نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

كسي كه به آلمان سفر مي‌كند، نمي‌تواند از بازديد ايالت هسن به راحتي بگذرد. مسير سفر در شمال با چشم‌اندازهايي افسانه‌اي آغاز مي‌گردد و در جنوب با شهر فرانكفورت، كلان‌شهر بانك‌ها در امتداد رودخانه ماين، پايان مي‌يابد.

۱. بناهاي قديمي در شكيل‌ترين شكل

در ايالت هسن حدود ۴۰۰ هزار بنا و خانه با معماري كهن وجود دارد كه پيوسته براي ماندگاري‌شان مرمت و بازسازي مي‌شوند. اين بناهاي مستحكم كه گواه هنر و صنعت دوران قرون وسطي هستند، از الوار و گِل ـ ماسه ساخته شده‌اند. بازديدكنندگان و گردشگران مي‌توانند در برخي از اين بناها، مانند بناي گيلده‌هاوس در ميدان بازار شهر فريتسلار، شبهاي‌شان را در آرامش به صبح برسانند.

۲. افسانه‌هاي برادران گريم

«ياكوب و ويلهلم گريم» با جمع‌آوري ۸۶ قصه و افسانه فولكلور از جمله «كلاه قرمزي» و «زيباي خفته» به جمع مشاهير جهان پيوستند. اين متولدين شهر هانائو بعدها متاثر از انقلاب ۱۸۴۸ به شهر ماربورگ رفته و در آنجا در رشته زبان‌شناسي به تحصيل پرداختند. از ديگر آثار اين دو برادر مي‌توان به دو اثر ديگر، دستور زبان و لغت‌نامه آلماني، اشاره كرد كه گريم‌ها در شهر كاسل آلمان به انجام رساندند.

۳. چشم‌اندازهاي گيرا

ايالت هسن به دور از طبيعت نيست. جنگل‌هاي وحشي آن، همانند پارك جنگلي كلروالد ـ ادرزه در شمال ايالت هسن، مي‌توانند همچنان به حيات خود ادامه دهند. حدود يك‌قرن پيش يكي از بزرگ‌ترين سدهاي آلمان به طول ۲۷ كيلومتر در اينجا بنا شد. در جنوب اين ايالت جنگل اودن، در غرب آن تانوس و در شرق آن رشته‌كوه‌هاي رون و بلندترين كوه ايالت هسن به نام واسركوپه به ارتفاع ۹۵۰ متر قرار دارد.

۴. هنر براي همه

«دوكومنتا»، مهم‌ترين نمايشگاه جهاني هنر معاصر، هر پنج سال يكبار در شهر كاسل برگزار مي‌شود. هر بار اين شهر برخي از اين آثار هنري را خريداري مي‌كند، مانند اين مجسمه برنزي را كه گرداله‌اي از سنگ خارا بر آن سوار است. اين درخت مصنوعي اثر جوزپه پنونه در حاشيه پارك كارلسوا قرار گرفته كه يكي از زيباترين پارك هاي كشور آلمان است.

۵. بازي آب به سبك باروك

از بالاي اين شيب سنگي طبيعي۳۵۰ هزار ليتر آب به شكل آبشاري پلكاني با آهنگي موزون روان مي‌شود و بازديدكنندگان نيز مي‌توانند پاي پياده با آن همراه گردند. پارك سنگي «ويلهلمزهوهه» در شهر كاسل در سال ۲۰۱۳ به عنوان ميراث جهاني يونسكو شناخته شد. اين باغ كه اثري هنري است با آبشار پلكاني‌اش و مجسمه هركول و قصري كه در بلندي آن قرار دارد، در آغاز قرن ۱۸ در اين مكان ساخته شد.

۶. صحنه فراخ

ويرانه‌هاي باستاني "باد هرسفلد" به عنوان بزرگترين ويرانه‌هاي باستاني كليساي رومي اعتبار جهاني دارد. از اين مكان هر تابستان براي برگزاري جشنواره‌ها استفاده مي‌گردد. فراي اوتو، معمار آلماني كه به خاطر طراحي سقف استاديوم المپيك مونيخ مشهور شد، براي ويرانه‌هاي كليسا نيز سقف متحركي ساخت كه مي‌تواند در دقايقي اندك هزار و ۶۰۰ تماشاگر را از گزند باد و باران مصون نگه دارد.

۷. ازدواج به سبك "هنر نو"

در بناي "ماتيلدن‌هوهه" در شهر دارمشتات كه به شكل دستي رو به آسمان ساخته شده سالانه ۵۰۰ مراسم عقد ازدواج برگزار مي‌شود. در حوالي سال ۱۹۰۰ در اين مكان گروهي از هنرمندان تشكيل شد كه "هنر نو" (Art Nouveau) را در آلمان معرفي كرد. بزرگ‌ترين حامي اين گروه «ارنست لودويك فون هسن» بود كه اين نماد شهر دارمشتات به او تقديم شده است.

۸. استراحت با سليقه تمام

ويسبادن، مركز ايالت هسن، به لطف آب‌هاي معدني و چشمه‌هاي آب گرم از قرن ۱۹ بدين‌سو به منطقه‌اي براي استراحت و درمان مشهور شده است. بيش از همه، اعيان و اشراف روسيه بودند كه قدر گشت‌وگذار در اين شهر را مي‌دانستند كه داراي بزرگ‌ترين بناهاي ستون‌دار در اروپاست.

۹. گوته ـ نسخه اصلي

موزه اشتِدل در فرانكفورت، موزه‌اي كلاسيك براي نمايش آثار هنري است كه در سال ۲۰۱۵ دويستمين سالگرد تاسيس خود را جشن گرفت. اين موزه خود را با عصر ديجيتال هماهنگ كرده است. تابلوي نقاشي معروف «پايه ميز» كه گوته را در حالت نشسته در منطقه كامپانيا در ايتاليا نشان مي‌دهد، در اينجا نه تنها به ديوار موزه آويخته شده، بلكه مي‌توان آن را مانند ديگر شاهكارهاي هنري موزه از طريق آنلاين نيز فراخواند.

۱۰. آسمان‌خراش كنار رودخانه ماين

در شهر فرانكفورت، بزرگترين شهر ايالت هسن، بيش از ۵۰۰ ساختمان وجود دارد كه ارتفاع‌شان بيش از ۶۰ متر است. كمي دور از مركز و در شرق اين شهر آسمان‌خراشي به ارتفاع ۱۸۵ متر به چشم مي‌خورد كه دفتر بانك مركزي اروپا در آن واقع است. منتقدان اين آسمان‌خراش آن را چون تخته سنگي تنها مي‌بينند و ديگران آن را پديده‌اي جذاب در افق آسمان فرانكفورت.

كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.