نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

اگر تيري را در آلمان پرتاپ كنيد به احتمال زياد به يك قلعه برخورد خواهد كرد!

با توجه به شهرت اين كشور در داشتن نظم و ترتيب، شايد اين حرف غيرمنطقي به نظر برسد اما ما هنوز نمي دانيم چند قلعه در خاك آلمان وجود دارد.

ولي ما به يافتن پاسخ اين سوال اميد داريم. پروژه اي در دست انجام است تا تعداد اين قلعه ها شمرده شوند و در بانك اطلاعاتي وارد گردند. مي توان اين تعداد را در حدود ۲۵۰۰۰ تخمين زد كه شامل خرابه هايي كه فقط زيرساخت هاي آنها باقي مانده است نيز مي شود.

با اين حال برخي از اين قلعه ها به خاطر زيبايي، تاريخ و موقعيتشان برجسته هستند و برخي نيز با بخت و اقبال در فرهنگ عوام وارد شده اند.

در اينجا با ۱۰ تا از بهترين قلعه هاي آلمان آشنا مي شويم تا وقتي به اين كشور سفر مي كنيد از آنها ديدار نماييد.

1. Colditz Castle

اين قلعه به دلايل استراتژيك در قرن 11 ساكسن ها، بر روي يك صخره ساخته شده است و پيش از آنكه به يك زندان سياسي در دوره نازي ها تبديل شود به عنوان يك پايگاه نظامي، يك باغ وحش و يك تيمارستان از آن استفاده مي شده است. در ادامه به نمونه هاي بيشتري از قلعه هاي آلمان مي پردازيم.

2. Heidelberg Palace

اين قلعه از سنگهاي صورتي – قهوه اي ساخته شده است كه در غروب آفتاب به رنگ صورتي آدامسي در مي آيد و چون با جنگل محاصره شده است داراي تراس هايي است كه بر Heidelberg و دره Neckar مشرف هستند.

3. Wartburg Castle

اين قلعه كه در منطقه Eisenach قرار دارد و با جنگل محاصره شده است براي مدتي خانه Martin Luther بود. او در اين قلعه احكام ديني انجيل را به زبان آلماني ترجمه كرد.

4. Neuschwanstein Castle

اگر به نظرتان اين قلعه تشابه بي نظيري به قلعه زيباي خفته در ديزني لند دارد، حق داريد چون اين قلعه واقعاً الهام بخش آن بوده است.

5. Schwerin Castle

اين قلعه خوش منظره در دشت هاي شمال آلمان قراردارد و به صورت استراتژيك جزيره اي در يك درياچه را اشغال كرده است.

6. Frankenstein Castle

خرابه هاي ساده قلعه فرانكشتاين كه در قرن ۱۳ام ساخته شده است طبق شهرت اسمش بر Darmstadt مشرف است. تاريخ دانان شك دارند كه آيا نويسنده رمان ترسناك فرانكشتاين، ماري شلي، اين قلعه را ديده بود يا خير.

7. Altena Castle

بسياري از قلعه ها به هتل هاي ۵ ستاره لوكس مبدل شده اند اما اين قلعه كه در ۴۰ مايلي شمال شرقي كلن قرار دارد جاي يك مهمان خانه است كه در 1912 باز شد.

8. Meersburg Castle

اين قلعه كه بر سواحل درياچه Constance مشرف است به عنوان قديمي ترين قلعه مسكوني در آلمان شناخته مي شود.

9. Castle Eltz

اين قلعه بلند و باريك است، به صورت عمودي بالا مي رود و بر روي صخره اي برآمده در ارتفاع 700 متري قرار دارد. رودخانه Elzach به صورت ماري در پاي اين قلعه جريان دارد و مسلماً چشم گيرترين قلعه در آلمان به شمار مي رود.

10. Hohenzollern Castle

اين قلعه بر روي تپه اي در ۳۰ مايلي جنوب اشتوتگارت قرار دارد و متعلق به خانواده يك قيصر آلماني بوده است. اين قلعه دوبار تخريب و نوسازي شده است.

منبع:
https://edition.cnn.com/travel/article/germany-best-castles/index.html
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.