ترجمه مي‌كند. ترجمه‌ها بصورت متن و صوت قابل دسترس هستند. شما مي‌توانيد از اين اپ براي مكالمه با بومي‌ها استفاده كنيد، زيرا در آن واحد صحبت‌هاي شما را ترجمه مي‌كند. ترجمه تصويري، يك ديكشنري و يك كتاب اصطلاحات نيز از ديگر امكانات اين برنامه است. اين اپ بصورت رايگان در iTunes و Google Play قابل دسترس است.
۵. Waygo

اين اپليكيشن تنها زبان‌هاي انگليسي، چيني، ژاپني و كره‌اي را ترجمه مي‌كند كه با اين وجود، از آنجا كه بصورت آفلاين كار مي‌كند، مي‌تواند كمك بسيار خوبي باشد. بخش دوربين اين برنامه بسيار عالي است؛ تنها كافي است دوربين را روي علامت‌ها يا منوها بگيريد، سپس ترجمه آن ظاهر مي‌شود. اپليكيشن Waygo براي افرادي كه علاقه‌مند به غذا و خوراكي هستند، بسيار مناسب است؛ زيرا در بخش تصوير مي‌توانيد منو را ترجمه كرده و از سردرگمي اينكه چه چيزي را بايد سفارش دهيد، خارج شويد. همچنين اين برنامه به شما در تلفظ و اداي كلمات كمك مي‌كند. اين برنامه را مي‌توانيد بصورت رايگان از iTunes و Google Play دانلود كنيد.
۶. iTranslate Voice

با استفاده از اپ iTranslate Voice مي‌توانيد به ۴۰ زبان صحبت كنيد كه نه تنها داراي عبارت‌ها و اصطلاح‌هاي مفيد از پيش آماده شده‌ي مفيد است، بلكه يك مترجم صوتي مخصوص دارد. تنها كافي است با گوشي همراه خود صحبت كنيد و اين برنامه صداي شما را در لحظه به زبان انتخابي شما ترجمه مي‌كند. علاوه‌براين مي‌توانيد نسخه چاپي صداي خود را كپي يا منتشر و عبارت‌هاي مورد علاقه خود را ذخيره كنيد. نسخه رايگان اين برنامه را مي‌توانيد از iTunes و Google Play دانلود كنيد. زبان‌هاي اين اپ شامل عربي، باسك، كاتالان، چيني، كرواسي، چك، دانماركي، هلندي، انگليسي (بريتانيايي، آمريكايي و استراليايي)، فنلاندي، فرانسوي، فرانسوي (كانادايي)، گاليسي، آلماني، يوناني، عبري، هندي، مجارستاني، اندونزيايي، ايتاليايي، ژاپني، كره‌اي، مالايي، نروژي، لهستاني، پرتغالي (پرتغال و برزيل)، رومانيايي، روسي، اسلواكي، اسپانيايي (اسپانيا، آمريكا و مكزيك)، سوئدي، تايلندي، تركي، اوكرايني و ويتنامي است.
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.