نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

كانادا، دومين كشور بزرگ جهان از لحاظ وسعت مي‌باشد كه از آتلانتيك تا خليج آرام كشيده شده، كشوري كه از نظر چشم‌اندازهاي طبيعي و مكان‌هاي بكر، قطعاً در جمله برترين كشورهاي جهان قرار دارد. ساحل‌هاي زيبا، شهرهاي پرجنب‌وجوش كه از فرهنگي بسيار غني برخوردارند، در كنار طبيعت خارق‌العاده، اين كشور دوست‌داشتني را به جذاب‌ترين كشور دنيا تبديل كرده است. در غرب كانادا، كوه‌هاي راكي و شهرهاي ونكوور، ويكتوريا و كلگري جزء پر بازديدكننده ترين مناطق دنيا به حساب مي‌آيد. در مركز كانادا، آبشار نياگارا، تورنتو، مونترال، اتاوا و شهر كبك از معروف‌ترين و مشهورترين مناطق گردشگري كانادا هستند. در پارك ملي ناهاني و شهرهاي وايت‌هورس، يلونايف شانس ديدن خرس‌هاي قطبي و كاوش زيبايي‌هاي طبيعت را خواهيد داشت. دو زبان فرانسه و انگليسي، دو زبان ملي كاناداست. به‌راستي‌كه بازديد از كانادا، مانند بازديد از دو كشور مجزاست.

آبشارهاي نياگارا
آبشار نياگارا (با ۵۷ متر ارتفاع) دومين مكان طبيعي پربازديد در جهان به حساب مي‌آيد كه همه‌ساله ميليون‌ها بازديدكننده در سراسر جهان را به خود جذب مي‌كند. تنها با ۱ ساعت رانندگي از شهر تورنتو، در كنار مرز ايالات‌متحده مي‌توان به اين آبشار زيبا رسيد. آبشارها و تنگه نياگارا هر ماجراجويي را به سوي خود جلب مي‌كند.
در قرن‌هاي ۱۹ و ۲۰ ميلادي، تعداد زيادي فضا براي شيرجه زدن در آبشار تعبيه‌شده و هم‌چنين مكان‌هايي براي قايقراني نيز در نظر گرفته شده است. در كنار همه اين‌ها، بندبازي، و كارناوال‌هايي در اطراف شهر كه تا امروز به حيات خود ادامه داده‌اند، تنها بخشي از شكوه و زيبايي نياگاراست. بيشتر خانواده‌ها، از پياده‌روي به تپه‌ي كليفتون كه به تنگه و آبشارها رهنمود مي‌شوند، لذت مي‌برند.

پارك ملي بنف و كو‌ه‌هاي راكي
پارك ملي بنف در قلب كوههاي باشكوه راكي در استان آلبرتا قرار دارد كه يكي از برترين مناظر طبيعي كانادا است. درياچه‌هاي سبز، قله‌هاي پوشيده از برف، و يخچال‌ها از مناطق ديدني و افسونگري هستند كه در اين پارك مي‎توان به تماشاي آن نشست. درياچه لوئيس، بي‌شك الماس پارك به شمار مي‌رود جايي كه آب‌هاي سبز و شفاف آن، تصوير زيبايي از كوهستان‌ها و مناظر اطراف آن منعكس مي‌سازد. يخچال هاي طبيعي پارك، از درياچه لوئيس تا جسپر مكاني فراموش‌نشدني براي رانندگي، اقامت، خريد و يا ناهاري به‌يادماندني هستند.
در زمستان، بنف از مهم‌ترين مناطق ورزش‌هاي زمستاني است كه دو مكان مهم اسكي آن، درياچه لوئيس اسكي (Lake Louise Ski Resort) و دهكده آفتاب (Sunshine Village) است.

برج CN تورنتو
در كنار درياچه اونتاريو در بزرگ‌ترين شهر كانادا ، مي‌توان برج CN را ديد كه جزء مشهورترين چشم‌اندازهاي كانادا است. برج در زمره بزرگ‌ترين سازه‌هاي جهان با ۵۵۳ متر ارتفاع است. رستوران گردشي ۳۶۰ درجه‌اي آن با چشم‌اندازي شگرف به شهر و درياچه، ناهاري فراموش‌نشدني را براي شما به ارمغان مي‌آورد. با كف‌پوش تمام شيشه‌اي و پنجره‌هاي تمام‌قد منظره‌اي بي‌نظير از شهر و فراتر از آن را بر روي چشمان شما مي‌گشايد. حتي كساني كه از برج بالا نرفتند، نمي‌توانند از خيره شدن به سازه با آن رنگ‌هاي روشن به‌ كار رفته در آن چشم بپوشند. در شب، برج با رنگ‌هاي مختلفي همچون الماسي مي‌درخشد.

كبك قديمي (Vieux-Québec)
كبك قديم كه جز آثار ميراث جهاني يونسكوست كه از بالا و پايين كبك كشيده شده كه شامل قديمي‌ترين و تاريخي‌ترين ساختمان‌ها مي‌باشد. پايين‌شهر در كنار رودخانه لورنس، جايگاه قلعه مشهور فرانتنس و ديگر گنجينه‌هاي ديگر است. در قسمت بالايي شهر مي‌توانيد دژ، دشت آبراهام، و توپخانه تاريخي پرك را تماشا كنيد. اين منطقه از مشهورترين و گردشگرپذيرترين محله‌هاي تاريخي كانادا است. به‌علاوه، بازديدكنندگان مي‌توانند هنرمنداني را پيدا كنند كه اثرات هنري خود را در Rue du Tre’sor به نمايش مي‌گذارند. همچنين موزه‌هايي جالب از جمله موزه تمدن، و انواع مغازه‌ها و رستوران‌ها را مي‌توانيد در آنجا بيابيد.

ويسلر
تنها با ۲ ساعت رانندگي از ونكوور مي‌توان به مشهورترين پيست اسكي در روستاي ويسلر رسيد. گرچه، ويسلر از مهم‌ترين مكان‌ها براي ورزش‌هاي زمستاني است اما از بهترين مكان‌ها براي گذراندن اوقاتي دلپذير با جوي دوست‌داشتني در تابستان است؛ در تابستان‌ها گلف و دوچرخه‌سواري در كوهستان تنها بخشي از تفريحات فرح‌بخش به شمار مي‌رود. روستاي ويسلر در سال ۲۰۱۰ به‌شدت مورد توجه جهانيان قرار گرفته است، طوري كه المپيك زمستاني ۲۰۱۰ در آنجا تشكيل شد. اين منطقه، اسكي در سطح جهاني، هتل‌ها، ناهارهاي به‌يادماندني و ديگر فرصت‌هاي تفريحي در فضاي باز و در منظره‌اي بي‌نظير از كوهستان را به شما ارائه مي‌شود.

پارلمان هيل اوتاوا (Ottawa’s Parliament Hill)
پارلمان هيل اوتاوا، در بالاي رودخانه اوتاوا و با سبك ساختماني نئوگوتيك (ساخته‌شده در نيمه دوم قرن ۱۹) از برجسته‌ترين ساختمان‌هاي اوتاوا به شمار مي‌رود كه برج صلح آن مجلس عوام و سنا را به دو بخش مجزا تبديل كرده است. در جلوي ساختمان پارلمان، مشعلي را خواهيد يافت از سال ۱۹۶۶ به مناسبت اتحاد كانادا همواره روشن باقي‌مانده است. در پشت ساختمان باغ مجسمه‌سازي شما را به تحير وادار خواهد كرد. در تابستان‌ها، درصورتي‌كه آب‌وهوا اجازه دهد، گاردهاي امنيتي در چمن‌هاي روبروي ساختمان استقرار داده مي‌شوند. زير پارلمان هيل، پياده‌روي دوست‌داشتني در كنار رودخانه اوتاوا خواهيد يافت.

مكان تاريخي تپه سيگنال سنت جونز
تپه سيگنال سنت جونز در ورودي بندر سنت جونز، مشرف به شهر و دريا قرار دارد. شايد برايتان جالب باشد اولين سيگنال وايرلس در سال ۱۹۰۱ در اين مكان دريافت شد. اين تپه نقش استراتژيك در هفت سال جنگ با فرانسه داشته، گرچه استحكامات كنوني در طول جنگ با فرانسه (۱۸۱۲) ساخته شد.
برج كبوت كه به مناسبت چهارصدمين سالگرد كشف نيوفوندلاند در سال ۱۸۹۷ ساخته شده و از مهم‌ترين مناطق كليدي تپه مي‌باشد. بي‌شك شهرت تپه مديون دريافت اولين سيگنال راديويي ارسالي از سوي Poldhu انگلستان كه پس از پيمودن ۲۷۰۰ كيلومتر در سال ۱۹۰۱ توسط شخصي به نام گوگليلمو ماركوني است. در برج، نمايشگاهي در مورد تاريخچه اولين سيگنال بي‌سيم فرا اطلسي و همچنين مراكزي براي خريد يادگاري و هديه در نظر گرفته شده است. ديوارهاي سنگي، ادوات به‌جامانده جنگي، يادگارهايي از جنگ ۷ ساله كاناداهايي‌ها با فرانسه است.

مونترال قديمي
در بخش قديمي مونترال، بازديدكنندگان با انواع ساختمان‌هاي تاريخي، مراكز خريد عالي و ناهاري فراموش‌نشدني روبرو خواهند شد. كالسكه‌ها بازديدكنندگان را به خيابان‌هاي سنگ‌فرش و ميدان‌هاي روباز هدايت مي‌كنند. درحالي‌كه مونترال خود يك شهر مدرني است و مونترال قديمي جايي است كه به اسكله‌اي ختم مي‌شود كه جو آنجا مورد علاقه بيشتر گردشگران مي‌باشد. برخي از مكان‌ها بيشتر ديده‌ شده در مونترال قديمي عبارتند از خيابان بونسكور (Rue Bonscours)، بازار بونسكور در سالن ساختمان قديمي شهر، داخل بسيار زيباي كليساي نوتردام، مكان ژاك كارتيه كه ميداني در مونترال قديمي، كبك كاناداست و آخرين مكان پربازديد سالن شهر ساخته شده در ۱۸۷۰ مي‌باشد.

خرس‌هاي قطبي چرچيل، منيتوبا
يكي از جذاب‌ترين جاذبه‌هاي كانادا خرس قطبي است كه براي ديدن اين موجودات خارق‌العاده بايد سفري به يخ‌هاي خليج هادسون Hudson نزديك شهر چرچيل در شمال منيتوباست. اين جامعه كوچك، پاييز همه‌ساله پذيراي گردشگران بي‌شماري مي‌شود. گردشگران براي ديدن اين موجودات زيبا از نزديك بايد از كالسكه‌هاي تندرو با پنجره‌هاي مشبكي استفاده كنند. اولين زمان بازديد را در اكتبر يا نوامبر است. خرس‌هاي قطبي تا آب شدن يخ‌هاي قطبي در آن منطقه باقي مي‌مانند.

خليج فاندي
در خليج فاندي در شرق كانادا بين نيوبرانزويك نوين و نوا اسكوشيا مي‌توانيد شاهد زيباترين جزر و مدها در جهان باشيد. ارتفاع آب در هنگام جزر و مد در حدود ۱۹ متر خواهد بود! برخي ديگر از جاذبه‌هاي گردشگري در خليج فاندي صخره‌ها و سنگ‌هايي خارق‌العاده در Hopewell Cape، پارك ملي فاندي، باغ راه دنباله (Fundy Trail Parkway) و جزيره گرند منان را مي‌توان نام برد.

بندرگاه داخلي ويكتوريا
شهرهاي كمي از كانادا شغل‌هاي زيبايي چون توسعه اسكله، همچون شهر ويكتوريا و بندرگاه داخلي آن دارند. اين مكاني زيبا براي گشت‌وگذار، آرامش يافتن، خريد، ناهارهاي به‌يادماندني و تماشاي عملكرد زيباي خيابان در مقابل پس‌زمينه بندرگاه است. هتل ملكه، محور اين منطقه است كه از زيباترين و دوست‌داشتني‌ترين ساختمان‌هاي شهر است. در طول سال‌ها، اين هتل پذيراي شاهان و ملكه‌هاي مشهور جهان بوده است و امروزه ويژگي‌هايي همچون چاي سنتي (traditional high tea) از برجسته‌ترين ويژگي‌هاي شهر ويكتوريا از ديد گردشگران است. شايد بخواهيد تفاوت چاي عصرانه (afternoon tea) و high tea را بدانيد. چاي عصرانه يك سنت بريتانيايي در اوايل قرن ۱۹ ميلادي بود كه چاي را به همراه كيك و يا ساندويچي كوچك ميل مي‌كردند. در حاليكه High tea را اغلب كارگران بعد از اتمام ساعات كاري به همراه وعده غذايي سنگين‌تر از يك كيك يا ساندويچي كوچك سرو مي‌كردند. در هر صورت، منطقه بندري ويكتوريا، از مشهورترين مناطق كانادا است كه بويژه در تابستان‌ها، بسيار دوست‌داشتني مي‌شود.

پارك ملي گراس مورن (Gros Morne National park)
پارك ملي گراس مورن نيوفاندلند از ديگر پارك‌هاي ملي كانادا است ، بي‌شك تلاش براي كشف اين چشم‌انداز كوهستاني و فلات‌هاي آن ارزش دارد. اين پارك زيبا جز آثار حفاظت‌شده از سوي يونسكو مي‌باشد. ديوار و صخره‌هاي شيب‌دار، آبشارها، يخچال‌هاي طبيعي از جاذبه‌هاي زيباي پارك ملي است. بيشتر بازديدكنندگان، براي بازديد از مناظر زيباي طبيعي قايقي اجاره مي‌كنند. همچنين مسيرهاي پياده‌روي و فرصت‌هايي براي قايق‌راني در اختيار گردشگران قرار داده‌شده است. در زمستان، پارك پذيراي گردشگران كمتري خواهد بود اما پذيراي تورهاي اسكي خواهد بود كه براي اسكي بازان كلبه‌هايي در نظر گرفته‌شده است.

پارك استنلي ونكوور
از بزرگ‌ترين جاذبه‌هاي ونكوور، پارك ۴۵۰ هكتاري استنلي آن است، كه در غرب مركز شهر واقع در شبه‌جزيره‌اي است كه از يك‌ طرف در آغوش اقيانوس است و از طرف ديگر در ميان انبوهي از درختان سرو قرمز بزرگ و درختان صنوبر داگلاس پنهان است. ديوار يا سد دريايي، راه‌هايي براي پياده‌روي، دويدن آهسته، و دوچرخه‌سواري براي انبوهي از دوچرخه‌سوارها و دونده‌ها گردآورده است. سد دريايي، چشم‌اندازهايي زيبايي از شهر و كوهستان‌هاي اطراف دارد.
آكواريوم ونكوور، درياچه زيباي سگ آبي، غرفه‌هاي پارك استنلي و باغ رز از جاذبه‌هاي پارك استنلي است. از ديگر شگفتي‌هاي پارك، تعداد زيادي توتم است كه برخي از قدمتي بيش از ۱۰۰ سال دارد.
توتم‌ها اجسام نماديني هستند كه اقوام بومي از آنان به‌عنوان كاربردهايي استفاده مي‌كردند. توتم معمولاً يادگاري از گذشتگان يك ايل و طايفه است. افراد طايفه، توتم را داراي قدرتي ماورايي مي‌پندارند كه براي حفاظت از ايل و طايفه لازم و ضروري است.

استمپيد كالگري (Calgary Stampede)
اين ده روز، فستيوالي است كه جمعيت زيادي از غرب كانادا در آن شركت مي‌كنند. تعداد زيادي از محلي‌ها و گردشگران تابستاني نيز تصميم مي‌گيرند كه تعطيلات خود در شهر كالگري بگذرانند. به مدت يك هفته در جولاي، شهر كالگري به يك شهر غربي واقعي تبديل مي‌شود، مردم در طول اين هفته همگي به‌جاي پوشيدن كت‌ و شلوار براي رفتن به سر كار، شلوار جين و بوت كابوي مي‌پوشند. در زمين‌هاي استمپيد، فستيوال سواري بر اسب‌هاي وحشي توسط كابوهاي برگزار مي‌شود، تقريباً همه مردم سرزمين‌هاي شمالي در اين فستيوال شركت مي‌كنند، علاوه بر سواري بر اسب‌ها و يا گاوهاي وحشي، انواع گسترده‌اي از بازي‌ها، غذاها، و شوهاي شبانه برگزار مي‌شود. در سراسر شهر، صبحانه‌هاي رايگان استمپيد كه شامل تعداد زيادي پنكيك است، توسط تعداد زيادي از ميزبانان كه مسئوليت برگزاري اين فستيوال را دارند، در محيط‌ هاي روباز يا سرپوشيده ارائه مي‌دهند. در مدت اين هفت روز، مردم شاهد اجراهاي موسيقي تعداد زيادي از افراد هستند كه تنها براي همين مقصود وارد شهر مي‌شوند.

موزه حقوق بشر كانادايي
جديدترين جاذبه وينيپگ كه باعث توجه ملي و همگاني شده، تأسيس موزه كانادايي براي حقوق بشر است كه از سال ۲۰۱۴ نزديك فوركس (the Forks) افتتاح‌شده است. طراحي يكتا و بي‌نظير از ساختمان موزه با هندسي فوق‌العاده و رنگ‌هايي متفاوت كه هر يك بيانگر چشم‌اندازي از كاناداست، جلوه‌اي چشمنواز و جذاب بدان بخشيده است. اما وراي ظاهر ساختمان، آنچه بدان زيبايي ژرفي بخشيده، مفهومي است كه در وراي آن پنهان و برجسته است، تصميمات بحث‌برانگيز تاريخي است كه در آنجا گرفته‌شده است.

كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.