نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

بر اساس گزارش جديد منتشر شده توسط يك شركت تحقيقاتي در لندن، چين در سال ۲۰۳۰ محبوب‌ترين مقصد گردشگري جهان خواهد شد و از فرانسه كه هم اكنون عنوان مقصد گردشگري محبوب جهان را دارد، پيشي خواهد گرفت.

به گزارش ايسنا- منطقه خراسان و به نقل از چاينا ديلي، نماينده شركت Euromonitor International گفت: مقصدهاي گردشگري مانند چين به دليل عملكرد موفق در زمينه گردشگري به سرعت به مكان‌هاي محبوب گردشگري تبديل مي‌شوند.

در اين گزارش كه در جريان رويداد گردشگري لندن منتشر شده اعلام شده است، در سال جاري ميلادي ۱.۴ ميليارد سفر در سراسر جهان انجام شده كه نسبت به سال گذشته پنج درصد افزايش داشته است. بخش عمده‌اي از گردشگري پايدار در منطقه آسيا، اقيانوس آرام بوده كه افزايش ۱۰ درصدي در سال جاري داشته است.

در اين گزارش آمده كه طي ۱۲ سال آينده، سفرهاي بين‌المللي به حدود ۲.۴ ميليارد دلار افزايش خواهد داشت و چين تا سال ۲۰۳۰ بزرگترين بازار گردشگري را خواهد داشت.

رشد اقتصادي و درآمد بيشتر در كشورهاي آسيايي نزديك به چين موجب تشويق گردشگران به بازديد از چين شده است. علاوه بر اين، رويدادهاي مهم ورزشي مانند بازي‌هاي المپيك زمستاني ۲۰۲۲ گردشگران بيشتري را به اين كشور جذب مي‌كند.

گردشگري يكي از پايه‌هاي اصلي اقتصاد در چين است و سرمايه‌گذاري‌هاي زيادي براي بهبود زيرساخت‌ها و استانداردها در زمينه گردشگري انجام شده است. علاوه بر آن، گردشگري دوستانه و ابتكاري نيز در ارتقا گردشگري چين بسيار مهم است.

طبق گزارش سازمان جهاني گردشگري، در حال حاضر، چين، رتبه چهارم گردشگري را دارد. كشورهاي فرانسه در مقام اول، ايالات متحده در مقام دوم و اسپانيا در مقام سوم قرار دارند.

منبع:
https://www.isna.ir/news/97082009153/%DA%86%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%AD%D8%A8%D9%88%D8%A8-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%85%D9%82%D8%B5%D8%AF-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.