نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

• سبز يعني اسلوواني

اسلوواني خودش را با برند «من اسلوواني را حس مي كنم» به همه مي شناساند – اين بيانگر تعادلي بين طبيعت و سخت كوشي اسلوانيايي ها است و در مورد طبيعت بكر و تمايل به حفظ آن صحبت مي كند.

همه فصول براي سفر به اسلوواني مناسب است. اين بخش سبز اروپا، در حقيقت جاي خاصي است.

هر جايي كه شما از مرز رد شويد و وارد اين كشور شويد، مي توانيد انتظار مناظر متنوعي را داشته باشيد كه به سبك تماشايي اي تغيير مي كند در حالي كه رفتار دوستانه مردم و غذاي خوب، مكان هاي گردشگري و تفرجگاه هاي سلامتي، كشتزارهاي توريستي و ورزش ها، براي هر گردشگري، جاذبه خاصي براي ارائه دارند. اين جا جايي است كه خودتان را در آن لوس كنيد.

تنها با كمي بيشتر از دو ساعت رانندگي از آبي لاجوردي مديترانه اي به قله هاي آلپاين مي رسيد. از آنجا تا جلگه پانوني يا تپه هاي دونسكا فاصله زيادي نيست و در طول راه مي توانيد از پديده اسرارآميز «كارست» كه بر اثر انحلال سنگ‌هاي كربناته يا تبخيري به وجود مي آيد و دنياي زيرزميني آن بازديد نماييد.

در همه اين مناظر، رنگ سبز مشترك است و البته طبيعت بكر نيز پا برجاست. بدون در نظر گرفتن چشمه هاي آب گرم، همه چيز در نزديكي شما و در دسترس است پس سفر به اسلوواني تجربه اي است كه حتماَ دوست خواهيد داشت كه آن را تكرار نماييد.

• سرزمين تنوع

در اسلوواني آفتاب بيش از ۲۰۰۰ ساعت در سال مي‌درخشد پس همه فصول براي يك استراحت خوشايند مناسب هستند. مكان‌هاي فوق العاده‌ي زيادي وجود دارند كه حتي سختگيرترين مهمانان را هم شاد مي كنند. زمين هاي گلف، سراشيبي هاي اسكي، امكانات ورزشي متنوع، ورزش هاي آدرناليني و ساير حرفه هاي ورزشي در اين كشور توريستي حتي سختگيرترين علاقه مندان ورزش را به وجد خواهند آورد. دوچرخه سواري، پياده روي و حتي ورزش هاي هيجاني و رويدادهاي تفريحي همه و همه در اين كشور گرد هم آمده اند.

• خارجي هايي كه به اسلوواني سفر مي كنند چه چيزي را بيشتر از همه دوست دارند؟

اول از همه ابراز شور و شوق آنها در اين سفر است و سپس پاسخ هايي مانند اينكه؛ اسلوواني كشوري است كه به انسان آرامش روح و طراوت جسم مي بخشد، به خصوص با داشتن طبيعت بكر، آب و هواي ملايم، مهمان نوازي، مردم مهربان و چشمه هاي آب گرم فراوان.

همچنين گردشگران دوست دارند كه بگويند برتري و سرمايه اين كشور براثر تنوع آن است كه بر گرفته از ارزش هايي است كه در طي قرن ها هم زيستي انسان و طبيعت پديد آمده اند و اسلوواني كشوري تميز، مدرن و امن است.

شايد جالب باشد كه بدانيد خانم ملانيا ترامپ همسر دونالد ترامپ رئيس جمهور كنوني آمريكا متولد شهر نوو مستو در اسلووني است.

منبع:
http://www.slovenia.si/visit/
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.