نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

حدود ده درصد آنچه كه در فرودگاه لمس مي‌كنيد حامل يك ويروس است و آلوده‌ترين مكان، نقطه اي‌است كه تمي‌توانيد از رفتن به آن اجتناب كنيد.

طبق يك مطالعه منتشر شده توسط سازمان بيماري‌هاي واگيردار بي‌ام‌سي (BMC Infectious Diseases) در اين هفته، سيني‌هاي بررسي‌هاي امنيتي، آلوده‌ترين بخش يك فرودگاه هستند.

محققان دانشگاه ناتينگهام و موسسه ملي بهداشت و رفاه فنلاند با انجام تحقيقات در مورد خدمات فرودگاه هلسينكي وانتا به دنبال آلوده‌ترين مكان‌ها گشتند.

اگرچه سيني‌هاي ريلي امنيتي داراي بيشترين ميزان باكتري بودند، اما از مكان‌هاي با ريسك بالا مانند محوطه‌هاي اطراف صندوق‌هاي پول فروشگاه‌ها، در امتداد نرده‌هاي پله‌ها، در كانترهايي كه گذرنامه‌ها بررسي مي‌شوند، در زمين‌هاي بازي كودكان و در هواي سراسر فرودگاه نيز نمي‌توان صرف‌نظر كرد. رايج‌ترين ويروس كشف‌شده در اين مناطق، راينو ويروس (rhinovirus) بود كه باعث سرماخوردگي مي‌شود.

- چگونه از آلوده شدن توسط ميكروب‌ها در فرودگاه اجتناب كنيم؟

محققين اين مطالعه براي مقابله با ميكروب‌هاي اطراف‌تان، شستشوي منظم و با دقت دستان و تمرين سرفه كردن با احتياط را توصيه مي‌كنند.
جاناتان وان تام، پروفسور مراقبت‌هاي بهداشتي در دانشگاه در يك بيانيه گفت:

مردم مي‌توانند با شستشوي بهداشتي دست و هميشه سرفه كردن در يك دستمال، پارچه يا آستين خود به‌خصوص در مكان‌هاي عمومي، به حداقل رساندن شيوع بيماري‌ها كمك شاياني كنند.
اين پيش‌گيري‌هاي ساده به جلوگيري از همه‌گير شدن بيماري‌ها كمك مي‌كنند. رعايت كردن اين نكات در محوطه‌هاي پرجمعيتي چون فرودگاه‌ها كه شاهد سفر حجم بالايي از افراد از مناطق مختلفي از سراسر جهان هستند، بسيار مهم است.

سيني‌ها و سبدها چه در فرودگاه و چه در هواپيما، مستعد جذب ميكروب‌ها هستند. در يك تحقيق انجام شده در سال ۲۰۱۵ مشخص شد كه ميزهاي سيني‌دار هواپيما، با وجود ۲۱۵۵ كلوني در يك اينچ مربع، بيشترين ميكروب را در محيط يك كابين دارا هستند.

كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.