نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

طبق سايت هواشناسي accuweather امسال از همين هفته تا پايان سال تهران حداقل يك روز باراني يا برفي در هر هفته خواهد داشت!

با اين حال هرگز نبايد فراموش كنيم كه روند افزايش دما در كره زمين بر كشور عزيز ما هم تاثير خود را خواهد داشت پس در ادامه اين مقاله با ما همراه باشيد تا از پيش بيني هواشناسي زمستان ۹۷ آگاه باشيد و بتوانيد پروازها و سفرهاي خود را به درستي برنامه ريزي نماييد.

سرپرست پژوهشكده اقليم‌شناسي شرايط آب و هوايي با اشاره به اينكه بارش‌هاي آذر ماه بيش از حد نرمال بود، گفت: بر خلاف بارش‌هاي بيش از نرمال و گاهي سيل‌آسا در دو ماه ابتدايي فصل پاييز، وضعيت بارش در فصل زمستان در محدوده نرمال تا كمتر از نرمال پيش‌بيني مي‌شود.پژوهشكده اقليم‌شناسي در روزهاي ابتداي هر ماه پيش‌بيني فصلي براي چهار ماه آينده ارائه مي‌كند، كه با توجه به آخرين پيش‌بيني‌هاي صورت گرفته در مورد وضعيت بارش و دماي كشور، ايمان بابائيان در گفت‌وگو با ايسنا،اظهاركرد: انتظار مي‌رود بارش در ماه‌هاي دي و بهمن در محدوده نرمال و همچنين در اسفند كمتر از حد نرمال باشد.

اين كارشناس هواشناسي تاكيد كرد: با لحاظ بارش‌هاي پيش‌بيني شده براي ماه آذر ميانگين بارش فصل پاييز بيش از نرمال خواهد بود اما در اين بازه زماني بارندگي در استان‌هاي واقع در جنوب شرق و شمال غرب از جمله سيستان و بلوچستان و اردبيل در محدوده كمتر از نرمال تا نرمال مورد انتظار است.

سرپرست پژوهشكده اقليم‌شناسي با بيان اينكه نقشه‌هاي پيش‌بيني، حاكي از تضعيف نسبي سامانه‌هاي بارشي در فصل زمستان به‌ويژه ماه اسفند است، گفت: برخلاف بارش‌هاي بيش از نرمال و گاهي سيل‌آسا در دو ماه ابتدايي فصل پاييز، وضعيت بارش در فصل زمستان در محدوده نرمال تا كمتر از نرمال پيش‌بيني مي‌شود.

به گفته بابائيان، كاهش بارش در فصل زمستان عمدتا در بخش‌هايي از سواحل خزر، جنوب شرق و غرب كشور متمركز خواهد بود و مقدار كاهش بارش فصل زمستان در سواحل خزر محسوس‌تر است هر چند كه سهم درصدي آن زياد نيست.

سرپرست پژوهشكده اقليم‌شناسي در ادامه به شرايط دمايي كشور اشاره و اظهاركرد: تغييرات دماي كشور در مقياس ماهانه به گونه‌اي است كه ميانگين دما در ماه آذر حدود نيم درجه بيش از نرمال است اما افزايش آن در ماه‌هاي دي و بهمن بين دو تا سه درجه خواهد شد.

بابائيان در مورد وضعيت بارندگي‌ها از ابتداي سال زراعي جاري (اول مهر) با اشاره به اينكه طي دو ماه آغازين سال زراعي به دليل عبور سامانه‌هاي بارشي از جنوب غرب كشور استان‌هاي واقع در اين ناحيه از جمله ايلام، كهگيلويه و بويراحمد، خوزستان، لرستان و بوشهر بارش بيش از حد نرمال را دريافت كرده‌اند، گفت: از آغاز سال زراعي جاري تاكنون مجموع بارش دريافتي كشور ۵۷.۴ ميلي‌متر ثبت شده كه در مقايسه با دوره بلندمدت و سال گذشته به ترتيب ۲۷ و ۳۵.۹ ميلي‌متر افزايش را تجربه كرده است.

وي در پايان اظهار كرد: در دو ماه آغازين سال زراعي، بيشترين افزايش بارش در استان‌هاي واقع در جنوب غرب و غرب و بيشترين كاهش بارش در استان‌هاي واقع در شمال غرب كشور رخ داده است. بارش در استان‌هاي ايلام، كهگيلويه و بويراحمد، خوزستان و بوشهر به ترتيب ۱۹۳.۴، ۱۷۹.۹، ۱۵۰.۴، ۱۲۸.۵ و ۱۱۶.۵ ميلي‌متر از نرمال فزوني يافته در حالي كه استان‌هاي اردبيل و آذربايجان شرقي به ترتيب ۲۲.۹ و ۱۴ ميلي‌متر كاهش بارش داشته‌اند.

منبع:
http://www.asriran.com/fa/news/642129/%D9%88%D8%B6%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%B4%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%B2%D9%85%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-97
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.