نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

كشور انگلستان تقريبا هيچ كمبودي در زمينه گردشگري ندارد. از اتوبوس دو طبقه گرفته تا كلبه هاي كاهگلي و خانه هاي روستايي و همچنين آسمان خاكستري و باراني طراوت ويژه اي را به اين كشور داده است. البته در اين ميان گردشگران متوجه خواهند شد كه صدايي كه مي شنوند مربوط به باران نيس بلكه اين صدا از طرف رستوران هاي هندي به گوش ميرسد. در يك منطقه كوچك انگلستان ميتوان جاذبه هاي گردشگري بزرگي پيدا كرد.

1. The Needles، جزيره وايت، انگلستان

اين سه تكه سنگ كه از خط ساحلي جزيره وايت كمي جلوتر آماده اند، زماني بخشي از ساحل بودند، ولي فرسايش آنها را از ساحل جدا كرده است. بهترين منظره از اين صخره ها را مي توانيد از يك برج ويكتورايي ببينيد كه در نزديكي اين صخره ها وجود دارد.
اين برج با اهداف دفاعي در زمان هاي گذشته ساخته شده بود. در روزهايي كه هوا صاف باشد،‌ منظره ي ساحل سنگي و آب دريا و رنگ آبي بي كران آسمان زيبايي خارق العاده اي را به اين منطقه مي بخشد.
Needles به معني «چند سوزن»‌است. اما در واقع هيچ كدام از اين ته سنگ ها شبيه به سوزن نيستند. اين نام از ۲ دريانوردي مي آيد كه در سال ۱۷۶۴ پس از گرفتار شدن در طوفان با اين صخره ها برخورد كردند و مردند.

2. صخره هاي مالهام، يوركشاير شمالي، انگللستان

پرتگاه منحني مالهام كه از سنگ هاي آهكي ساخته شده اند، در واقع يك پرتگاه بلند ۸۰ متري است كه در اواخر عصر يخبندان و بر اثر آب شدن يخ ها ايجاد شد. در بالاي اين صخره ها هم يك پياده رو آهكي است كه بر اثر عقب نشيني يخچال هاي طبيعي شكل گرفته است. اين مسير اگرچه طبيعي است، ولي شباهت بسيار زيادي به مسيرهاي سنگ فرش مخصوص پياده روي دارد. به صورت كلي، مناظر بالاي اين صخره ها بسيار تماشايي هستند و مسير بالاي صخره ها هم براي ورزش و پياده روي عالي هستند.
جالب است بدانيد كه بخش هايي از فيلم هري پاتر و يادگاران مرگ ۱ هم در بالاي اين صخره ها فيلمبرداري شد.


3. سواحل جوراسيك، Devon و Dorest شرقي، انگلستان

سواحل Devon و Dorest كه با نام سواحل جوراسيك هم شناخته مي شوند،‌ اولين جايي بودند كه به عنوان يك ميراث «طبيعي» جهاني ثبت شدند. آنچه اين ساحل را خاص مي سازد، اين است كه برآمدگي هاي صخره اي اين ساحل نوعي مسير «پياده روي در تاريخ» را براي شما مهيا مي كنند.
به عبارت ديگر، با پياده روي روي اين سواحل شما از صخره هاي مربوط به دوره زمين شناختي ترياسه، جوراسيك و كرتاسه گذر مي كنيد. اين سواحل در واقع ۱۸۵ ميليون سال از تاريخ كره زمين را در خود جاي داده اند.

4. دره چدار، سامرست، انگلستان

بزرگترين دره ي انگلستان حدود ۱ ميليون سال پيش بر اثر سيل هاي ناشي از آب شدن يخ ها ايجاد شد. چيزي كه باقي مانده، دره اي با جداره هاي عميق است كه زمين هاي اطراف را به دو قسمت تقسيم مي كند. اگر قصد پياده روي روي صخره ها، صخره نوردي و بازديد از غارهاي عجيب و غريب را داريد، به اين منطقه سفر كنيد. غارهاي اين منطقه سنگ هايي با شكل هاي عجيب و غريب دارند. قديمي ترين اسلكت انساني كشف شده در انگلستان كه Cheddar Man نام دارد در يكي از غارهاي اين منطقه كشف شده است.

5. صخره هاي هفت خواهر، ساسكس ، انگلستان

در شمال صخره هاي وايت چاك نماد تاريخ افتخار آميز جزيره بريتانيا قرار گرفته است. يكي از جالب ترين آن ها سواحل تاريخي هفت خواهر هستند. از زمان هاي دور اين صخره ها حملات بيگانگان به منطقه را دفع كرده و ورود ساكنان خود را به گرمي پذيرفته است.

6. صخره هاي بريمهام، يوركشاير شمالي، انگلستان

اينجا در واقع مجموعه اي از سنگ هايي است كه به طرز عجيبي روي زمين قرار گرفته اند و تعادل خود را همچنان هم حفظ كرده اند. اين سنگ ها براي قرن ها است كه بازديدكنندگان را سرگرم مي كنند. ماسه سنگ هاي ريز در گذر زمان اين سنگ ها را فرسايش داده و به اين شكل در آورده اند. مردم بر اساس شكل هاي ظاهري اين صخره ها، اسم هاي مختلفي هم به آنها داده اند. لازم به ذكر است كه در تمام طول سال مي توانيد از اين مجموعه بازديد كنيد.
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.