نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

تخت خواب هايي كه اين هتل در اختيار مهمانان مي گذارد، به گونه اي طراحي شده اند كه شبيه به رحم مادر باشند.

• اين اتاق خواب هاي رحمي و جديد در آپارتمان هاي Z Room در منطقه Shoreditch لندن قرار دارند كه اين منطقه بخش تكنولوژيك شهر به شمار مي آيد.
• اين اتاق هاي غيرمعمول كه قيمت يك شب اقامت در آنها معادل 190 پوند است، داراي يك تخت مانند پيله، روشنايي ملايم و ديوارهاي صورتي روشن هستند.
• آنها طراحي شده اند تا آرامش و مراحل خوابيدن را بهتر نمايند كه به يادگيري كمك مي كند و خواب ديدن را تقويت مي كند.

طراحان با اين روياي خود طراحي اتاق خواب را به حد نهايي خود رسانده اند تا مهمانان هتل بتوانند در واقعيت مثل يك بچه بخوابند.

متخصصان ۹ ماه وقت گذاشته اند تا اين حالت هنري را در آپارتمان هاي Zed Room به طور دقيق ايجاد نمايند كه اتاق خوابي رحمي شكل و تخت خواب پيله مانند آن الهام گرفته از آسايش و امنيت كودك در رحم مادر است.

با روشنايي ملايم، ديوار هايي به رنگ صورتي روشن و تشك هايي با تكنولوژي برتر، قيمت يك شب اقامت در هر اتاق خواب «رحمي» معادل ۱۹۰ پوند است و براي تقويت حس مثبت، آرامش و بهبود مراحل خواب طراحي شده است كه در نتيجه آن يادگيري بهتر مي شود و روياها خلق مي گردند.

اين آپارتمان ها از همكاري بين شركت تكنولوژي خواب سيمبا و آرپارتمان هاي طراحي شده كاكوز ايجاد شده اند و در شهر تكنولوژي لندن در شورديچ آماده رزرو هستند.

روانشناس خواب در شركت سيمبا، هوپ باستين مي گويد: «اگر تا حالا برايتان پيش آمده است كه متوجه شويد در هتل به خوبي هميشه نمي خوابيد، شما تنها نيستيد.»

دانشمندان «اثر اولين شب» را بيش از يك دهه پيش تشخيص دادند كه بر طبق آن نصف مغز به صورت ناخودآگاه مانند يك «نگهبان شب» عمل مي كند و در محيط هاي نا آشنا هشيارتر مي ماند.

با در نظر گرفتن اين مورد، ما از هيچ تلاشي براي آرام كردن اثرات اين پديده در طراحي معماري اقامتگاه جديد و پيشرفته خواب خود، كوتاهي نكرده ايم.

اين طراحي هنري اتاق خواب با هدف كمك به ساكت كردن حالت هشياري زياد مغز انجام گرفته است كه به دليل خوابيدن در مكاني جديد ايجاد مي شود.

با استفاده از اين بينش ها كه ريشه در علم خواب دارند، اين آپارتمان ها طراحي شده اند تا هر نقطه تماس حسگر بدن را درگير كنند و اكوسيستم كلي اي را خلق نمايند كه از لحظه اي كه مهمانان اولين گام را داخل اتاق مي گذارند به آنها كمك مي كند تا بخوابند.

مبلمان اتاق داراي لبه هاي گرد و گوشه هاي تلطيف شده هستند و صندلي هاي متحرك در دسترس مهمانان قرار داده شده اند تا ذهن آنها را به حالتي از آرامش برسانند.

اين الهام گرفته از هفته هاي آخر بارداري است كه يك نوزاد بيشتر خواب REM يا عميق دارد و در هفته آخر پيش از تولد به بالاترين زمان در كل زندگي يعني ۱۲ ساعت در روز مي رسد.

در مدت زندگي يك انسان هيچ موقع ديگري وجود ندارد كه به اين ميزان زياد خواب REM يا عميق را تجربه كند.

هم چنين اين آپارتمان ها داراي منوي غذاهاي سفارشي با مشاركت آشپزخانه مورد علاقه سلبريتي ها، «ديتاكس كيچن» هستند كه رژيم غذايي سرشار از سروتنين، ملاتنين و تريپتوفان را پيشنهاد مي دهد كه به مهمانان براي خوابيدن كمك مي كند.

اين اتاق ها داراي گياهان تصويه كننده هوا و خواب آور هستند تا سموم را از بين ببرند و موزيك هارمونيك پس زمينه اي هم براي آرامش بخشيدن اجرا مي شود.

هم چنين هر آپارتمان يوگا مت و جلسات مديتيشن از طريق اپليكيشن Calm در iPad دارد.

استيو ريد، يكي از موسسين سيمبا مي گويد: «اتاق هاي Zed اقامتگاه هاي سنتي نيستند. آنها كلاً براي كيفيت بهتر خواب دور از خانه طراحي شده اند و شما را در طول شب كوك مي كنند تا در روز بعد با آنچه كه زندگي پيش پاي شما قرار مي دهد روبرو شويد.»

يكي از موسسين كاكوز، فابين انيل اضافه كرد: « ما مي كوشيم تا در خط مقدم نوآوري در بخش مهمان نوازي باشيم و وقتي حرف از تجربه مهمانان به ميان مي آيد ما مرزها را گسترش مي دهيم. طراحي و تندرستي قلب همه فعاليت هاي ما هستند. ما باور داريم كه خانه هاي ما بايد چيزي بيش تر از يك آپارتمان باشند.»

هم چنين در اتاق هاي Zed تشك هاي هايبريد شركت سيمبا قرار دارند كه با استفاده از داده هاي پيچيده پروفايل بدن ۱۰ ميليون انسان خوابيده طراحي شده اند و بالش ها و رواندازهاي تنظيم دما با استفاده از تكنولوژي فضايي نيز در اين اتاق ها به كار گرفته شده اند.

براي رزرو : reservations@cuckooz.co.uk.

ترجمه: مهسا ظفرخواه

منبع:
https://www.dailymail.co.uk/travel/travel_news/article-6482729/Hotel-offers-beds-designed-mimic-mothers-womb.html
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.