نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

شايد شما هم با شكلات‌هاي «لينت» (Lindt) آشنايي داشته باشيد. اين شكلات‌هاي سوئيسي خوشمزه يكي از بهترين و محبوب‌ترين موارد صادراتي هستند و در اين مقاله به تاريخچه آن پرداخته‌ايم تا از گذشته اين برند برجسته اطلاعات بيشتري داشته باشيد.

در سال ۱۸۴۵ در زوريخ در سوئيس، «داويد اشپرونگلي شوارتز» (David Sprüngli-Schwarz) و پسرس «رودولف» يك مغازه شيريني‌فروشي كوچك در «ماركت گاسه» (Marktgasse) در محله قديمي داشتند. آن‌ها شروع به توليد شكلات‌هاي جامد كردند و خيلي زود هم به موفقيت رسيدند. دو سال بعد از اولين فروش، اين پدر و پسر توانستند از مغازه كوچك خود به يك كارخانه در «هورگن» (Horgen) نقل مكان كرده و ۱۰ كارگر بگيرند. شكلات آن‌ها در سال ۱۸۵۹ به چنان شهرت و موفقيتي رسيد كه آن‌ها توانستند دومين مغازه شيريني‌فروشي بزرگ خود را در «پارادپلاتز» (Paradeplatz) زوريخ افتتاح كنند. امروزه مي‌توانيد در همين مكان يك مغازه شكلات‌فروشي اشپرونگلي را پيدا كنيد. «يوهان رودولف» (Johann Rudolf) يكي از پسرهاي داويد، در سال ۱۸۹۲ كارخانه شكلات را به دست گرفت و در سال ۱۸۹۹ توانست شركت خصوصي خودش را افتتاح كند. او اين موقعيت را يافت كه شركت لينت را به قيمت ۱.۵ ميليون فرانك طلا بخرد و در همين نقطه بود كه برند «لينت و اشپرونگلي» كه امروزه مي‌بينيم متولد مي‌شود.

رودولف لينت قبل از آنكه كسب و كارش را بفروشد، توانسته بود براي خودش در اين حرفه به عنوان يكي از برترين شكلات‌ سازان نامي به دست آورد. در سال ۱۸۷۹ او به طور تصادفي راهي براي تصفيه شكلات پيدا كرد و در آن زمان براي خودش ماموريتي قائل شد كه شكلات را به چيزي راحت‌تر براي خوردن تبديل كند زيرا در آن دوره شكلات‌ها شبيه به چيزي كه امروزه مي‌بينيم نبودند و خوردنشان انقدر آسان نبود.

لينت روزها و شب‌هاي ناموفق زيادي را پشت سر گذاشت تا بتواند شكلات‌هايش را خوشمزه‌تر و دلپذيرتر كند؛ اما هيچ‌كدام از تلاش‌هايش تا زماني كه تمام دستگاه‌ها را در طي شب هم روشن نگه داشت و به كشف روند «كونچينگ» (conching) نايل شد به ثمر ننشستند. صبح روز بعد او به جاي اينكه با توده‌اي از شكلات خراب شده روبرو شود، شكلاتي را ديد كه با عطري به هنگامي كه در دهان آب مي‌شد طعمي غني و دلپذير داشت.

لينت خيلي زود از اين واقعه ياد گرفت و دستگاهي را ابداع كرد كه امروزه به «لانگ كونچ» (long conche) شهرت دارد. اين ماشين كره كاكائو را داخل شكلات با هم تركيب و پخش مي‌كند. لانگ كونچي كه او با آن كار مي‌كرد براي توليد يك تن شكلات يك روز كامل زمان نياز داشت. زماني كه او كارخانه خود را در زوريخ فروخت، راز كونچينگش را هم با آن‌ها فروخت.

در سال ۱۹۰۵ لينت درگذشت و برند لينت و اشپرونگلي مسيري رو به رشد را ادامه داد. در سال ۱۹۱۵ اين شركت ۳/۴ شكلات‌هايش را به بيست كشور جهان صادر مي‌كرد. كمي بعد از جنگ جهاني دوم، شكلات‌هاي لينت به محبوبيتي بسيار زياد رسيدند. در دهه‌هاي بعدي هم شركت توسعه يافت و بسياري كسب و كارهاي ملي را در انگليس، آلمان، فرانسه و آمريكا خريد تا شكلات لينت را به جهان عرضه كند. امروزه لينت و اشپرونگلي بيش از ۳۷۰ شكلات فروشي، كافه و كسب و كارهاي گوناگون در دنيا داشته و موقعيت آن به عنوان يكي از بهترين توليدكنندگان شكلات در جهان بسيار تثبيت شده است. تمام اين موفقيت‌ها مديون اولين كسي بود كه فهميد چطور از شكلات چيزي بسازد كه در دهان آب مي‌شود.

كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.