نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

در فهرست وبسايت تريپ ادوايز از برترين مقاصد توريستي ۲۰۱۸، پاريس با با وجود ناآرامي‌هاي اخير همچنان در صدر ايستاده است و استانبول جايگاه خود را در ميان ۱۰ مقصد برتر حفظ كرده و همچنين نامي از شهرهاي ايراني در اين فهرست ديده نمي‌شود.

به گزارش ايسنا، وبسايت معروف «تريپ اوايزر» شامل اطلاعات مفيدي درباره هتل‌ها، رستوران‌ها، اقامت گاههاي مختلف و همه چيز در رابطه با سفر است. اين سايت بر اساس نظرات ميليون‌ها نفر از كاربران خود اقدام معرفي ۲۵ مقصد گردشگري برتر سال ۲۰۱۸ است. با توجه به محبوبيت اين سايت نزد گردشگران بين‌المللي اين فهرست مي‌تواند تاثيرگذاري فراواني در انتخاب مقصد گردشگران در سال ۲۰۱۹ ميلادي نيز داشته باشد.

- پاريس

گرچه پاريس بويژه در ماه‌هاي پاياني سال ۲۰۱۸ شاهد ناآرامي‌ها و اعتراضات خيابانيجليقه‌ زدها بود اما جايگاه اين شهر نزد گردشگران حفظ شده و رتبه نخست شهرهاي جهان را از سوي كاربران «تريپ ادوايزر» به خود اختصاص داده است. پاريس كه در سال ۲۰۱۸ ميزبان نزديك به ۱۷.۵ ميليون گردشگر بود، مقصدي ايده‌آل با جاذبه‌هاي متعدد از برج ايفل و طاق نصرت و موزه لوور تا رستوران‌هاي فوق‌العاده و صدها جاذبه فرهنگي، هنري و گردشگري ديگر است كه به فرصت زيادي براي بازديد از همه آنها نياز خواهيد داشت.

- لندن

لندن را مي‌توان محل تلاقي تاريخ با هنر، مُد و غذاها دانست. سپري كردن يك روز فوق‌العاده در لندن مي‌تواند براي هر فرد متفاوت باشد. عاشقان فرهنگ نبايد بازديد از موزه تيت مادرن و اوپراي رويال هاوس را از دست دهند. براي طرفداران مد و لباس، خيابان آكسفورد بهترين مكان خواهد بود و عاشقان كتاب و موسيقي نيز بهتر است فرصت بازديد ازخيابان «اَبي رُد» و موزه «شرلوك هولمز» را از دست ندهند.

- رُم

شهر تاريخي رُم ايتاليا يك روزه ساخته نشده و مطمئنا بيش از يك روز براي تماشاي اين شهر تمام نشدني نياز داريد. اين شهر در واقع كلاژي رنگارنگ از ميدان‌ها، بازارهاي روباز و همچنين محوطه‌هاي تاريخي چشمگير است كه از آن جمله مي‌توان به فواره تروي، كلوسئوم، پانتئون (معبد رومي) اشاره كرد. در اين شهر مي‌توانيد به يادماندني‌ترين غذاهاي عمرتان را نيز تجربه كنيد.

- بالي

پس از سه شهر اروپايي نوبت يه شهر زيباي بالي در اندونزي مي‌رسد كه در فهرست برترين مقاصد گردشگري جهان از نگاه كاربران تريپ ادوايزر قرار گيرد. اين شهر كه از آن با نام بهشت اندونزي ياد مي‌شود حسي رويايي به بازديدكنندگان القاء مي‌كند. سواحل زيبا، جنگل‌هاي انبوه و برگزاري فستيوال‌هاي شاد در اين شهر از جمله جذاب‌ترين اتفاقاتي است كه كاربران در نظرات خود درباره بالي به آن اشاره كرده‌اند.

- كرت

كرت به عنوان بزگترين جزيره يونان نه تنها زادگاه پادشاه خدايان المپ‌نشين است، بلكه از آن به عنوان خاستگاه تمدن مدرن اروپايي ياد مي‌شود. اين جواهر مديترانه‌اي غني از تاريخ باستاني و اسطوره‌اي در بقاياي كهن و جاذبه‌هاي فرهنگي‌اش است. قدمت بقاياي «ماليا» در جزيره كرت به سال ۱۹۰۰ پيش از ميلاد مي‌رسد و گفته مي‌شود زئوس، پادشاه خدايان و فرمانرواي اساطير يوناني در غاري در كوه خدايان (ايدا) متولد شده است.

- بارسلون

بارسلون شهري سورئال است، جايي كه «سالوادور دالي» نقاش بزرگ اسپانيايي مدت زيادي در آن زندگي كرد و «آنتوني گائودي» معمار كاتالونيايي و بزرگ‌ترين معماران دو قرن اخير، بسياري از ساختمان‌هاي باشكوه آن را طراحي كرده است. بارسلون كه مهم‌ترين شهر توريستي اسپانياست هر روز با اقبال جهاني بيشتري از سوي گردشگران رو به رو مي‌شود. اسپانيا در سال ۲۰۱۸ براي اولين بار، جاي آمريكا در مكان دوم پربازديدترين كشورهاي جهان را گرفت.

- پراگ

شهر زيباي پراگ در كشور جمهوري چك براي كساني كه مي‌خواند خود را غرق در فرهنگ كنند پيشنهادي فوق‌العاده است. شما يك روز كامل، تنها براي بازديد از قلعه تاريخي پراگ زمان نياز خواهيد داشت. ميدان قديمي و سالن قديمي شهر به همراه زندگي در شب از جمله چندين و چند جاذبه مهيج در اين شهر زيباي اروپايي است.

- مراكش

شهري كه شايد خيلي بيش از اين در فهرست‌هاي مقاصد گردشگري نديده باشيد. يكي از شهرهاي كشور مراكش كه به سبب قرمز بودن تمامي ساختمانها و بناها، شهر سرخ (حمرا) نيز ناميده مي‌شود. شهري جادويي با بازارها، باغ‌ها، كاخ‌ها و مساجد چشم‌نواز. منطقه تاريخي مدينا و باغ زيباي ماجوريل كه داراي موزه‌اي براي هنرهاي اسلامي نيز هست از جمله جاذبه‌هاي اين شهر رنگارنگ و زنده است.

- استانبول

مساجد، بازارها و حمام‌هاي تركي در استانبول، مقاصدي است كه مي‌تواند به راحتي روزهاي سفرتان به اين شهر را به خود اختصاص دهد. معماري چشمگير استانبول در بناهايي چون مسجد سلطان احمد (مسجد آبي) تجلي يافته است. اين مسجد از بسياري از نقاط شهر قابل مشاهده است. مسجد آياصوفيه، كاخ توپكاپي، بازار بزرگ استانبول، برج گالا و ... از جمله ديگر ديدني‌هاي اين شهر اروپايي-آسيايي است.

- نيويورك

بازديد از تمام ديدني‌هاي نيويورك در يك سفر تقريبا غيرممكن است، به جاي آن مي‌توانيد از مهم‌ترين جاذبه‌هاي آن شامل ساختمان امپاير استيت، مجسمه آزادي، سنترال پارك و موزه هنر متروپوليتن و همچنين كتابخانه‌هاي شهر ديدن كنيد. نيويورك در سال ۲۰۱۸در مجموع ميزبان پيش از ۱۳ ميليون توريست بوده است.

در فهرست وبسايت تريپ ادوايزر از برترين مقاصد گردشگري جهان در سال ۲۰۱۸، پوكت در تايلند، هانوي در ويتنام، سيم ريپ در كامبوج، جامائيكا، شهر پلايا دل كارمن در كشور مكزيك، ليسبون پرتغال، دوبي در امارات، توكيو پايتخت ژاپن، كاتماندو در نپال، هنگ كنگ در چين، غردقه مصر، دهلي نو در هند، شهر تاريخي كاسكو در پرو، ريودوژانيروي برزيل و سيدني استراليا در رتبه‌هاي ۱۱ تا ۲۵ جاي گرفته‌اند.

منبع:
https://www.isna.ir/news/97102413180/%DB%B2%DB%B5-%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%DB%8C%D8%AF%D9%87-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B8
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.