نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۶ خرداد ۱۳۹۸
۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

سوئيس زيبايي‌هاي طبيعي خيره كننده‌اي دارد كه دليل ميزان بالاي گردشگري در آن هستند؛ اما بهترين ماه سفر به اين كشور چه زماني خواهد بود؟

فصل‌هاي اوج گردشگري در سوئيس، زمستان و تابستان هستند. در ماه‌هاي سردتر سال دامنه‌هاي اين كشور پر از اسكي‌بازان و اسنوبوردرها شده و برخي ديگر نيز فقط دوست دارند در برف آفتاب بگيرند. در ماه‌هاي تابستان‌ هم دماي ثابت هوا و برخي از بهترين و بزرگ‌ترين فستيوال‌هاي اروپايي جمعيت را به اين كشور مي‌كشانند. راهنماي ما را دنبال كنيد و بسته به چيزي كه دوست داريد بهترين زمان سال براي سفر به اين سرزمين زيبا را انتخاب كنيد.

- بهار

• آوريل (فروردين - ارديبهشت):

در ماه آوريل، بهار با تمام قوا ظاهر مي‌شود و ديگر هيچ امكاني براي اسكي نخواهيد يافت. آوريل به خاطر نبود اسكي‌بازان اندكي ساكت‌تر خواهد بود و به خاطر آن‌كه هنوز مسافران تابستاني سفرشان را شروع نكرده‌اند مي‌توانيد به راحتي در شهر‌هاي بزرگ و كوچك گردش كنيد و با جمعيت زيادي روبرو نشويد. دماي هوا هنوز هم خيلي بالا نيست اما روز به روز گرم‌تر مي‌شود. از اين ماه مسيرهاي كوهپيمايي كم‌كم باز مي‌شوند و مي‌توانيد برخي از زيباترين مناظر طبيعي سوئيس را تماشا كنيد. در بهار گل‌هاي زيبايي در علفزارها و دره‌ها مي‌رويند و گردش در آن‌ها را بسيار پيشنهاد مي‌كنيم.

• مي (ارديبهشت - خرداد):

ماه مي در سرتاسر سوئيس مي‌تواند همزمان ماهي جذاب و بد باشد زيرا آب و هوا غير قابل پيش‌بيني شده و هر روز تغيير مي‌كند؛ اما عليرغم اين موضوع، اين ماه مي‌تواند بهترين زمان براي تجربه نوشيدني‌هاي عالي سوئيس باشد. بسياري از توليدكنندگان محلي درهاي خود را به روي مردم و خارجي‌ها باز مي‌كنند تا تجربه‌اي متفاوت و به يادماندني داشته باشند.

• ژوئن (خرداد - تير):

ژوئن در سوئيس آرامش قبل از طوفان است. اين ماه گرم و نسبتاً خشك بهترين زمان براي كاوش در بهترين مقاصد گردشگري بوده و به ويژه براي برجسته‌ترين نواحي طبيعي ايده آل است. از اينجا به بعد كم‌كم مسافران تابستاني به اين كشور سرازير مي‌شوند. پيشنهاد مي‌كنيم حتماً زيباترين درياچه‌هاي سوئيس را هم ببينيد.

- تابستان

• جولاي (تير - مرداد):

در جولاي هوا واقعا شروع به گرم شدن كرده و جمعيت گردشگران به سمت مقاصد گردشگري بزرگ مانند لوگانو، يونگفرا و غيره سرازير مي‌شوند. همچنين فستيوال‌هاي زيادي هم در اين ماه برگزار شده و از ميانشان مي‌توانيم به «پالئو» (Paléo) در «نيون» (Nyon) اشاره كنيم كه بزرگ‌ترين جشنواره موسيقي فضاي باز سوئيس است. فستيوال موسيقي جاز مونترو هم در همين ماه برگزار مي‌گردد. درياچه‌هاي نزديك شهرهاي بزرگ بسيار محبوب مي‌شوند و ريلكس كردن و صرف نوشيدني در شب‌ها جزو كارهاي مورد علاقه مردم در اين ماه است.

• آگوست (مرداد - شهريور):

در اكثر نواحي كشور دماي هوا كمتر از ۳۰ درجه نخواهد بود و با اين حساب آب خنك درياچه‌ها مي‌تواند گزينه محبوبي براي همه باشد. سوئيسي‌ها اولين روز اين ماه را به عنوان روز ملي خود جشن مي‌گيرند. هر شهر كوچك و بزرگ براي خود جشن، آتش بازي و موسيقي دارد. در حوالي نيمه آگوست هم زوريخ ميزبان يك مهماني يك روزه مي‌شود كه «بزرگ‌ترين تكنو پارتي جهان» نام گرفته است.

• سپتامبر (شهريور - مهر):

سپتامبر يكي از بهترين زمان‌هاي بازديد از سوئيس است زيرا هوا هنوز خشك بوده و گرماي ماه‌هاي قبل را ندارد. البته شهرها نيز اندكي خلوت‌تر شده‌اند. اگر در انتهاي اين ماه به سمت كوهستان برويد، نشانه‌هايي از پاييز را خواهيد ديد زيرا برگ yشود است.<تها-->