نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

صربستان از كشور هاي زيبايي است كه اين كشور در شبه جزيره بالكان واقع شده و در جنوب اروپا قرار دارد اين كشور زيبايي هاي فراواني دارد و گردشگران زيادي را از سراسر جهان به سمت خود جذب مي كند.كشور صربستان مي توانيد يكي از مناسب ترين گزينه ها ي براي مسافرت شما در فصل تابستان باشد چرا كه كشور صربستان تابستان زيبايي دارد.در ادامه با ما همراه باشيد تا با كشور صربستان بيشتر اشنا شويد.
اكثر گردشگران در فصل تابستان در شهر زيبا و تاريخي بلگراد اقامت مي‌كنند و از پارك‌هاي ملي كه در تمام نقاط اين كشور وجود دارد لذت مي‌برند. گردشگران در فصل زمستان علاقه زيادي به كوهستان ها و مناطق مرتفع اين كشور دارند و از پيست هاي اسكي آن استفاده مي‌كنند.

خبرگزاري‌هاي مختلف پيست اسكي Kopaonik را كه يكي از مشهورترين پيست‌هاي صربستان است، به عنوان يكي از برترين پيست‌هاي اسكي در اروپا انتخاب كرد. در تمامي نقاط اين كشور زيبا اقامتگاه‌هاي اسپا وجود دارد كه گردشگران مي‌توانند در آن‌ها اقامت داشته باشند.

سهولت دريافت ويزاي كشور صربستان
اگر چندماه پيش قصد داشتيد كه ويزاي صربستان را دريافت كنيد، بايد مداركي مانند تمكن مالي با حدود ۴۰ ميليون تومان موجودي، بليط رفت و برگشت قطعي هواپيما، واچر هتل در كل زمان مدت اقامت، دعوتنامه و… نياز داشتيد اما در قانون جديد خبري از اين مدارك نيست و براي ميتوانيد تنها با يك پاسپورت ايراني، به راحتي وارد اين كشور شويد و حداكثر ۳۰ روز اقامت داشته باشيد. پس موقعيت بسيار خوبي براي سفر دوستان ايجاد شده تا از صربستان كه براي ايرانيان كمي غريب است بيشتر آشنا شوند.
مردمان خونگرم كشور صربستان
اهالي صربستان مردمي مهمان نواز، صميمي و خونگرم هستند خصوصا رفتار اين مردم با گردشگران خارجي بسيار صميمي و دوستانه است. البته به دليل اينكه طبيعت و زيبايي‌هاي صربستان به اندازه كافي در دنيا مطرح نشده است، اين كشور نسبت به ساير كشورهاي همسايه خود گردشگران كمتري دارد. مردم صربستان به يادگيري زبان انگليسي علاقه بسياري دارند و اكثر مردم اين كشور به راحتي به زبان انگليسي صحبت مي‌كنند به همين دليل اگر در سفر خود به اين كشور براي پيدا كردن مسيرها دچار مشكل شديد به آساني ميتوانيد با مردم ارتباط برقرار كنيد.
جاذبه هاي زيباي كشور صربستان
صربستان داراي جاذبه هاي گردشگري مختلف و بسيار ديدني است. پارك‌هاي ملي، درياچه‌ها و كوهستان‌ها، پيست‌هاي اسكي، شهرها و بناهاي تاريخي كه از دوران روم به جا مانده‌اند همگي تنها قسمتي از جاذبه‌هاي كشور صربستان هستند. هر نقطه‌اي كه در اين كشور مشاهده مي‌كنيد نشانه‌هايي از تاريخ و تنوع قومي و فرهنگي را در آن خواهيد ديد.

اب و هواي كشور صربستان
در صربستان آب و هوا قاره‌اي مي‌باشد يعني در زمستان‌ها هوا سرد و در تابستان‌ها هوا گرم است. در ماه ژانويه در بلگراد ميانگين دماي هوا صفر درجه يا مقداري بيشتر و در ماه جولاي در حدود ۲۲ درجه سانتي گراد مي‌باشد.
آب و هواي صربستان ممكن است به دليل وجود توده‌هاي هواي سرد از سمت سيبري و توده‌هاي هواي گرمي كه از طرف مديترانه و يا آفريقا هستند تحت تاثير قرار گيرد. به همين دليل بسته به تغييرات آب و هوايي و شرايط مختلف ممكن است دماي هوا اختلافات بسيار زيادي داشته باشد. دماي هوا در جنوب غربي صربستان كه منطقه‌اي مرتفع و كوهستاني است پايين‌تر مي‌باشد و داراي تابستان‌هايي خنك‌تر است.
با توجه به منطقه بارش باران در اين كشور الگوي خاصي ندارد و الگويي متفاوت را دنبال ميكند. در ماه ژوئن (خرداد) در اين كشور به طور كامل بارندگي را شاهد هستيم. مجدد در ماه مه (ارديبشهت) فصل بارندگي آغاز شده و در ماه ژوئن (خرداد) اوج مي‌گيرد. در ماه‌هاي جولاي و آگوست شاهد كاهش بارندگي خواهيم بود و اين بارندگي‌هاي كم تا پايان فصل تابستان همچنان ادامه خواهند داشت.
بهترين زمان براي سفر به كشور صربستان
براي سفر به كشور صربستان بهترين زمان از ماه مه (ارديبهشت) تا سپتامبر (شهريور) مي‌باشد. گاهي اوقات در ماه‌هاي مه و ژوئن احتمال رعد و برق و طوفان وجود دارد. بطور كلي بايد بدانيد كه حتي در گرم‌ترين روزهاي سال، صربستان داراي شب‌هايي سرد است. سفر به صربستان در ماه‌هاي جولاي (تير) و آگوست (مرداد) به كساني كه علاقه‌اي به هواي گرم ندارند توصيه نمي‌شود. در ماه سپتامبر (شهريور) به دليل گرماي مناسب و مطبوع و روزهاي آفتابي سفر به اين كشور بسيار مناسب خواهد بود.
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.