نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

ژاپن، سرزمين آفتاب تابان، يك گنجينه ي واقعي براي كساني است كه به دنبال تجربه كردن چيز هاي زيبا و عجيب و غريب هستند. حضور در شهر فوق مدرن توكيو و يا استان هاي كاملا سنتي، تماشاي مناظر برفي كوه فوجي، شكوفايي گل هاي ساكورا (شكوفه گيلاس)، پل ها، و تراسهاي برنجي؛ كه همه ي اين ها نشان دهنده واقعي، جاذبه هاي گردشگري ژاپن هستند.
ژاپني ها از لحاظ تركيب سنت هاي باستاني با مدرنيته در جهان بهترين هستند و به عنوان يك نتيجه، ما مي توانيم به طور همزمان حضور مسالمت آميز آسمان خراش هاي شيشه اي را با پاگودا هاي باستاني و دروازه هاي ارواح در ژاپن ببينيم.
ژاپن تعدادي موزه ي منحصر به فرد و جذاب دارد كه همه ي طرفداران و علاقه مندان به فرهنگ و تاريخ را شگفت زده خواهد كرد.
براي مثال مي توان به استوديوي انيميشن معروف جيبلي، و همچنين موزه ي اختصاص داده شده به شازده كوچك اشاره كرد.
موزه شازده كوچولو در هاكونه، استان كاناگاوا، ژاپن قرار دارد. اين موزه به شخصيت شازده كوچولو در داستان معروف آنتوان دو سنت اگزوپري اختصاص يافته است.
استوديو جيبلي يك استوديوي پويانمايي مستقر در بخش كوگاني در منطقه تاما در توكيو، پايتخت ژاپن است كه در ژوئن ۱۹۸۵ توسط كارگردان معروف ژاپني، هايائو ميازاكي تاسيس شده‌است. لوگوي اين شركت شخصيت توتورو (Totoro روح بزرگ جنگل) از فيلم همسايه ي من توتورو ساخته ي هايائو ميازاكي مي باشد. اين بنا با يكي ديگر از جاذبه هاي گردشگري ژاپن به حساب مي آيد.
بسياري از انيميشن هاي ساخته‌شده توسط استوديو جيبلي، مانند “همسايه ي من توتورو” در سال ۱۹۸۸ و “خدمات تحويل كيكي” در ۱۹۸۹ و “لاپوتا قلعه‌اي در آسمان” در ۱۹۸۶، برنده ي جايزه ي بزرگ مجله ي انيميج شدند. در سال ۲۰۰۲، “شهر اشباح” برنده ي خرس طلايي و جايزه اسكار براي بهترين انيميشن بلند شد. شهر اشباح، تنها فيلم ساخته‌شده در خارج از دنياي سخن گويان زبان انگليسي است كه به اين جايزه دست يافته است.
در كل مي توان گفت كه جاذبه هاي گردشگري ژاپن از هر نظر زيبا و جذاب است. هارموني و هماهنگي به معناي واقعي كلمه در هر گوشه ي ژاپن به چشم مي خورد. در باغ هاي ساكت و زيباي ژاپني، آرامش و زيبايي ژاپن، تمام وجود شما را فرا مي گيرد. درشب، پرده از چشمانتان بر داشته مي شود و خودتان را در شلوغي و سر و صداي پايتخت ژاپن، شهر توكيو، پيدا مي كنيد.
حتي پس از اين كه شما ژاپن را ترك كرديد، شما براي حفظ اين احساس آرامش دروني در وجودتان تا زماني كه ممكن است، تلاش مي كنيد تا آن را در آغوش خود نگه داريد و هرگز اجازه نمي دهيد كه برود. در نهايت، زماني كه اين اتفاق بيفتد، شما متوجه خواهيد شد كه اين احساس آرامش را همواره همراه خود داشته ايد و چيزي براي از دست دادن نداريد.
ما در تورلند، در برابر ژاپن، سرزمين آفتاب تابان، بخاطر اين تجربه و حس منحصر به فرد اداي احترام مي كنيم و به زبان ژاپني از او تشكر مي كنيم.
كوه فوجي و پس زمينه اي از كهكشان راه شيري

جنگل هاي بامبو، كيوتو

تراس هاي برنج

مردم ژاپن

بركه ي آبي Biei و اولين برف، هوكايدو

تونل ويستريا

پل Kintai روي رودخانه نيشيكي

خط افق شهر يوكوهاما در شب

پارك ملي اينوكاشيرا

باغ كنروكوئن در شب

درياچه آشي (درياچه هاكونه)، هاكونه

جاده دروازه قرمز، معبد فوشيمي‌ايناري، فوشيمي كو، كيوتو
معبد فوشيمي‌ايناري، معبد اصلي ايناري يا خداي برنج كه در فوشيمي كوي كيوتو، در دامنه ي كوهي به نام ايناري قرار گرفته است كه شامل زيارت گاه‌ هـاي كوچك و بسياري در بالاي كوه است. اين معبد محبوب، داراي ۳۲۰۰۰ معبد زير مجموعه در سراسر ژاپن مي‌باشد. بناي معبد اصلي در سال ۱۴۹۹ ساخته شده و دروازه ي اصلي در دامنه ي تپه واقع شده است.

مجسمه بودا در كاماكورا

مزارع چاي ژاپن

تونل ساكورا

پل رنگين كمان در توكيو

قلعه كوماموتو

محله چيني ها در توكيو

جشنواره گل كامليا در شهر هاگي

سگ زيبا به نام ماروتارو از نژاد شيبا اينو
شيبا اينو، كوچكترين سگ از شش نژاد اصلي و متمايز اسپيتز ژاپن است.
شيبا اينو نژاد بومي ژاپن است و از آميزش نژاد هاي(كاي اينو،هوكايدو اينو،توسا اينو،شيكوكو اينو ،آكيتا اينو و كيشو اينو) بوجود آمده است. از او براي شكار خرس،گراز و پرندگان استفاده مي شود. “شيبا” به معني “خرس كوچك” و “اينو” به معني “سگ” است. در سال ۱۹۹۲ ميلادي شيبا اينو، به عنوان نژاد اصيل شناخته شد و امروزه يكي از محبوب ترين سگ هاي دنيا هستند.
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.