نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

شركت چوب ژاپني Sumitomo Forestry براي ساخت بلندترين برج چوبي در توكيو، يك آسمانخراش ۳۵۰ متري كه بالاترين ارتفاع را در سطح كشور دارد، برنامه‌هايي در سر دارد. Sumitomo Forestry پيشنهاد آسمان خراش پيوندي ۷۰ طبقه را براي نشان دادن ۳۵۰ امين سالگرد اين شركت در سال ۲۰۴۱ ارائه مي‌دهد. اين برج كه W350، نام گرفته است تقريباً چهار برابر بلندتر از بلندترين ساختمان جهان، برج ۱۸ طبقه Residence Brook Commons در ونكوور، كانادا مي‌باشد. در۳۵۰ متر، آسمانخراش توسط آزمايشگاه تحقيقاتي Sumitomo's Tsukuba در همكاري با Nikken Sekkei توكيو طراحي شده وتبديل به بلندترين ساختمان ژاپن شد. اين برج در آينده به نوبه خود يكي از جاذبه‌هاي توريستي در توكيو خواهد بود كه گردشگران با خريد بليط هواپيما از آن ديدن خواهند كرد.

انتظار مي‌رود كه ۹۰ درصد از ساختار پيوندي، با ۱۸۵۰۰۰ متر مكعب چوب ساخته شود. اين ساختمان با استفاده از يك “ساختار لوله بافته شده” با ستونها و ميله‌هاي ساخته شده از فولاد و چوب تشكيل شده است كه توسط پبند فولادي مورب اضافي تكميل مي‌شود.
اين برج چند منظوره ۷۰ طبقه ۴۵۵۰۰۰ متر مربع در فضاي هر طبقهرا فراهم مي‌كنند كه شامل يك هتل، واحدهاي مسكوني، دفاتر و مغازه‌هايي در بالكن‌هاي بزرگ پوشش يافته با گياهان مي‌باشد.

بيانيه‌اي از Sumitomo Forestry گفت: هدف، ايجاد يك شهرك سازگارو دوستدار محيط زيست و استفاده از چوب است، كه بوسيله افزايش استفاده از معماري چوبي براي ساختمان‌هاي بلند تبديل به جنگل خواهد شد. همچنين افزود:
گياهان سبز از زمين به بالكن‌هاي طبقات بالا متصل مي‌شود و از نظر تنوع زيستي در يك محيط شهري ارائه مي‌شود. ساختار داخلي برج نيز از يك چوب خالص است، كه باعث ايجاد فضاي آرام مي‌شود كه گرما و لطافت چوب را تحريك مي‌كند.
شما نيز با خريد بليط هواپيما در آينده از اين شهرك جنگلي ديدار خواهيد كرد.

Sumitomo Forestry برآورد مي‌كند كه اين ساختمان ۴.۲ ميليارد پوند هزينه خواهد داشت – تقريباً دو برابر بيشتر از يك ساختمان متعارف ساخته شده با تكنولوژي فعلي است. با اين حال، اين شركت در حال تلاش براي كاهش اين هزينه‌ها با توسعه تكنولوژي جديد است. اين ساختمان همچنين قصد دارد با استفاده از چوب در مناطق شهري به منظور “تغيير شهر به جنگل” ديگر بخش‌ها را تشويق كند.

اگر چه از نظر تاريخي و در گذشته اكثر ساختمان‌هاي ژاپن از چوب ساخته شده بود، خطر آتش سوزي تا حد زيادي تعداد ساختمان‌هاي چوبي را كاهش داد. اما زماني كه قانون استفاده از چوب در ساختمان‌هاي عمومي تصويب شد ساخت و ساز ساختمان‌هاي ساخته شده از چوب در سال ۲۰۱۰ افزايش يافت. در توكيو، چوب به طور برجسته در ورزشگاه Kengo Kuma براي بازي‌هاي المپيك ۲۰۲۰ استفاده مي‌شود.

طرح Sumitomo همچنين از اين واقعيت استفاده مي‌كند كه پوشش جنگل ژاپن يكي از چشمگيرترين پوشش‌هاي گياهي در جهان است و هر ساله ذخاير چوب كشور افزايش مي‌يابد. در يك بيانيه مطبوعاتي، آن‌ها مي گويند كه اين پروژه نه تنها زيبا و سازگار با محيط زيست است، بلكه مي‌تواند در اقتصلد كشور نيز نقش چشمگيري داشته باشد. آن‌ها مي گويند، W350، معماري چوب را بين مردم محبوب خواهد كرد، و باعث شروع به احياي صنعت جنگل سازي و ايجاد علاقه جديد به جنگل زدن خواهد كرد. اين پروژه مزاياي استفاده مجدد از چوب، براي توسعه شهري است كه براي انسان‌ها و حيات وحش و جنگلداري مفيد است.

كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.