نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

هنگام مسافرت در صورت مصرف غذاهاي كنسروي قبل از مصرف از سلامت آن ها اطمينان حاصل كنيد، در صورت مشاهده برآمدگي و فرورفتگي از مصرف آنها خودداري كنيد و قبل از مصرف حتما آنها را به مدت حداقل ۱۰ دقيقه بجوشانيد.

به گزارش افكارنيوز، هنگام مسافرت در صورت مصرف غذاهاي كنسروي قبل از مصرف از سلامت آن ها اطمينان حاصل كنيد، در صورت مشاهده برآمدگي و فرورفتگي از مصرف آنها خودداري كنيد و قبل از مصرف حتما آنها را به مدت حداقل 10 دقيقه بجوشانيد.

رئيس مركز بهداشت شهرستان خاش گفت: زياده روي در مصرف غذا و تنقلات، شيريني و شكلات مي تواند منجر به مشكلات گوارشي و همچنين افزايش انرژي دريافتي و در نتيجه اضافه وزن در اين ايام شود.

پرويز براهويي در گفت وگو با خبرنگار خيرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه سيستان و بلوچستان، افزود: افرادي كه مبتلا به قند خون و يا چربي خون بالا هستند زياده روي در مصرف باعث اختلال در وضعيت سلامت آن ها خواهد شد، بنابراين براي برخورداري از آرامش و سلامتي در سفرها؛ تعادل در مصرف مواد غذايي را نيز در نظر بگيريد.

وي بيان كرد: كودكان بايد از مصرف بيش از حد شيريني و شكلات در ايام سفر اجتناب كنند، زياده روي در مصرف تنقلات، شيريني و شكلات در كودكان اغلب باعث بروز مشكلات گوارشي مثل درد معده، تهوع و استفراغ مي شود و ضمن اين كه مانع مصرف و عده هاي اصلي غذا مي شود و بعد از هر بار مصرف شيريني و شكلات؛ و در صورت تكرر مصرف اين مواد به بهداشت دندان ها و مسواك زدن به خصوص در كودكان توجه شود.

براهويي گفت: همچنين هنگام خريد آجيل بايد به تازگي و كم نمك بودن آن توجه داشت، تا حد امكان از فروشگاه هائي كه معتبر هستند و اجناس با كيفيت مرغوب و تازه عرضه مي كنند و مواد را در مكاني خنك و به دور از نور آفتاب نگهداري مي كنند خريداري كنيد.

رئيس مركز بهداشت شهرستان خاش توصيه كرد: از خريد خشكباري كه علائم كپك زدگي در آن ها مشاهده مي شود خودداري گردد و بهتر است انواع كم نمك را انتخاب نماييد.

وي در ادامه افزود: در سفرها بهتر است برنامه غذايي مانند ساير زمان ها تنظيم شود و در صورت مصرف آجيل و مغزها به عنوان ميان وعده در مصرف آنها زياده روي نكنند، در اين ايام بهتر است حجم مواد غذايي را در هر وعده هاي اصلي كاهش دادو به ويژه شام را مختصر ميل كرد.

براهويي تاكيد كرد: حتما در طول سفر به دريافت مقادير مناسب لبنيات پاستوريزه دقت كنيد و روزانه متناسب با نياز بدنتان حدود ۲ تا ۳ ليوان شير يا ماست استفاده كنيد و در طول سفر براي جلوگيري از كم آبي و يبوست مقادير مناسبي آب بنوشيد و حداقل روزانه ۶ تا ۸ ليوان مايعات مصرف كنيد، البته بهتر است از آب هاي بسته بندي كه سلامت آن مورد اطمينان است استفاده شود.

وي افزود: به منظور جلوگيري از يبوست از ميوه ها به عنوان ميان وعده مناسب استفاده كنيد. حتما قبل از استفاده آن ها را خوب شستشو دهيد، ضمنا براي برطرف شدن نياز بدن به مايعات، آب بهترين نوشيدني است، تا حد امكان از مصرف آبميوه هاي مصنوعي و نوشابه هاي گازدار پرهيز كنيد.

براهويي عنوان كرد: به جاي مصرف غذاهاي سرخ شده، از غذاهاي آب پز، كبابي و تنوري استفاده نماييد و تا حد امكان از مصرف سوسيس؛ كالباس و ساندويچ هاي آماده پرهيز كنيد.

منبع:
https://www.afkarnews.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%A7%D8%AC%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B9%DB%8C-5/498469-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D9%85%D8%B5%D8%B1%D9%81-%DA%A9%D9%86%D8%B3%D8%B1%D9%88-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%81%D8%B1
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.