نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

سوئيس زيبايي‌هاي طبيعي خيره كننده‌اي دارد كه دليل ميزان بالاي گردشگري در آن هستند؛ اما بهترين ماه سفر به اين كشور چه زماني خواهد بود؟

فصل‌هاي اوج گردشگري در سوئيس، زمستان و تابستان هستند. در ماه‌هاي سردتر سال دامنه‌هاي اين كشور پر از اسكي‌بازان و اسنوبوردرها شده و برخي ديگر نيز فقط دوست دارند در برف آفتاب بگيرند. در ماه‌هاي تابستان‌ هم دماي ثابت هوا و برخي از بهترين و بزرگ‌ترين فستيوال‌هاي اروپايي جمعيت را به اين كشور مي‌كشانند. راهنماي ما را دنبال كنيد و بسته به چيزي كه دوست داريد بهترين زمان سال براي سفر به اين سرزمين زيبا را انتخاب كنيد.

- بهار

• آوريل (فروردين - ارديبهشت):

در ماه آوريل، بهار با تمام قوا ظاهر مي‌شود و ديگر هيچ امكاني براي اسكي نخواهيد يافت. آوريل به خاطر نبود اسكي‌بازان اندكي ساكت‌تر خواهد بود و به خاطر آن‌كه هنوز مسافران تابستاني سفرشان را شروع نكرده‌اند مي‌توانيد به راحتي در شهر‌هاي بزرگ و كوچك گردش كنيد و با جمعيت زيادي روبرو نشويد. دماي هوا هنوز هم خيلي بالا نيست اما روز به روز گرم‌تر مي‌شود. از اين ماه مسيرهاي كوهپيمايي كم‌كم باز مي‌شوند و مي‌توانيد برخي از زيباترين مناظر طبيعي سوئيس را تماشا كنيد. در بهار گل‌هاي زيبايي در علفزارها و دره‌ها مي‌رويند و گردش در آن‌ها را بسيار پيشنهاد مي‌كنيم.

• مي (ارديبهشت - خرداد):

ماه مي در سرتاسر سوئيس مي‌تواند همزمان ماهي جذاب و بد باشد زيرا آب و هوا غير قابل پيش‌بيني شده و هر روز تغيير مي‌كند؛ اما عليرغم اين موضوع، اين ماه مي‌تواند بهترين زمان براي تجربه نوشيدني‌هاي عالي سوئيس باشد. بسياري از توليدكنندگان محلي درهاي خود را به روي مردم و خارجي‌ها باز مي‌كنند تا تجربه‌اي متفاوت و به يادماندني داشته باشند.

• ژوئن (خرداد - تير):

ژوئن در سوئيس آرامش قبل از طوفان است. اين ماه گرم و نسبتاً خشك بهترين زمان براي كاوش در بهترين مقاصد گردشگري بوده و به ويژه براي برجسته‌ترين نواحي طبيعي ايده آل است. از اينجا به بعد كم‌كم مسافران تابستاني به اين كشور سرازير مي‌شوند. پيشنهاد مي‌كنيم حتماً زيباترين درياچه‌هاي سوئيس را هم ببينيد.

- تابستان

• جولاي (تير - مرداد):

در جولاي هوا واقعا شروع به گرم شدن كرده و جمعيت گردشگران به سمت مقاصد گردشگري بزرگ مانند لوگانو، يونگفرا و غيره سرازير مي‌شوند. همچنين فستيوال‌هاي زيادي هم در اين ماه برگزار شده و از ميانشان مي‌توانيم به «پالئو» (Paléo) در «نيون» (Nyon) اشاره كنيم كه بزرگ‌ترين جشنواره موسيقي فضاي باز سوئيس است. فستيوال موسيقي جاز مونترو هم در همين ماه برگزار مي‌گردد. درياچه‌هاي نزديك شهرهاي بزرگ بسيار محبوب مي‌شوند و ريلكس كردن و صرف نوشيدني در شب‌ها جزو كارهاي مورد علاقه مردم در اين ماه است.

• آگوست (مرداد - شهريور):

در اكثر نواحي كشور دماي هوا كمتر از ۳۰ درجه نخواهد بود و با اين حساب آب خنك درياچه‌ها مي‌تواند گزينه محبوبي براي همه باشد. سوئيسي‌ها اولين روز اين ماه را به عنوان روز ملي خود جشن مي‌گيرند. هر شهر كوچك و بزرگ براي خود جشن، آتش بازي و موسيقي دارد. در حوالي نيمه آگوست هم زوريخ ميزبان يك مهماني يك روزه مي‌شود كه «بزرگ‌ترين تكنو پارتي جهان» نام گرفته است.

• سپتامبر (شهريور - مهر):

سپتامبر يكي از بهترين زمان‌هاي بازديد از سوئيس است زيرا هوا هنوز خشك بوده و گرماي ماه‌هاي قبل را ندارد. البته شهرها نيز اندكي خلوت‌تر شده‌اند. اگر در انتهاي اين ماه به سمت كوهستان برويد، نشانه‌هايي از پاييز را خواهيد ديد زيرا برگ درختان كم‌كم شروع به زرد شدن و ريختن مي‌كنند.

- پاييز

• اكتبر (مهر - آبان):

روزها كوتاه‌تر، سردتر و خيس‌تر مي‌شوند. كوهپيمايي هنوز هم ممكن است ولي براي كساني كه آشپزي و غذا را در ذهن دارند، اكتبر يكي از بهترين زمان‌ها براي امتحان كردن غذاهاي كلاسيك مانند فوندوي پنير خواهد بود. اين غذا به روزهاي سرد سال تعلق دارد. مي‌توانيد در طي اين ماه از شهرهاي قرون وسطايي مانند «گروير» (Gruyères) هم ديدن كنيد زيرا جمعيت گردشگران بسيار كمتر خواهد بود.

• نوامبر (آبان - آذر):

نوامبر معمولاً ماهي سرد و خيس است و براي آنكه پيست‌هاي اسكي دوباره باز كنند بايد كمي صبر كنيد. كساني كه طاقت ندارند تا دسامبر صبر كنند بايد به ارتفاعات بروند و كمي برف پيدا كنند، اما ضمانتي براي آن وجود ندارد و بايد حتماً از قبل از امكان آن اطمينان حاصل كنيد. اولين بازارهاي كريسمس در انتهاي اين ماه شروع به ظاهر شدن مي‌كنند و اگر مي‌خواهيد به شلوغي آخر سال نخوريد پيشنهاد مي‌كنيم در اين ماه به سراغشان برويد.

• دسامبر (آذر - دي):

در ماه دسامبر سرما دوباره به كشور بازمي‌گردد اما سوئيسي‌ها را اذيت نمي‌كند زيرا با آماده شدن براي كريسمس هم معني است. در سرتاسر كشور بازارهاي زيباي كريسمس برپا مي‌شوند ولي هيچ‌كدام به اندازه بازار «مونترو» (Montreux) جذاب نيستند. بازل هم ميزبان بزرگ‌ترين بازارهاي كريسمس سوئيس شده و محله قديمي را با نورپردازي خيره كننده‌اي تزئين مي‌كند. ژنو نيز با شكلات‌هاي خوشمزه و مسابقه‌هاي هيجان انگيز در شيب‌هاي محله قديمي اين ماه‌ را جشن مي‌گيرد.

- زمستان

• ژانويه (دي - بهمن):

اگر ژانويه به سوئيس سر بزنيد مي‌توانيد اين كشور را غرق در زمستان ببينيد. اين ماه سردترين زمان سال در سوئيس بوده و خورشيد معمولاً حوالي ۹ صبح طلوع مي‌كند و حوالي ۵ نيز مي‌توانيد غروبش را تماشا كنيد. بسياري از شهرها و شهرك‌ها به زيبايي زير برف سفيد پنهان مي‌شوند و به همين دليل مي‌تواند زمان مناسبي براي بازديدشان باشد. البته نواحي با ارتفاع پست‌تر مانند «تيچينو» (Ticino) در نزديكي مرز ايتاليا، كمتر شاهد بارش برف مي‌شوند. با توجه به اينكه پوشش برف در اكثر نواحي كشور ايده آل است اكثر اسكي باز‌ها در اين ماه به سمتش سرازير مي‌شوند.

• فوريه (بهمن - اسفند):

هوا در ماه فوريه كمي گرم‌تر مي‌شود. برف هنوز در ارتفاعات به چشم مي‌خورد و مي‌توانيد بزرگ‌ترين و كوچك‌ترين تفريحگاه‌ها را ببينيد كه پر از گردشگران مختلف مي‌شوند كه براي اسكي به اينجا آمده‌اند. البته اين را براي پشيمان كردن شما از سفر به سوئيس نمي‌گوييم زيرا چيزهاي بيشتري براي سرگرمي وجود دارند. در بازل مي‌توانيد به ديدن كارناوال سه روزه معروفي برويد كه اواخر فوريه و اول مارس برگزار مي‌شود.

• مارس (اسفند - فروردين):

اگر بخواهيد در ماه مارس اسكي كنيد، هنوز هم مي‌توانيد در تفريحگاه‌هاي مرتفع‌تر برف پيدا كنيد و با پرتوهاي گرم‌تر خورشيد روبرو شويد. البته هنوز هم هوا در سرتاسر كشور سرد است اما همه چيز كم‌كم رو به گرم شدن مي‌رود و در نواحي جنوبي و حوالي درياچه ژنو حال و هوايي ايده‌آل براي بازديد پديدار مي‌شود. در انتهاي مارس اكثر پيست‌هاي اسكي مي‌بندند.

كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.