نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

شكي وجود ندارد كه اگر شما با مخاطب خاصتان باشيد، عشق و عاشقي همه جا در دنيا پيدا مي شود. گشت و گذار در يك شهر به تنهايي ممكن است براي خودش تجربه اي باشد اما مكان هايي هستند كه اگر همراه عشقتان باشيد، تجربه بهتري خواهند بود. سوال اين است كه چه چيزي يك مكان را رمانتيك مي كند؟ خب، تا زماني كه شما كسي را در فضايي فريبنده در كنارتان داريد عشق و عاشقي همه جا پيدا مي شود، دلتان را به دست مي آورد و هر دوي شما را مملوء از اشتياقي فزاينده مي كند. پس منتظر چي هستيد؟ همراهاتان را بچسبيد، ساكتان را ببنديد و پيش به سوي يكي از اين شهرهاي رمانتيك براي سفري فوق العاده بشتابيد.

در اين جا ليستي از رمانتيك ترين مقاصد جهان را به شما معرفي مي كنيم تا مكان رويايي خود براي تعطيلات را انتخاب نماييد.

۱. آمستردام، هلند

هيچ شهري در هلند از نظر رمانتيك بودن قابل مقايسه با آمستردام نيست. اگر برنامه انجام كاري رمانتيك را در سر داريد، آمستردام مكاني مناسب براي اين كار است. برخي از بهترين كارهاي رمانتيكي كه مي توانيد در اين شهر جادويي انجام دهيد شامل گشت و گذار با كروز در يكي از كانال هاي آبي آمستردام، قدم زدن در واندل پارك (Vondelpark) يا صرف شام با نور شمع در يكي از رمانتيك ترين رستوران ها به نام رستوران دكاس (Restaurant de Kas) است.

۲. بارسلونا، اسپانيا

محبوبترين شهر اسپانيا، بارسلونا به دليل جذابيت منحصر بفردش نظر رمانتيك ها را به خود جلب كرده است. با داشتن تاريخي جالب، معماري نفس گير، غذاي لذيذ و غروب هاي فراموش نشدني امكان ندارد در مورد سفر به آنجا با عشقتان اشتباه كرده باشيد. بهترين مورد درباره بارسلونا اين است كه اين سفر فارغ از اين كه قصد انجام چه كاري را داريد، تركيبي از عشق و عاشقي و تفريح خواهد بود.

۳. ونيز، ايتاليا

زماني كه درباره عشق و عاشقي صحبت مي كنيم، ونيز يكي از شهرهايي است كه به ذهن مي آيد. شهري كه براي عشاق فوق العاده است. پل هاي جذاب، ويژگي هاي ساحلي، مسيرهاي باريك، همه و همه منتظر گشت و گذار عشاق هستند. يكي از رمانتيك ترين كارهايي كه مي توانيد در اينجا با همراهتان انجام دهيد، قايق سواري با يك قايق سبك (gondola) در كانال هاي آبي خوش منظره اين شهر است. عصر هنگام زوج ها مي توانند جايي را بيابند و فقط مجذوب غروب آفتاب كه به آسمان سايه هاي صورتي رنگ متفاوتي مي دهد، شوند.

۴. بروكسل، بلژيك

اگر شهري باشد كه بخواهيم آن را در صدر شهرهاي رمانتيك بگذاريم، آن شهر بايد بروكسل باشد. برخلاف شهرهاي ديگر، بروكسل شهر كوچكي است اما وقتي پاي عشق و عاشقي به وسط مي آيد موارد زيادي را براي ارائه دارد. بروكسل شهري مملوء از زيبايي، شخصيت، جذابيت، و بيش از همه عاشقي است. ساختمان هاي زيبا، پياده روي در مكان هاي خوش منظره، غذاهاي با كيفيت بالا، شكلات معروف جهاني و فرهنگ كافه ها دلايلي هستند براي اين كه با عشقتان در يك تعطيلات آخر هفته به اين شهر سفر كنيد.

۵. بوداپست، مجارستان

گذشته از قدمت، بوداپست چيزهاي زيادي براي ارائه به همه دارد. اگر در آگوست و سپتامبر به بوداپست برويد مي توانيد از پياده روي شادي بخش در شب ها، نمايشگاه ها و رويدادها، كنسرت ها، شام هاي رمانتيك و كلوب هايي در هواي آزاد و ... لذت ببريد. هم چنين مي توانيد به پياده روي عاشقانه در امتداد رودخانه دانوب (Danube River) برويد يا رستوران هاي رمانتيك بسياري بيابيد و از منظره باشكوه رودخانه لذت ببريد.

۶. سينكو تره، ايتاليا

اين هواي سينكو تره است كه عشق و عاشقي را به اين جا مي آورد. شراب، غذا، پياده روي ها و حتي آبهاي سبزآبي تيره آن، همه اين ها شهر سينكو تره را به بهشت عشاق مبدل كرده اند. چه براي آخر هفته به اين جا آمده باشيد و يا براي تعطيلاتي طولاني، اين شهر مي داند چطور نيازهاي عاشقانه شما را برآورده سازد.

۷. دوبلين، ايرلند

اين ولنتاين حتماً بايد با مخاطب خاصتان به اين جا سفر نماييد زيرا كه هيچ جاي ديگري وجود ندارد كه ويژگي هاي رمانتيك دوبلين را داشته باشد. به دليل فضاي دوستانه و برخورد خوشايند ساكنين، دوبلين به همه حس در خانه بودن را منتقل مي كند. آنهايي كه از تئاتر، موسيقي و هنر لذت مي برند حتي بيشتر، عاشق اين شهر خواهند شد.

۸. دوبرونيك، كرواسي

دوبرونيك عنوان جواهر آدرياتيك را به خود گرفته است. اگر شما مجرد هستيد بايد اين مكان را از ليست مسافرت هاي خود خط بزنيد. گل هاي شكوفا، كافه هاي زيبا و نسيم هاي كنار دريا فضايي را ايجاد مي كنند كه حس عشق و عاشقي در اين شهر را به مرحله جديدي مي برند. در اين شهر همواره به كساني برخواهيد خورد كه ماه عسلشان را اينجا سپري مي كنند پس مي توانيد تصوري از نوع و ميزان حس عاشقانه اي كه در دوبرونيك جريان دارد، داشته باشد.

۹. ادينبرا، اسكاتلند

وقتي صحبت از شهرهاي رمانتيك جهان به ميان مي آيد، ادينبرا هيچ چيزي كم ندارد. ادينبرا سهم خود را از عشاق در تمام سنين دارد و جايي است كه با نيمه ديگرتان كارهاي زيادي براي انجام دادن خواهيد يافت. از مكان هاي عالي براي پيكنيك گرفته تا چايخانه هاي دنج و بارهاي جالب، هر گوشه از اين شهر براي هر دوي شما جاذبه اي دارد.

۱۰. فلورانس، ايتاليا

حس عاشقي، جذابيت و شانسي براي در هم آميختن با برخي از بهترين غذاها و شراب هاي كشور ايتاليا از فلورانس مي تراود. با برآمدن آفتاب و ذوب شدن بستني ايتاليايي (gelato) و همراهي معشوقتان وقتي در فلورانس هستيد همه چيز به درستي پيش مي رود.

۱۱. كيوتو، ژاپن

به عنوان شهري كه پر از رنگ و عجيب و غريب است، وقتي كه همراه مخاطب خاصتان هستيد كيوتو مي تواند يكي از رمانتيك ترين مقاصد باشد. اين شهر شامل طيف گسترده اي از غذاخوري هاي خوب با غداهاي با كيقيت و موسيقي زنده است. همچنين كيوتو براي باغ هاي خوش منظره خود معروف است جايي كه مي توانيد با همراهتان قدم بزنيد.

۱۲. ليسبون، پرتغال

ليسبون ويژگي هاي برجسته اي دارد كه آن را يكي از رمانتيك ترين شهرهاي دنيا مي كند. مناظر نفس گير، ترامواهاي قديمي اما مرغوب، ساختمان هاي كاشي شده و طرح هاي سنگفرش مواردي هستند كه شما خواهيد خواست كه با معشوقتان آنها را كشف كنيد.

۱۳. ليوبليانا، اسلووني

ليوبليانا شهري كاملاً رمانتيك پر از داستان هاي الهام بخش و مناظر زيبا است و مأمني فوق العاده رمانتيك است. اين تنها شهري در دنيا است كه عشق در نامش نوشته شده است. ليوبليانا شهر عشق است زيراكه اين نام شبيه كلمه اي اسلوونيايي Ljubljena به معني معشوقه است.

كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.