نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

- كدام اقدامات قبل از سفر مسافرت ما را ايمن تر و خوشايندتر مي كند؟

اقدامات قبل از سفر شامل يك سري كارهايي است كه علاوه بر تهيه بليط هواپيما و رزرو هتل حتما قبل از شروع سفر بايد به آن بپردازيم. به اين ترتيب مي توانيم سفري امن و راحت را تجربه كنيم.

اگر اولين بار است كه به خارج از كشور سفر مي كنيد و يا قصد داريد اطلاعات خود را از اقدامات قبل از سفر تكميل كنيد، ما در اينجا يك ليست از كارهاي لازم براي سفر را در اختيار شما قرار مي دهيم.

- ايمني و سلامت

از مهمترين اقدامات قبل از سفر رعايت ايمني و سلامت است. عدم رعايت نكات ايمني و نپرداختن به سلامت فردي مشكلات بسياري را حين سفر براي شما و همراهانتان ايجاد مي كند.

• به پزشك يا سازمان بيمه تان مراجعه كنيد:

همه چيز را چك كنيد و مطمئن شويد واكسن هاي لازم را زده ايد. نسخه هاي اضطراري راتهيه كنيد. از كارشناس بيمه خود در مورد پوشش بيمه اي در كشورهاي خارجي نيز سوال كنيد كه اگر شما را تحت پوشش قرار نمي دهد به آن الحاقيه بزنيد.

• چند كپي از پاسپورت خود تهيه كنيد:

با انجام اين كار اگر پاسپورت شما به سرقت رفت يا مفقود شد مي توانيد براي صدور اضطراري پاسپورت اقدام كرده و به كشورتان برگرديد و تبعيت خود را تاييد كنيد.

• يك كپي از پاسپورتتان در منزل نگه داريد:

براي احتياط بيشتر يك نسخه از كپي پاسپورت را در خانه نگه داريد و يا نزد كسي بسپاريد كه به او اعتماد داريد. يا اينكه يك نسخه الكترونيك از پاسپورت خود در ايميلتان نگهداري كنيد.

• در سفارتخانه كشور خود، ثبت نام كنيد:

به اين ترتيب اگر در كشور مقصد اتفاقي بيافتد آن ها مي توانند با شما در ارتباط بوده و امنيت شما را حفظ كنند.

- پول

از مهمترين اقدامات قبل از سفر تهيه و تدارك پول كافي و ارز رايج در كشور مقصد است. اين كار نوعي صرفه جويي در زمان هم هست. چرا كه به جاي تهيه ارز رايج در مقصد مي توانيد وقت بيشتري را به تفريح اختصاص دهيد.

• قبل از سفر حساب كتاب كنيد:

بهتر است قبل از سفر حساب كتاب كنيد تا حساب كار دستتان بيايد. بنابراين زماني كه متوجه شويد يك كرون معادل نوزده سنت است زياد شوكه نمي شويد.

• مطمئن شويد كارت اعتباري شما در كشوري كه قصد سفر به آن را داريد اعتبار دارد:

تقريبا همه بانك هاي اروپايي به فناوري امنيتي تراشه و كد امنيتي مجهز شده اند و كارت هاي مغناطيسي را از رده خارج كرده اند.

• پول رايج كشور مقصد را از دستگاه هاي خودپرداز و بانك ها دريافت كنيد:

صرافي هاي داخل فرودگاه ها و شهرها مبلغ زيادي به عنوان حق الزحمه از پول شما كسر مي كنند. توصيه مي شود براي برداشت پول از بانك ها و خودپردازها استفاده كنيد.

• هميشه مبلغي از پول رايج كشور مقصد را به همراه داشته باشيد:

در همه جا نمي توان از كارتهاي اعتباري استفاده كرد مخصوصا مكان هايي مانند ايستگاه هاي اتوبوس و قطار

• با بانكها يا مراكز صادركننده كارت هاي خود تماس بگيريد:

گاهي وقتها مثلا زماني كه شما اهل نيوجرسي هستيد، اما از كارت اعتباري خود در بالي مبلغي را برداشت مي كنيد، بانك شما به دليل مسائل امنيتي و با گمان اين كه كارت جعلي است دستور برداشت از حساب شما را لغو مي كند.

• عوارض خروجي و ورودي كشورها را چك كنيد:

در برخي كشورها مسافران بايد عوارض ورودي و خروجي را خودشان بپردازند و روي بليط اعمال نشده است. اين مبلغ بين ۲۵ تا ۲۰۰ دلار در كشورهاي مختلف متغير است.

- تحقيقات محلي

اقدامات قبل از سفر تنها شامل تهيه وسيله نقليه و محل اقامت نيست. گاهي انجام تحقيقات محلي و پرس و جو در مورد مقصد و آداب و رسوم آن به برنامه سفرتان لذت بيشتري مي بخشد.

• براي رزرو اماكن ديدني مقصد كه قصد بازديد از آن را داريد همين حالا اقدام كنيد:

با اين كار پيش مي افتيد و گزينه هاي بهتري را پيدا مي كنيد.

• يك كتابچه راهنماي سفر تهيه كنيد:

اين كتابچه ها اغلب شامل نقشه ها و اصطلاحات كليدي است كه اطلاعات كافي را در اختيار شما قرار مي دهد. بعلاوه شما مي توانيد قبل از سفر بعضي از نرم افزارهاي لازم را دانلود كنيد.

• در مورد جشن ها و فستيوال هاي مقصد سفرتان تحقيق كنيد:

به اين ترتيب مطمئن خواهيد شد كه هيچ كدام از اتفاقات سرگرم كننده مانند فستيوال ها، جشن ها و مراسم طبيعي را از دست نمي دهيد. حتي درباره غذاها پرس و جو كنيد. با اين كار همه رويدادهاي مهم مقصد را تجربه كرده ايد.

- وسايل برقي

• پريز و ولتاژ برق در هر كشوري فرق مي كند:

مطمئن شويد كه مي توانيد آي پد خود را شارژ كنيد.

• ولتاژ وسايل برقي تان را چك كنيد:

براساس تجربه من هيچ چيز بدتر از آن نيست كه نتوانيد از سشوار يا اتوي موي خود استفاد كنيد آن هم به خاطر پايين بودن ولتاژ برق.

• قابليت هاي بين المللي تلفن همراه خود را فعال كنيد:

معمولا انجام اين كار رايگان نيست اما هزينه اش خيلي كمتر از هزينه هاي رومينگ بين المللي است.

• نرم افزارهاي مسافرتي را دانلود كنيد:

برخي از اين نرم افزارها مثل travelzoo app به شما كمك مي كنند در كشورهاي مختلف حق انتخاب هاي بيشتري داشته باشيد از خريد گرفته تا حمل و نقل.

- ساك و چمدان

• چند دست لباس اضافه در ساك دستي تان بگذاريد:

اگر دوست نداريد مثل مسافراني باشيد كه وقتي به فرودگاه ژدور پاريس مي رسند مي فهمند به دليل اشتباه هواپيمايي چمدان هايشان گم شده و هيچ لباسي ندارند كه بپوشند، حتما چند دست لباس اضافه در ساك دستي خود بگذاريد.

• چمدانها را چك كنيم يا نه:

هر هواپيمايي قوانين خاص خود را دارد كه به شما اجازه مي دهند تا چند چمدان يا ساك دستي و با چه وزني وارد هواپيما كنيد. پس اين قوانين را بررسي كنيد تا متحمل اضافه بار نشويد.

• براي خودتان تنقلات برداريد:

علي رغم همه جذابيت هاي سفر به خارج از كشور بعضي وقتها غذا خوردن در يك كشور خارجي كار سختي است. پس تنقلات كوچكي با خود برداريد كه تا پيدا كردن يك رستوران مناسب شما را سير نگه دارد.

كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.