نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

شگفتي هاي طبيعي در هر شكل و سايزي ظاهر مي شوند. از ساحل ناپالي در هاوايي گرفته تا وردون گورج در جنوب شرقي فرانسه جاهاي باورنكردني اي در سراسر اين كره خاكي وجود دارند. در اينجا به ۳۰ تا از زيباترين جاذبه هاي طبيعي در دنيا مي پردازيم.

21. آبدره «ميلفورد» ساند در نيوزيلند

اين آبدره كه توسط يخ رودها به وجود آمده، در ساحل جزيره جنوبي نيوزلند واقع شده است و براي منظره زنده اش از آبشارها گرفته تا قله هاي سر به فلك كشيده اش شناخته شده است.

22. جزيره ججو در كره جنوبي

جزبره ججو به بلندترين كوه كره جنوبي، «هالاسان» مي بالد. آتشفشان خفته اي كه تا ارتفاع ۶۴۰۰ پايي بالاتر از سطح دريا بالا مي رود.
اين جزيره براي تونل هاي گدازه كه تماشايي هستند، شهرت دارد. (غارهايي كه توسط گدازه هاي آتشفشاني سرد شده شكل گرفته اند).

23. كوه «اربس» در قطب جنوب

ممكن است باور كردنش سخت به نظر بيايد ولي در قطب ها كوه آتشفشاني وجود دارد. كوه «اربس» كه جنوبي ترين آتشفشان فعال دنيا است ۳ .۱ ميليون سال قدمت دارد و تا ارتفاع زياد ۱۲.۴۴۸ پايي بالاتر از سطح دريا كشيده شده است.

24. «كجراگ بولتن» در نروژ

«كجراگ بولتن» يك تخته سنگ با ابعاد ۱۷۷ فوت مكعب است كه در شكافي كوهستاني قرار گرفته است.
نكته شگفت انگيز اينجاست كه اين تخته سنگ در دسترس است و براي رسيدن به آن به تجهيزات ويژه اي نياز نيست و به همين دليل «كجراگ بولتن» براي اينستاگرامي هاي ماجراجو مكاني محبوب براي عكس گرفتن به حساب مي آيد.

25. آبشار «ايگواسو» در آرژانتين و برزيل

آبشار«ايگواسو» كه در آرژانتين و برزيل گسترده شده است، بخشي از يك سيستم آبشاري عظيم به حساب مي آيد كه در كل حدود ۲۷۵ آبشار را شامل مي شود.

26. غار «تيانمن» در شهرستان «ژانگ جياجيه»، چين

غار «تيانمن» كه در ارتفاع ۵۰۰۰ پايي بالاتر از سطح دريا واقع شده، يكي از مرتفع ترين طاق هاي طبيعي بر روي كره زمين است. بازديدكنندگان بايد ۹۹۹ پله را در « راه پله اي به بهشت» بالا بروند تا به اين مكان برسند.

27. درياچه «ماسازير» در آذربايجان

درياچه «ماسازير» از باكو (پايتخت آذربايجان) دور نيست. اين درياچه شور صورتي رنگش در تابستان پررنگ تر است و اين رنگ صورتي را از ريزجانداراني به نام هالوفيل مي گيرد.

28. جزيره «هاربور» در باهاما

جزيره «هاربور» كه بيشتر به خاطر ساحل شن هاي صورتيش معروف است، در مقايسه با ساير مناطق باهاما غالباً از دست انسان ها مصون مانده است.
يك صخره مرجاني پوشيده ازآبزيان دريايي به نام «ستون فقرات شيطان» و شهر «دان مور» كه خانه هاي رنگارنگ آن هر بازديدكننده اي را به وجد مي آورد، از ساير جاذبه هاي اين جزيره به حساب مي آيند.

29. ژرف دره رودخانه «بلايد» در آفريقاي جنوبي

براي ديدن مناظر طبيعي بسيار زيبا به پياده روي در امتداد دره عميق رودخانه «بلايد» برويد كه در ارتفاعي بيش از ۲۶۰۰ پا قرار گرفته است.
صخره «پيناكل» كه ستوني بلند از كوارتزيت است در اين ژرف دره قرار دارند و هم چنين گياهان و جانواران گوناگوني در اين مكان وجود دارند به همين دليل اين دره از نظر زمين شناسي منحصر بفرد شناخته شده است.

30. دره «گارني جورج» در ارمنستان

ويژگي دره «گارني جورج» صخره هاي عمودي آن است كه به دليل ستون هاي بازالت قابل توجه هستند. تنها راه رسيدن به اين مكان با استفاده از وسيله نقليه است.

كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.