نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

جمهوري آفريقاي جنوبي (دماغه اميد نيك) در جنوب قاره آفريقا واقع شده و با دو اقيانوس اطلس و هند مرز آبي دارد و با كشور هاي ناميبيا، بوتسوانا، زيمبابوه، موزامبيك، سوازيلند و لسوتو همسايه است.
آفريقاي جنوبي آرام ترين كشور قاره آفريقا با سه پايتخت در شهر هاي مختلف كه شامل : قوه مجريه در پرتوريا ، پارلمان در كيپ تاون و قوه قضائيه در بلوم فونتين قرار گرفته است.50 ميليون جمعيت اين كشور به آفريكانس (با ريشه هلندي) ، انگليسي و 9 زبان آفريقايي صحبت مي كنند (11 زبان رسمي دارند) ، 79 درصد مردم آفريقاي جنوبي را مسيحيان و 1.5 درصد را مسلمانان و 1.2 درصد را هندوها و 0.2 درصد را يهودي ها تشكيل دادند و 15 درصد مردم هم هيچ وابستگي مذهبي ندارند.

آفريقاي جنوبي بزرگترين صادركننده طلاي جهان است و يك سوم صادرات اين كشور به كشاورزي و دامداري تعلق گرفته است.امروزه باتوجه به منابع غني كاني ها ، طبيعت بكر و سرسبز ، تنوع فرهنگي زياد اين كشور به يكي از توريستي ترين مناطق تبديل شده و گردشگران زيادي را جذب خود مي كند.رهبر قدرتمند اين كشور نلسون ماندلا (اولين رئيس جمهور آفريقاي جنوبي )آفريقاي جنوبي را به علت توصيف پيشرفت هاي جديد تنوع فرهنگي و 11 زبان رسمي كشور رنگارنگ ناميده بود.

- جاذبه‌هاي گردشگري آفريقاي جنوبي

آفريقاي جنوبي كشوري با جاذبه هاي توريستي و مهمتر از آن طبيعت بكر است.حيات وحش منحصر بفردش ، بيابان هاي بي انتها و پارك هاي ملي زيبا و مشهورش ، همه اين عوامل باعث شدند تمام علاقمندان از سراسر دنيا به اين كشور سفر كرده و از آن لذت ببرند.

1- باغ هاي گياه شناسي كريستين بوش

در دامنه هاي شرقي كوه ميزي شكل قرار دارد. اما نه تنها براي تماشا كردن كوه ها و مناظر مسحور كننده باغ، بلكه به دليل ويتريني از گياهان بومي آفريقايي كه تنها در اين باغ زيبا وجود دارند. پل زيباي موجود در اين باغ گياه شناسي هم بسيار زيباست. حتما روي پل راه برويد چون اين پل به شما اجازه مي دهد تا از ديد ميمون يا پرنده ها و از بالا به طبيعت نگاه كنيد و لذت ببريد. اين راه كه جذاب ترين راه پياده روي در جهان شناخته شده است، حدود 12 متر از زمين ارتفاع مي گيرد و تنها دوبار با زمين برخورد مي كند.

2- خليج فالس و تماشاي پنگوئن ها

در خليج فالس پنگوئن ها در سواحل زيباي طلايي پرسه مي زنند براي تماشاي اين موجودات زيبا به اين خليج رفته و ديدن كنيد.

3- پارك ملي كروگر

اين پارك يكي از مشهورترين پارك هاي سافاري در دنياست و فرصتي فوق العاده براي گردشگران فراهم مي كند تا 5 حيوان مشهور آفريقايي را از نزديك ببينند. حيواناتي چون شير، پلنگ، بوفالو، فيل و كرگدن از اين دست هستند.

4- باغ گياه شناسي ملي كريستن بوش

در اين باغ گياه شناسي طيف گسترده اي از گونه هاي زيباي گياهي وجود داره كه شهرتي جهاني بهش بخشيده. اين باغ به عنوان يكي از جذاب ترين و بهترين باغ هاي گياه شناسي در جهان شناخته شده است. در اين باغ يه پل هيجان انگيز هم وجود دارد كه اجازه مي دهد تا جنگل را از بالا و از ديد يك پرنده يا ميمون ببينيد.

5- پارك ملي و تله كابين كوه ميزي شكل

بازديد از كوه ميزي شكل و بالا رفتن با تله كابين و ديدن ساحل اقيانوس جايي كه دو اقيانوس اطلس و آرام به هم مي پيوندند بسيار چشم نواز و حيرت انگيز است.

6- معدن طلاي گلد ريف سيتي

گلد ريف سيتي معدن طلاي آفريقا در حومه ژوهانسبورگ واقع شده است. تا ۳ سال پيش، همچنان از اين معدن طلا استخراج مي شد اما حالا پس از پايان منابع آن، به عنوان يكي از مراكز توريستي ژوهانسبورگ مورد بهره برداري قرار گرفته است.

7- آكواريومي براي تماشاي نهنگ ها

اين مكان جزو معدود مكان هايي است كه مي توانيد نهنگ ها را حتي در مسير پياده روي ساحلي، رستوران ها، كافه ها تماشا كرد.

8- قفس غواصي در ميان كوسه‌هاي سفيد غول پيكر

رفتن به يك قفس بزرگ‌، سقوط به عمق اقيانوس و روبرو شدن با كوسه‌هاي سفيد غول پيكر . بهترين زمان استفاده از آن ازماه آوريل تا اكتبر مي‌باشد.

9- دره Blyde River ، دره Fish River

اين دو دره بزرگترين دره هاي آفريقا به حساب مي‌آيد. اين دره سرسبزترين قاره آفريقا است و منابع غني گياهي و جانوري بسياري دارد.

10- گاردن روت

جاده جنگلي يا همان گاردن روت در امتداد ساحل جنوب شرقي اين كشور قرار گرفته است كه حدود ۲۰۰ كيلومتر طول دارد. اين مناظر ساحلي خيره كننده در امتداد اقيانوس هند از موسل تا رودخانه طوفان قرار دارد.

11- اسكله ويكتوريا و آلفرد

اين اسكله يكي از بزرگترين و مشهورترين جاذبه هاي آفريقاي جنوبي است كه در شهر بزرگ كيپ تاون واقع مي باشد. در اين اسكله انواع رستوران، فروشگاه، و مراكز تفريحي وجود دارد.

12- كوه ميزي شكل

يكي ديگر از جاذبه هاي آفريقاي جنوبي كوه ميز است. دليل نام گذاري آن هم شباهت اين كوه به ميز مي باشد. انبوهي از گياهان و گل هاي مختلف بر روي اين كوه وجود دارد.

كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.