نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

اسپانيا يكي از جذاب ترين شهرهاي اروپا است كه با جاذبه ها و جو شاد و جذاب خود هر گردشگري را به هيجان مي آورد،از لذت بردن در سواحل جذابش تا تماشاي مسابقات هيجان انگيز گاوبازي.حال ميخواهيم گشت و گذاري مجازي به 10 جاذبه ي اين كشور زيبا داشته باشيم. با ديبا همراه شويد:

۱. قصر سلطنتي (Palacio Real)

قصر سلطنتي مادريد،محل اقامت رسمي پادشاه اسپانيا است،همچنين محلي براي جشن ها و مراسم دولتي نيز هست.قصر سلطنتي بين سال هاي 1738 تا 1755 سخته شد و شاه كالوس سوم در سال 1764 در اين مكان اقامت گزيد.

۲. فرار از گاوهاي وحشي

پامپلونا،شهري كه هر ساله شاهد برگزاري فستيوال سن فرمين از 6 تا 14 جولاي است.مراسم جالب و خطرناكي كه در اين فستيوال برگزار مي شود،فرار كردن از حدود 10-12 گاو وحشي رها شده در خيابان هاي شهر است.

۳. لا كونچا(La Concha)

لا كونچا يكي از بهترين شهرهاي ساحلي،نه تنها در اسپانيا بلكه در اروپاست.گردشگران در اين شهر به موج سواري ميپردازند و در تفرجگاههاي زيباي ساحلي و رستوران هاي عالي از مناظر زيباي ساحلي لذت ميبرند.

۴. قنات سگويا (Aqueduct of Segovia)

قنات سگويا يكي از بهترين آثار تاريخي حفاظت شده به جا مانده از رومي ها در اسپانيا است.اين قنات باستاني كه از 24000 بلوك عظيم گرانيت ساخته شده، مسافت 16 كيلومتر آب را از رودخانه فريو به سگويا انتفال ميدهد.نكته بسيار قابل توجه اينجاست كه با وجود اين قدمت هنوز هم در قرن بيستم اين قنات آب شهر را تهيه ميكند.

۵. كوئنكا(Cuenca)

شهر كوئنكا واقع شده بين والنسيا و مادريد،يكي از حيرت آورترين نمونه هاي شهرهاي قرون وسطايي است كه در قسمت هاي تند شيب دار كوه ساخته شده است.بسياري از خانه ها بر لبه ي صخره ساخته و اين امر كوئنكا را به يكي از جالب توجه ترين شهرها در اسپانيا بدل كرده است.

۶. ايبيزا (Ibiza)

ايبيزا يكي از جزاير واقه در درياي مديترانه در بين سواحل اسپانيا است.اين ساحل يكي از پرطرفدارترين سواحل در كل اروپاست.در طول تابستان،جمعيت جزيره دو برابر ميشود،پر از دسته هاي گردشگراني كه براي خوشگذراني و كلوب ها و رستوران هاي ساحلي و زيبا به ايبيزا مي آيند.

۷. ساگرادا فاميليا (Sagrada Familia)

كليساي ساگرادا فاميليا،يكي از بزرگترين كليساهاي دوران كاتوليك قرون وسطي در بارسلونا و يكي از پر بازديدترين جاذبه هاي گردشگري اسپانيا است.طرح معماري اين كليسا متعلق به "Antoni Gaudí" معمار كاتالان است كه 40 سال بر روي اين پروژه كه تا زمان مرگش كه در سال 1926 بودكار كرد.

۸. ال اسكوريال (El Escorial)

كاخ ال اسكوريال در واقع مركز سياسي امپراطوري اسپانيايي در زمان حكومت شاه فيليپ دوم بوده است.شاه فيليپ،ژان باتيستا دتولدو"Juan Bautista de Toledo" را به عنوان معمار اين پروژه برگزيد و او با همراهي شاه فيليپ كاخ تاريخي ال اسكوريال را كه به عنوان مركز دنياي مسيحيت شناخته شد را طراحي كرد.امروزه از كاخ ال اسكوريال به عنوان صومعه،قصر سلطنتي،موزه و مدرسه استفاده مي شود.

۹. مسجد كوردوبا (Mezquita of Cordoba)

مسجد كوردوبا،بنايي خيره كننده كه براي جنگلي از ستون ها و آرك هاي درون سالن اصلي اش مشهور است.اين بنا ابتدا يك معبد رومي بود و سپس تبدل به كليسا شد و مسجد شد.

۱۰. مسجد الحمرا (Alhambra)

قسمتي به عنوان دژ و قسمتي به عنوان قصر با باغي زيبا در درون آن،مسجد الحمرا بنايي است كه در جنوب اسپانيا وجود دارد.اين بنا در قرن 14 ساخته شد.اين بنا اكنون يكي از جذاب ترين و پبازديد ترين مكان ها در اسانيا براي گردشگران است.كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.