نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

هالووين يكي از بهترين اوقات سال براي تجربه حضور در مكان‌هاي ترسناك است، اما گاهي مهماني‌هاي هالووين چيزي بيشتر از ترس براي عرضه دارند. امسال مهماني هالووين با حضور در قلعه دركولا مهيج‌تر از هميشه برگزار خواهد شد.

از ديرباز مراسم هالووين بهترين زمان از سال براي تجربه رويدادهاي ترسناك و حضور در مكان‌هايي است كه تاريخچه‌شان با ترس و وحشت گره خورده است. اما گاهي اوقات برگزاركنندگان تورهاي مسافرتي ايده‌هايي جالب و خلاقانه براي برگزاري اين مراسم دارند كه علاوه بر پرداختن به وجه ترسناك و جلب توجه علاقمندان گردشگري وحشت، سرگرم كننده و مفرح بوده و براي طيف گسترده‌تري از علاقمندان قابل توجه و مجذوب كننده است. به عنوان مثال بايد به برگزاري مراسم مهماني هالووين در قلعه‌اي قديمي اشاره كرد كه محل تولد يكي از شخصيت‌هاي ترسناك دنياي فانتزي‌هاي خيال‌انگيز است.

اگر در جستجوي محلي براي جشن گرفتن مراسم هالووين امسال هستيد، چه جايي بهتر از حضور در قلعه دراكولا، جايي كه هر سايه شايد در كمين شكار قرباني تازه باشد؟

امسال قرار است هزار گردشگر ماجراجو ترسناك‌ترين روز سال را در يك مهماني رقص سرگرم كننده در «قلعه برن» (Bran Castle) جشن بگيرند، جايي كه روزگاري در كنترل كنت دراكولا بوده و عميقا با افسانه مخوف اين شخصيت رابطه برقرار كرده است. اين رويداد توسط «جي ادونچرز» (G Adventures) برنامه‌ريزي شده و ظاهرا از روز ۳۱ اكتبر سال جاري ميلادي در شهر بخارست آغاز خواهد شد.

طبق برنامه از پيش تعيين شده مسافران سفر ماجراجويانه خود ار از مركز روماني آغاز و به سمت ترانسيلوانيا و قلعه برن حركت مي‌كنند. جايي كه در خلال تور گردشگري از اين بناي تاريخي و ميراث ماندگار ملي بازديد خواهند كرد. اين قلعه يكي از هفت قلعه‌اي است كه تاريخچه‌اش با افسانه كنت دراكولا پيوند خورده است. در اين گشت و گذار آنها مي‌توانند در ميان تونل‌هاي مخفي پرسه بزنند، از پلكان‌ها اسرار آميز بازديد كرده و تمام راهروهاي اين بناي قديمي قرن چهاردهمي را مورد بازديد قرار دهند.

هنگام عصر مهماني رقص با لباس‌هاي مبدل و فانتزي آغاز خواهد شد كه همراه با سرو نوشيدني و انواع خوراكي‌ بوده و با موزيك زنده در تمام طول شب همراهي مي‌شود. روز بعد سفر مهيج با بازديد از شهر «براشوف» (Brasov) دنبال خواهد شد، جايي كه گردشگران مي‌توانند از «كليساي سياه» (Black Church) و موزه محلي بازديد كرده يا در حومه شهر و در ميان طبيعت زيبا و دلفريب چند ساعتي راهپيمايي كنند.

جي ادونچرز همچنين پيشنهاد وسوسه انگيز ديگري هم دارد كه شامل شركت در تور گردشگري با تم هالووين است كه به مدت هفت روز برگزار شده و چندين محل مختلف كه همگي با داستان‌هاي افسانه دركولا پيوند خورده‌اند را به گردشگران معرفي مي‌كند، از جمله خرابه‌هاي «قلعه پويناري» (Poenari Castle) در بخارست كه يكي از مهمتري قلعه‌ها و استحكامات دفاعي «ولاد به ميخ كشنده يا ولاد سوم» (Vlad the Impaler) بوده است. همچنين در ادامه گشت و گذار با سفر به شهر محصور و قديمي «سائي‌يورا» (Sighisoara) پي گرفته خواهد شد كه در شمار ميراث جهاني و ماندگار يونسكو قرار دارد.

«برايان يانگ» مدير جي ادونچرز در اين باره مي‌گويد:

"برخلاف ديگر سفرها كه تمركز ما بيشتر روي گروه‌هاي كوچك است، جديدترين مهماني هالووين دراكولا در ترانسيلوانيا ميزبان جميعتي در حدود هزار گردشگر شجاع است كه با لباس‌هاي سرگرم كننده در قلعه دراكولا حضور خواهند يافت.
كل اين سفر براي ايجاد يك تجربه بي‌نظير و فراموش نشدني هالوويني برنامه‌ريزي شده است. تور از قلعه برن آغاز شده و در ادامه به محل برگزاري مهماني در زمين‌هاي اطراف قلعه ختم مي‌شود. لباس‌هاي مهمانان همگي با توجه به حال و هواي محيط آماده شده و داراي تجهيزات شگفت‌انگيزي هستند تا همه در حال و هواي هالووين غرق شده و از اين مهماني نهايت لذت را ببرند."

نظر شما در مورد شركت در تورهايي با تم هالووين و بازديد از جاذبه‌هاي گردشگري ترسناك چيست؟
لطفاً نظرات و پيشنهادات خود را از طريق اينستاگرام ديبا با ما در ميان بگذاريد.

كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.