نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

اگر با خريد بليط هواپيما به مسافرت رفته باشيد، ممكن است از بازرسي‌هاي وقت گير و امنيت فرودگاه‌هاي سخت گير ناراضي باشيد. امنيت فرودگاه‌ها از محبوبيت چنداني بين مردم برخوردار نيستند. گارد امنيت فرودگاه نيز چندان خوش آوازه نيست اما تمامي سخت‌گيري‌ها و بداخلاقي‌هاي اين بخش دلايل خاص خود را دارد.

- گارد امنيت فرودگاه‌ها

امنيت فرودگاه‌ها مخلوطي از بازرسي‌هاي نا خواسته و گذر از اشعه ايكس است. كافي است با فردي بيمار در صف امنيت حمل‌ونقل فرودگاه قرار بگيريد تا براي هميشه مشترياني ناراضي داشته باشيد. اما اگر كمي منصفانه به قضيه نگاه كنيم، مسافران نيز كار اين افراد را دشوار مي‌كنند. بعضي از آن‌ها بهداشت موش فاضلابي را دارند و برخي ديگر سؤال آن‌ها را با اعتراض پاسخ مي‌دهند.
اما بزرگ‌ترين شوك و ضربه بدون شك از كالاهاي قاچاقي بدست مي‌آيد كه در طي بازرسي‌هاي امنيتي يافت مي‌شوند. آنچه را كه امنيت فرودگاه‌ها در طي اين سال‌ها كشف كرده‌اند را باور نخواهيد كرد. شما عزيزاني كه با خريد بليط هواپيما به مسافرت مي‌رويد، ادامه اين مطلب را بخوانيد تا با دلايل معطلي در امنيت فرودگاه و عجيب‌ترين چيزهايي كه تاكنون توسط گارد امنيت فرودگاه‌ها كشف شده‌اند، آشنا شويد.

- قطعات جمجه انسان

اگر با خريد بليط هواپيما گذرتان به فرودگاه افتاد، قبل از اينكه به سمت فرودگاه برويد خريد‌هاي خود را به خوبي بررسي كنيد. شايد بخشي از اسكلت و جمجمه انسان داخل وسايل خريدتان افتاده باشد و شما حتي از آن خبر نداشته باشيد! در سال 2013 مسافرين در فورت لادرديل به خاطر اينكه گلدان‌هاي رُسي كه خريده بودند حاوي قطعات جمجمه انسان بود، با تأخير مواجه شدند. طبق گفته اداره امنيت حمل‌ونقل فرودگاه، مسافرين از جايزه( جمجمه انسان)‌ درون سوغاتي‌هاي خود اظهار كردند و گفتند كه نمي‌دانستند درون گلدان‌هاي سوغاتي‌شان شامل قطعاتي از جمجمه انسان است.

- سر اسبي غول‌پيكر پر از كوكائين

برخي از مسافراني كه با خريد بليط هواپيما براي پرواز به فرودگاه مي‌روند، احتمالا كساني را خواهند ديد كه به جرم حمل كوكائين دستگير مي‌شوند. يكي از عجيب‌ترين مواردي كه در فرودگاه‌ها كشف شده مربوط به اين ماده اعتيادآور است. به گفته CNN اين هيولاي براق قرار بود از مكزيك با خريد بليط هواپيما بدون اينكه جلب توجه كند به نيوزلند برسد. البته اين اتفاق نيافتاد، زماني كه اين سر نيم تُني به فرودگاه بين المللي اوكلند نيوزلند رسيد، مأموران گمركي آن را همانند پينياتا( جعبه‌اي پر از شكلات و آب‌نبات) خالي كردند. فقط به جاي يافتن شكلات و آبنبات، مواد مخدري به ارزش 10 ميليون دلار كشف كردند.

- مغز خام گاو و ديگر كشتارها

به عنوان يك قانون كلي بايد گفت پس از خريد بليط هواپيما و ورود و خروج به فرودگاه نبايد اعمالي را انجام دهيد كه با قاتل سريالي اشتباه گرفته شويد. در فوريه 2017، خانمي ويتنامي هنگام ورود به ايالات‌متحده، با اعضاي مختلف حيوانات كشف شد. اين مسافر پس‌ازاينكه از او سؤال شد اعلام كرد كه او فقط بخش‌هايي از حيوانات خشك شده را با خود دارد. پس از بازرسي‌ها كاشف به عمل آمد كه 22 پوند از مغز، زبان، قلب، ماهيچه خام و سرهاي جدا شده حيواناتي از قبيل گاو، خوك و مرغ را با خود حمل مي‌كند. گرچه اين خانم به اندازه يك مزرعه حيوان شكار كرده بود اما به مشكل چنداني بر نخورد اما مأموران گمركي براي جلوگيري از ورود بيماري‌هاي احتمالي، مانع ورود اين گوشت‌ها به ايالات‌متحده شدند.

- كيسه‌هاي ماهي

هنگامي كه يك خانم با خريد بليط هواپيما قصد عبور از بازرسي فرودگاه ملبورن را به مقصد سنگاپور داشت، گارد امنيت فرودگاه متوجه صداي شالاپ شلوپ آب شدند. پس از بررسي‌ها مشخص شد كه اين خانم 15 كيسه آب پر از ماهي‌هاي گرمسيري را زير دامن خود پنهان كرده و قصد عبور غيرقانوني آن‌ها را به سنگاپور داشت.

- كروكوديل

مسافري كه با خريد بليط هواپيما قصد سفر از بانكوك به بنگلادش را داشت، پس از اينكه گارد امنيت متوجه ضربه آهسته‌اي از چمدان‌ها شدند، دستگير شد. مأموران پس از اينكه به اين مرد مشكوك شدند شروع به بازرسي كرده و درنهايت ۷ كروكوديل زنده از چمدان‌هاي وي كشف شد.

- چشم انسان

فكر كنيد گارد امنيت فرودگاه هستيد و در بازرسي‌ها چشم انسان را پيدا مي‌كنيد، احتمالاً وحشت زده خواهيد شد. هر حسي كه پيدا كنيد حسي است كه گارد امنيت لندن در سال 2007 داشته‌اند. در سال 2007، 10 چشم انسان كه در يك ظرف شيشه قرار داشتند توسط گارد امنيت فرودگاه استانستد لندن كشف شد.

- مارماهي زنده

مسافري كه با خريد بليط هواپيما از طريق فرودگاه بين‌المللي ميامي قصد قاچاق حيوانات را داشت دستگير شد. در بازرسي‌هاي به عمل آمده، از اين فرد كيسه‌اي پر از مارماهي، 163 ماهي گرمسيري و 22 بي‌مهره كشف شدند. اين حيوانات در نهايت تسليم خدمات ماهي و حيات‌وحش ايالت متحده شدند.

- كبوتر زنده

بسياري از ما با خريد بليط هواپيما گذرمان به فرودگاه دبي افتاده است. در پروازي كه از اين فرودگاه برخاسته بود، مسافري با باري عجيب حضور داشت. اين پرواز در فرودگاه ملبورن متوقف شد و در بررسي‌هاي به عمل آمده مشخص شد كه اين فرد دو كبوتر زنده را در دو جوراب خود پنهان كرده بود. شايد هم فكر مي‌كرد وجود چند بال اضافه باعث زودتر رسيدنش به مقصد مي‌شود.

- گلوله‌هاي توپ

اين نه داستان قاچاق كه داستاني از يك غواص بي‌گناه است كه در غواصي خود از يك كشتي غرق شده قرن هجدهمي، گلوله‌هاي توپ را پيدا كرد و تصميم گرفت تا آن‌ها را با خود ببرد. گارد امنيت پس از كشف اين گلوله‌ها آن‌ها را خطرناك و مستعد تركيدن دانست. به همين دليل مجبور شدند تا 300 مسافر را تخليه كنند تا زماني كه مطمئن شوند اوضاع امن است.

- 1.2 ميليون دلار شمش طلا

احتمالاً فكر مي‌كنيد فردي با خريد بليط هواپيما قصد قاچاق شمش‌هاي طلا را داشته كه دستگير شد. اما اينچنين نيست. اين شمش‌هاي طلا در پي نظافت روزانه هواپيمايي كه از بمبئي به بانكوك پرواز مي‌كرد، كشف شدند. اين 24 شمش، در سرويس بهداشتي هواپيما جاسازي شده بودند. گرچه يافتن 24 شمش شگفت‌انگيز است اما اگر بدانيد كه اين شمش‌ها در هند كشف شده‌اند چندان تعجب نخواهيد كرد. زيرا هند بزرگ‌ترين مصرف‌كننده طلا در جهان بوده و قاچاق طلا در آن شايع است.
اگر با خريد بليط هواپيما قصد سفر داريد و وسيله يا چيزي همراه خود داريد كه از ممنوع يا آزاد بودن آن در پرواز مطمئن نيستيد مي‌توانيد به سايت اداره امنيت حمل‌ونقل مراجعه كنيد تا ممنوعيات پرواز و گمرك را بدانيد. بسياري از مسافريني كه به دلايل مختلف با گارد امنيت فرودگاه دچار مشكل مي‌شوند، از سر ناآگاهي وسايلي را با خود داشته‌اند كه اگر از ممنوع بودن آن اطلاع داشتند به راحتي از گيت عبور مي‌كردند.

كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.