نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

جشنواره‌هاي فوق‌العاده‌اي در سراسر دنيا وجود دارد كه برنامه‌هاي آن فقط به موسيقي بلند محدود نمي‌شود. ۷ جشنواره فرهنگي در اقصي نقاط دنيا برگزار مي‌شود كه هر يك ارزش ديدن دارند و فرهنگ و ميراث كشور يا شهر خود را به نمايش مي‌گذارند كه در ادامه به آنها مي‌پردازيم.

جشنواره‌هاي فرهنگي عالي نظير جشن ديوالي هند، جشن هاگماني اسكاتلند، جشن فانوس چين و كارناوال ونيز در دنيا برگزار مي‌شود كه لذت سفر را دوچندان مي‌كنند.

۱. جشنواره هاي لي پنگ و لوي كراتونگ، تايلند

جشنواره‌هاي لي پنگ و لوي كراتونگ (Lee Peng and Loy Krathong festivals) بهانه‌هاي خوبي براي سفر به چيانگ ماي تايلند، در آسياي جنوب‌شرقي است. اين دو جشنواره به طور همزمان در ماه نوامبر برگزار مي‌شوند، مردم فانوس‌هاي نارنجي را به آسمان مي‌فرستند و فانوس‌هاي كاغذي را روي درياچه‌ها و رودخانه‌ها رها مي‌كنند؛ به اين ترتيب الهه آب را محترم مي‌شمرند و شهر را غرق در روشنايي مي‌كنند.

۲. جشن ديوالي، هند

جشن ديوالي (Diwali) يا جشن نورها، در ماه نوامبر هر سال در هند برگزار مي‌شود. فانوس‌هاي درخشان در همه شهرهاي كشور خودنمايي مي‌كند و گردشگران مي‌توانند طرح‌هاي رنگارنگي كه از آرد برنج و گچ ساخته شده و زينت‌بخش ميادين و خيابان‌هاي شهر شده است را مشاهده كنند. آتش‌ بازي اين مراسم نيز آسمان تيره شب را روشن مي‌كند.

۳. جشن هاگماني، اسكاتلند

جشن هاگماني (Hogmanay)، بهترين زمان براي سفر به اسكاتلند است. اسكاتلندي‌ها، اين مراسم را جشن سال نو مي‌نامند و قدمت آن به جشن تحويل زمستان در ميان وايكينگ‌ها برمي‌گردد كه در اواخر سپتامبر برگزار مي‌شد. گروه‌هاي طبل‌زني، رژه مردم با در دست گرفتن مشعل، سبك اسكاتلندي و غيره از آداب اين جشن است.

۴. جشن فانوس، چين

جشن فانوس (Lantern Festival)، يك رويداد رنگارنگ است كه در پايان سال چيني، اوايل فوريه هر سال برگزار مي‌شود. اين جشنواره با بيش از ۲۰۰۰ سابقه شامل فرستادن فانوس‌هاي كاغذي روشن به آسمان و آرزوي روزهاي خوب در سال جديد است. رقص شير و مبادله پاكت‌هاي قرمز مملو از پول (به نشانه خوش شانسي) از ديگر مراسم‌هاي اين رويداد به حساب مي‌آيد.

۵. كارناوال، ونيز

كارناوال (Carnevale) حدود اوايل فوريه هر سال در شهر ونيز ايتاليا برگزار مي‌شود و از قديمي‌ترين و مشهورترين جشن‌هاي جهان است. فلسفه استفاده از ماسك‌هاي خاص در اين كارناوال، به از بين بردن اختلاف ظاهري بين طبقات غني و فقير باز مي‌گردد و همچنين فرصتي براي دست انداختن مقامات و قدرتمندان جامعه ايجاد مي‌كند.

۶. جشن ماردي گراس، لوئيزيانا

زمان برگزاري جشن ماردي گراس (Mardi Gras) در ماه فوريه هر سال در نيو اورلئان (بزرگ‌ترين شهر لوئيزيانا)، بيش از يك ميليون نفر خود را به اين شهر مي‌رسانند. اين رويداد كه به آن «سه شنبه چاق» هم گفته مي‌شود با رژه و پارتي همراه است و با اينكه به روز سه شنبه اختصاص دارد، اما تا انتهاي هفته ادامه دارد.

۷. جشن هولي، هند

جشن هولي (Holi) همانند جشن ديوالي هند، در ماه مارس در سراسر كشور برگزار مي‌شود و طيف وسيعي از رنگ‌هاي روشن و زيبا را به چهره شهر مي‌بخشد. اين جشنواره هندي كه هر بهار اتفاق مي‌افتد، پيروزي خير بر شر و فرارسيدن فصل روشن‌تر را جشن مي‌گيرد. در اين مراسم، شركت‌كنندگان يكديگر را به پودرهاي رنگي آغشته مي‌كنند.

كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.