نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

به گزارش روز شنبه خبرگزاري اسپوتنيك، به نقل از نهاد ملي گردشگري گرجستان، مسافرت شهروندان ايراني در ۱۱ ماه سال جاري ميلادي به گرجستان در مقايسه با مدت مشابه يك سال قبل ۳.۳ درصد افزايش يافته است.

ايران پس از روسيه، جمهوري آذربايجان، ارمنستان و تركيه در رده پنجم و در ميان پنج كشور اولي است كه شهروندان آن گرجستان را براي مسافرت انتخاب مي كنند.

براساس اين گزارش ، در ۱۱ ماه سال جاري ميلادي در مجموع ۸ ميليون و ۱۰۰ هزار نفر از اتباع خارجي از گرجستان ديدار كرده اند كه در مقايسه با مدت مشابه سال ۲۰۱۷ ميلادي، ۱۱ درصد بيشتر است .

بنا به اين گزارش شمار افرادي كه در مدت ياد شده به قصد گردشگري به گرجستان سفر كرده اند، ۴ ميليون و ۴۰۰ هزار نفر بوده و در مقايسه با زمان مشابه يك سال قبل ۱۷.۲ درصد بيشتر است.

درآمد گرجستان در كل سال ۲۰۱۷ ميلادي از حوزه گردشگري اگر چه ۲.۷ ميليارد دلار بوده ولي در ۱۰ ماه سال جاري اين رقم به ۲.۸ ميليارد دلار رسيده است .

يك ميليون و ۳۳۰ هزار شهروند روسيه ، يك ميليون و ۳۱۱ هزار شهروند جمهوري آذربايجان ، يك ميليون و ۱۶۲ هزار نفر شهروند ارمنستان و يك ميليون و ۳۱ هزار نفر شهروند تركيه در ۱۱ ماه سال ۲۰۱۸ به گرجستان سفر كرده اند.

منبع:
http://www.irna.ir/fa/News/83126745
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.