نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

براي بسياري از مردم دنيا، بازديد از موزهٔ لوور ، يكي از الويت‌هاي آن‌ها در سفر به پاريس است. اين موزه كه پربازديدترين موزهٔ دنيا است، به عنوان يكي از بزرگ‌ترين موزه‌هاي دنيا نيز شناخته مي‌شود. با ما همراه باشيد.
موزهٔ لوور يكي از بزرگ‌ترين موزه‌هاي دنيا است. طول نماي آن به ۳ كيلومتر مي‌رسد. علاوه بر اين، اين موزه يكي از غني‌ترين موزه‌هاي دنيا به لحاظ در اختيار داشتن آثار ارزشمند هنري محسوب مي‌شود. اين موزه ۳۸ هزار اثر هنري را به نمايش گذاشته و بيش از ۴۲۲ هزار اثر هنري را نگهداري مي‌كند. تعداد كاركنان اين موزه به ۲۲۹۰ نفر مي‌رسد. لازم به ذكر است كه ۱۲۰۰ نفر از اين تعداد را ماموران امنيتي تشكيل مي‌دهند. اين موزه، مجموعه‌اي از ۴۸ آتش‌نشان در اختيار دارد كه ۲۴ ساعته، در حالت آماده‌باش قرار دارند. اين‌ها تنها بخش كوچكي از اسرار و رموز پنهان در موزهٔ لوور هستند. اين موزهٔ بزرگ و ديدني، رازهاي نهفتهٔ زيادي در تالارهاي خود دارد.
10- اين موزه در ابتدا به عنوان يك كاخ ساخته شده است
اين موزه در اصل كاخي بوده كه به دستور فرانسواي اول ساخته شده است. اين پادشاه دوران رنسانس كه به خاطر ساختن قلعه‌هاي زيبا در Loire Valley شهرت دارد، يك قلعهٔ مربوط به قرن دوازدهم را تخريب كرد تا راه براي ساختن كاخ لوور باز شود. كار ساخت و ساز بنا در اواسط دههٔ ۱۵۰۰ ميلادي آغاز شد اما تنها بخشي از بناي كاخ تكميل شد. هر يك از پادشاهان فرانسوي بخشي را به ساختار اين كاخ اضافه مي‌كردند. همانطور كه اگر به معماري بنا دقت كنيد، متوجه تفاوت‌هايي در بخش‌هاي مختلف آن مي‌شويد. يكي از چشم‌گيرترين بخش‌هاي بنا، كلوناد (Colonnade) نام دارد كه توسط لويي لو وو (Louis Le Vau)، كلود پرو (Claude Perrault) و نقاش معروف شارل لو برن (Charles Le Brun) طراحي شده است. آثار تحسين‌برانگيز اين نقاش را مي‌توانيد در گالري آپولو مشاهده كنيد.

9- اكنون مي‌توانيد بقاياي خندق اصلي را تماشا كنيد
زماني كه قلعهٔ قرن سيزدهمي ساخته شده توسط پادشاه فيليپ آگوستوس تخريب شد، باستان‌شناسان خندق اصلي را ۷ متر پايين‌تر از Cour Carré در جريان ساخت هرم شيشه‌اي حفاري كردند. اكنون مي‌توانيد از طريق بخش Sully آن را مشاهده كنيد.

8- ۲۰۰ سال طول كشيد تا تمام ساختمان به موزه تبديل شود
لويي چهاردهم آخرين پادشاهي بود كه از لوور به عنوان اقامتگاه پادشاهي استفاده كرد. وي دربارش را در سال ۱۶۸۲ به كاخ ورساي (Versailles) منتقل كرد. در سال ۱۷۹۳ در جريان انقلاب فرانسه، موزهٔ مركزي هنر (Musée Central des Arts) در گرند گالري (Grande Galerie) براي بازديد عموم گشوده شد. ناپلئون بناپارت و ناپلئون سوم براي افزايش اعتبار خود، بخش‌هايي را به لوور اضافه كردند. تا سال ۱۹۹۳ نيز اين بنا كاربري موزه نداشت تا اينكه پس از اين سال، تمامي ساختمان براي اولين بار به عنوان موزه مورد استفاده قرار گرفت.

7- بسياري از آثار هنري موجود در موزه، غنايم جنگي ناپلئون هستند
بسياري از پادشاهان فرانسه از بزرگ‌ترين گردآوري‌كنندگان آثار هنري بودند و به معماران بزرگ و ماهر زمان خود ماموريت مي‌دادند تا در ساخت و ساز بناها مشاركت كنند. اما بسياري از ارزشمندترين آثار هنري موزه در جريان جنگ‌هاي ناپلئون در ايتاليا، مصر و مناطق ديگر غارت شده‌اند.

6- هرم شيشه‌اي معروف آي ام پي (I.M. Pei) در هنگام ساخت بسيار بحث برانگيز بود
هرم شيشه‌اي مشهور اين موزه كه توسط معمار شناخته‌شدهٔ آمريكايي، آي ام پي طراحي شده، امروزه به تنهايي به عنوان سمبل موزهٔ لوور شناخته مي‌شود. اما زماني كه در سال ۱۹۸۹ اين هرم براي اولين بار رونمايي شد، بسياري از منتقدان معتقد بودند كه اين هرم نوعي توهين به مقدسات است. در حالي كه اين هرم كه براي استقبال از ۴٫۵ ميليون بازديدكننده طراحي شده بود، در سال ۲۰۱۵، ۸٫۶ ميليون نفر از موزهٔ لوور بازديد كردند. اكنون نيز پروژه‌هاي عظيمي در اين مجموعه در دست ساخت است تا با تغيير شكل ورودي‌ها و نواحي پذيرش اطراف هرم، مسيرهاي طولاني را كوتاه‌تر كند.

5- بزرگ‌ترين نقاشي موزه، در همان اتاقي نگه‌داري مي‌شود كه تابلوي مونا ليزا قرار دارد
شايد تابلوي مونا ليزا مشهورترين اثر هنري موجود در موزهٔ لوور باشد اما بسياري از افراد نمي‌دانند كه بزرگ‌ترين نقاشي موزه در همان اتاق قرار دارد. تابلوي جشن عروسي در قانا كه توسط ورونز (Veronese) نقاش معروف ونيزي كشيده شده، ماجراي اولين معجزهٔ مسيح و تبديل آب به شراب را به تصوير مي‌كشد.

4- طرفداران رمز داوينچي مي‌توانند از مسيرهاي موضوعي براي بازديد موزه استفاده كنند
اين موزه چندين مسير موضوعي رسمي براي بازديدكنندگان دارد تا بتوانند با استفاده از آن‌ها از موزه بازديد كنند. يكي از اين مسيرها از كتاب رمز داوينچي الهام گرفته است. اگر اين مسير را براي بازديد انتخاب كنيد، مي‌توانيد رد پاهاي شخصيت‌هاي اين رمان يعني Robert Langdon و Sophie Neveu را دنبال كنيد.

3- مي‌توانيد گوشه‌اي از ظاهر ساختمان در دوران ناپلئون سوم را ببينيد
در گوشه‌اي دور از دسترس بخش ريشوليو (Richelieu) ديوانخانهٔ ناپلئون سوم به بازديدكنندگان نشان مي‌دهد كه اين كاخ مجلل زماني كه پادشاه از آن براي كارهاي دولتي استفاده مي‌كرده، چه شكلي بوده است.

2- مي‌توانيد صف‌ها را دور بزنيد و متخصص موزه شويد
براي دور ماندن از ازدحام و شلوغي و معطل نشدن در صف مي‌توانيد از كتاب فروشي‌هاي FNAC بليط‌هاي خود را تهيه كنيد و از گذرگاه ريشوليو عبور كنيد. البته در اين صورت بايد ۱٫۷۵ دلار بيشتر بپردازيد كه البته ارزش هزينه كردن دارد. همچنين مي‌توانيد با پرداخت ۱٫۹۹ دلار، اپليكيشن رسمي موزه را براي اطلاع از مسيرهاي پيش‌بيني شده و گزارشات موزه‌داران، دانلود كنيد. به علاوه مي‌توانيد براي بازديد شبانه از موزه برنامه‌ريزي كنيد. موزه روزهاي چهارشنبه و جمعه تا ساعت ۹:۴۵ دقيقهٔ شب باز است.

1- هنوز هم آثار جديدي به موزه اضافه مي‌شود
با وجود اين كه مجموعه‌هاي هنري اين موزه شامل آثار هنري خلق شده تا قرن نوزدهم هستند، اما باز هم آثار جديدي جذب اين موزه مي‌شوند. اخيراً هم موزهٔ لوور با موزهٔ Rijksmuseum در آمستردام همكاري داشته و دو پرتره از رامبرانت، نقاش مشهور هلندي را به نمايش گذاشته است. اين دو اثر تا ۱۳ ژوئن ۲۰۱۶ در اين موزه به نمايش درمي‌آيند و پس از آن به موزهٔ Rijksmuseum منتقل مي‌شوند.

كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.