نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

دبير انجمن صنفي دفاتر مسافرتي ايران با اعلام اينكه بليت‌هاي بازي اول ايران در رقابت‌هاي جام‌ملت‌هاي آسيا به پايان رسيده، درباره آخرين هزينه‌هاي سفر به كشور امارات توضيحاتي را ارائه داد.

گردشگران ورزشي از پرشورترين گردشگران جهان به شمار مي‌آيند كه در فصل مسابقات ورزشي براي شركت در رقابت‌هاي مختلفي همچون جام‌جهاني فوتبال رهسپار كشورهاي مختلف مي‌شوند تا از تيم مورد نظرشان حمايت كنند. اكنون روزشمار جام ملت‌هاي آسيا آغاز شده است. امسال شهر دبي امارات ميزبان اين رقابت‌ها بوده و پذيراي گردشگران مختلف از كشورهاي آسيايي است كه براي ديدن بازي‌هاي تيم ملي كشورشان به آنجا مي‌روند. گرچه جام ملت‌هاي آسيا امسال براي ما با يك حسرت و اميد بزرگ برگزار مي‌شود. چهل سال از آخرين قهرماني ايران در اين رقابت‌ها گذشته است. قطعا حضور هواداران پرشور ايراني در اين رقابت‌ها مي‌تواند تيم پر اميد ايران را كه در جام‌جهاني اخير نمايش خوبي را از خود برجاي گذاشت، بيش از پيش به سمت قهرماني هدايت كند.

علي قرباني (دبير انجمن صنفي دفاتر مسافرتي ايران) درباره هزينه سفر براي حضور در جام‌ملت‌هاي آسيا امارات به ايلنا گفت: پكيج‌هاي سفري كه براي حضور هواداران از ايران در رقابت‌هاي جام‌ملت‌هاي آسيا تنظيم شده از قيمت پايه ۳.۵ ميليون تومان شروع مي‌شود و بسته به نوع هتل و مخارج ديگري كه خود مسافران انتخاب مي‌كنند، مي‌تواند افزايش داشته باشد.

وي افزود: پكيج‌ ترتيب داده شده براي اين موضوع شامل چهار روز و پنج شب بوده و هزينه‌هاي ويزا، اقامت در هتل، بليت هواپيما و يك بازي تيم‌ملي را شامل مي‌شود. البته هزينه‌هاي ديگر مسافران كه شامل عوارض خروج از كشور و هزينه‌هاي جانبي همچون خورد و خوراك است، برعهده خود گردشگران است

قرباني با بيان اينكه پكيج ۳.۵ ميليوني پايين‌ترين قيمت سفر به جام‌ملت‌ها بوده كه در آن تنها يك بازي تيم‌ملي پيش‌بيني شده است، ادامه داد: در صورتي كه گردشگران بخواهند تماشاگر بازي‌هاي بيشتري از تيم ملي در امارات باشند، به ازاي هر بازي بيشتر، سه چهار روز به اقامت آنها و در نتيجه حداقل ۲ تا ۲.۵ ميليون تومان به هزينه‌ آنها اضافه خواهد شد.

وي افزود: اگر گردشگران در ابتدا پكيج با يك بازي را هم انتخاب كنند ولي در امارات تصميم بگيرند كه بازي‌هاي بيشتري را در كنار تيم‌ملي حاضر باشند، امكان تغيير پرواز برگشت براي آنها وجود دارد چراكه اين پكيج چارتر به معناي واقعي كلمه نبوده و با پكيج سفر روسيه متفاوت است. در اين رقابت‌ها همه بازي‌هاي تيم ملي در يك شهر انجام مي‌شود. به همين دليل امكان تغيير بليت برگشت از چند روز جلوتر وجود دارد كه براي بار اول بدون جريمه انجام شده ولي اگر بعد از يكبار تغيير، مسافران مجددا بخواهند پرواز خود را تغيير دهند، بايد جريمه‌اي را به ايرلاين مورد نظر بپردازند

دبير انجمن صنفي دفاتر مسافرتي ايران در ادامه گفت: هتلي كه در پكيج ۳.۵ ميليوني در نظر گرفته شده سه ستاره معمولي بوده كه هزينه اقامت در چند شب آن ۱.۵ تا ۲ ميليون تومان تمام مي‌شود. البته هركدام از مسافران كه بخواهند مي‌توانند در هتل‌هاي چهار و پنج ستاره را انتخاب كنند كه به طور ميانگين براي هر ستاره يك ميليون تومان به هزينه اقامت‌ آنها اضافه مي‌شود.

قرباني در ادامه اظهار داشت: معدل هزينه بليت هر بازي تيم ملي در اين رقابت‌ها ۳۰ درهم بوده كه مختص به جايگاه درجه ۲ استاديوم است. علاوه بر همه اين موضوعات در پكيج مورد نظر اين طور گفته شده كه لباس هواداري تيم ملي به افراد داده مي‌شود و آنها مي‌توانند با بازيكنان عكس بگيرند. بايد يادآور شد كه همه هزينه‌هاي اين پكيج به صورت ريالي از سمت مردم به آژانس‌ها پرداخت مي‌شود و آژانس‌ها نيز تنها هزينه هتل و بليت استاديوم را به درهم مي‌پردازند.

وي در ادامه صحبت‌هايش گفت: فعلا تعداد افرادي كه در اين تور تيم ملي كشور را همراهي مي‌كنند، مشخص نشده است ولي بعد از آنكه بازي‌ها شروع شود مي‌توان آمار نسبي داد كه چه تعداد افراد در آن حضور داشتند. البته باتوجه به اطلاعاتي كه دريافت كرده‌ايم بايد گفت وضعيت استقبال مردم از اين پكيج اصلا خوب نيست. بخشي از اين موضوع به دليل زمان برگزاري رقابت‌هاست كه با امتحانات دي‌ماه مدارس همراه شده است.

وي در پايان بيان كرد: متاسفانه وضعيت كاملا برعكس پيش‌بيني آژانس‌ها بوده و اكنون بليت‌هايي كه آنها از قبل خريده‌اند روي دست‌شان مانده است. البته بليت‌هاي بازي اول ايران در جام‌ملت‌هاي آسيا به طور كامل به فروش رسيده است ولي استقبال از سوي ايران خيلي ضعيف است با اين‌وجود مشكلي در پروازهاي تهران دبي نبوده و اين پروازها در حال انجام هستند

منبع:
http://www.ghatreh.com/news/nn45645764/%D9%87%D9%88%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%81%D9%88%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%A8%DB%8C-%DA%86%D9%82%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%B4%D9%88%D8%AF
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.