نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

تا حالا اسكي كردن روي سقف هتل ها شاهكاري بوده است كه به بدل هاي نقش جيمز باند در فيلم ها و يا احمق هاي مستي كه عاشق گچ گرفتن دست و پايشان هستند، نسبت داده مي شد.

اما اين مورد با بازشدن درهاي هتل Audemars Piguet Hôtel des Horlogers تغيير خواهد كرد.

در اين هتل جديد كه قرار است سال ۲۰۲۰ بازگشايي شود، مهمانان خواهند توانست كه بدون خطر مرگ يا شكستگي دست و پا از روي سقف هتل مستقيم به سمت مسيرهاي اسكي در پايين اسكي نمايند.

اين طرح بلندپروازانه از معماران گروه Bjarke Ingels، بالاي ساختمان را به صورت يكپارچه با محوطه برفي پايين تركيب مي كند و ايده جالبي در Vallée de Joux غرب سوئيس است.

اين هتل كه به خاطر ساعت ساز سوئيسي، Audemars Piguet، نام گذاري شده است در جوار موزه اي قرار خواهد گرفت كه آن هم به افتخار اين توليد كننده ساعت خواهد بود و طراحي اين موزه نيز با همين گروه معماري است.

شريك گروه معماري «BIG»، دانيل ساندلين به سي ان ان گفت كه سقف چند منظوره اين هتل نماد برقراري ارتباط است و هدف از آن تحكيم روابط بين محليان و مهمانان و به همان ميزان تحكيم روابط بين امور داخلي و خارجي است.

او مي گويد: «در اوايل ساخت ما عاشق ايده ساخت تراسي شديم كه با محيط اطراف همخواني داشته باشد، اين منطقه اساساً در شيب قرار گرفته است.»

در داخل ۲ رستوران، يك بار، يك تفرجگاه يا اسپا و اتاق كنفرانس علاوه براتاق هاي هتل قرار خواهند داشت.

ساندلين اضافه مي كند: «Audemars Piguet هتلي مي خواست كه بيشتر احساس مهمانخانه را داشته باشد تا يك هتل سنتي.»

همه اتاق ها با يك راهروي شيب دار به هم متصل خواهند بود كه طراحي شده است تا حس يك مسير اسكي را تداعي كند.

پس چطور مي توان از سقف هتل به پايين اسكي كرد؟

ساندلين توضيح مي دهد:« يك مسير اسكي در حاشيه شهر و اساساً بيرون اين ساختمان قرار دارد، پس در فصل زمستان خواهيد توانست مستقيماً از راهروهاي اتاق هاي هتل وارد تراس هاي سقفي شويد و فضاي مجاوري خواهد بود تا بتوانيد دنده عوض كنيد و اسكي هايتان را بپوشيد و به طور كلي فقط از رمپ به پايين و به دامن طبيعت اسكي نماييد.»

ساندلين مي گويد: «توانايي مستقيماً اسكي كردن از اتاق هتل خود به سمت مناظر بيرون، راهي يكپارچه و هيجان انگيز در اختيار بسياري از مردم قرار خواهد داد تا به كشف محيط اطراف بپردازند.»

«از سوي ديگر، اين ويژگي به جامعه اسكي بازان محلي دسترسي مستقيمي به هتل خواهد داد.»

در طول تابستان سراشيبي ها پوشيده از چمن خواهند بود.

ساخت اين هتل در دست اجرا است و كلنگ آن در آگوست ۲۰۱۸ زده شد.

ساندلين مي گويد: «در حالي كه الان دارم با شما صحبت مي كنم ما در حال كار هستيم و همين الان داريم بتن اولين طبقات را مي ريزيم. اين هتل دارد به واقعيت مي پيوندد.»

• سراشيبي اسكي بر سقف هتل:
اين طراحي اسكي بازي را به مرحله ديگري مي برد. زماني كه اين هتل ساخته شود، مهمانان خواهند توانست كه از سقف هتل و مستقيماً از خود هتل به سمت مسيرهاي اسكي محلي در پايين اسكي نمايند.

• محيط طبيعي:
هتل Audemars Piguet Hôtel des Horlogers طراحي شده است تا بدون نقص با محيط طبيعي اطراف تركيب شود.

• نماي غير معمول:
در داخل هتل دو رستوران، يك بار، يك اسپا و يك اتاق كنفراس زير اين نماي غير معمول پنهان شده اند.

• به شيب ها برويد:
اين هتل بر روي سراشيبي Vallée de Joux در سوئيس غربي قرار گرفته است و در جوار يك موزه به افتخار ساعت ساز سوئيسي، Audemars Piguet، خواهد بود.

• درون و بيرون:
طراحي هاي داخلي مينيماليستي و لوكس به نظر مي رسند. هم خوان با تم اصلي، اتاق ها از طريق يك راهروي شيب دار به هم وصل هستند.

• اكتشاف محلي:
دانيل ساندلين كه شريك گروه معماران BIG است به سي ان ان تراول گفت: «توانايي مستقيماً اسكي كردن از اتاق هتل خود به سمت مناظر بيرون، راهي يكپارچه و هيجان انگيز در اختيار بسياري از مردم قرار خواهد داد تا به كشف محيط اطراف بپردازند.»

ترجمه : مهسا ظفرخواه

منبع:
https://edition.cnn.com/travel/article/ski-roof-hotel-switzerland/index.html
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.