نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

هنگ‌ كنگ در حال حاضر توريسيتي‌ترين‌ شهر جهان است. سالانه ۳۰ ميليون نفر از اين شهر ديدن مي‌كنند كه دوبرابر گردشگران پاريس است. ايستگاه راه آهن موسوم به «وست كولون»‌ West Kowloon Station در هنگ‌كنگ و پل جديد «هنگ‌كنگ-جوهاي-ماكائو» زندگي ميليونها نفر را در هنگ كنگ و به ويژه در دلتاي رودخانه‌ پرل -كه يكي از شلوغ‌ترين مناطق حمل و نقلي در سراسر جهان به شمار مي‌رود- متحول كرده است. در اين گزارش اسپات لايت تاثير اين ساختار و چشم انداز آينده آن را بررسي مي‌كنيم.

«پل هنگ‌ كنگ-جوهاي-ماكائو امتحانش را براي مواجهه با طوفان‌هاي شديد پس داده است»

پل جديد «هنگ‌كنگ-جوهاي-ماكائو» طولاني ترين پل دريايي در سراسر جهان است كه هنگ‌ كنگ، جوهاي و ماكائو را به هم متصل مي‌كند. با فولادي كه در ساخت اين پل به كار رفته است مي توان ۶۰ برج ايفل ساخت. اين پل ۵۵ كيلومتري دريايي در كنار يك جزيره مصنوعي ساخته شده و داراي يك تونل ۷ كيلومتري براي عبور كشتي است.

ريموند كنگ مدير اين پروژه درباره ويژگي‌هاي پل «هنگ‌كنگ-جوهاي-ماكائو» مي‌گويد:‌ «قبل از ساختن اين پل تمام كساني كه مي‌خواستند بين اين سه شهر رفت و آمد كنند مي‌بايست مسيري بيش از ۲۰۰ كيلومتر را مي پيمودند. طي كردن جاده‌هاي شلوغ چهار ساعت طول مي‌كشيد. اين پل فاصله اين سه شهر به ۶۵ كيلومتر رسانده است.»

۷۰ ميليون نفري كه در اين منطقه رو به رشد زندگي مي‌كنند با عبور از اين پل مي‌توانند به سرعت و به راحتي به مركز مالي هنگ كنگ و جزيره ماكائو سفركنند. اين پل مي‌تواند ۱۲۰ سال عمر كند و توانايي مقاومت در برابر زلزله‌‌هاي شديد و طوفان‌هاي سهمگين را دارد.

ريموند كنگ مي‌افزايد:‌ «اين پل همچنين باعث بهبود تعاملات مالي، تجاري و فرهنگي و گردشگري بين سه شهر خواهد شد. آخرين طوفاني كه در اينجا رخ داد در ماه سپتامبر بود و يك ماه بعد از آن توانستيم پل را افتتاح كنيم. در نتيجه پل در مواجهه با طوفان‌هاي شديد امتحانش را با نمرهٔ عالي پس داده است.»

پل به امكانات ترانزيتي نيز مجهز است. روزانه ۶۰ هزار مسافر بين هنگ كنگ و سرزمين اصلي از مركز عبور مي‌كنند.

- زيبايي‌شناسي ايستگاه راه‌آهن «وست كولون»

ايستگاه راه آهن «وست كولون» West Kowloon Station در قلب هنگ‌كنگ در ماه سپتامبر افتتاح شد. قطارهاي سريع‌السير اين ايستگاه روزانه ۱۲ ميليون نفر را جابه‌جا مي كنند.

آندره برومبرگ، معمار اين ايستگاه راه آهن اهل كلرادو است. او مي‌گويد: «اين ايستگاه براي تركيب همه اين خطوط ارتباطي و آوردن آنها به يك پايانه است. بنابراين نكته‌ٔ جالب و زيباي اين طرح همين همگرايي است: اين كه همهٔ قطارها به يك‌جا بيايند و روبروي اين نماي زيباي شهر زير آسمان توقف كنند.»

جيسون وانگ، رئيس شوراي صنعت گردشگري هنگ كنگ است و مي‌گويد:‌ «در حال حاضر به لطف اين پل در عرض سه ساعت به دلتاي رودخانه پرل و شهرهاي آن دسترسي پيدا مي‌كنيد. به نظرم اين پيشرفت فوق‌العاده است.»‌

او در اين باره كه زيرساخت‌هاي جديد حمل و نقل در هنگ‌كنگ چه تاثيري بر رونق گردشگري آن خواهد داشت، مي‌گويد:‌ «گردشگراني كه براي شركت در كنفرانس يا كنگره بين‌المللي به هنگ كنگ مي‌آيند، گاهي ممكن است بخواهند با استفاده از فرصتهايي كه سفر در اختيارشان قرار مي‌دهد، جاذبه هاي مهم گردشگري منطقه را كشف كنند؛ يا سفرشان را طولاني كرده و براي يك تعطيلات آخر هفته، به جاهاي ديگر سفر كنند.»

هنگ كنگ از جنبه‌هاي مختلف اقتصادي و گردشگري مورد توجه است؛ زيرساخت‌هاي جديد حمل و نقل گردشگران بيشتري را به شهر آسمان خراش‌ها خواهد كشاند.

منبع:
https://fa.euronews.com/2019/01/14/high-speed-train-station-and-hong-kong-macau-bridge-slashed-travel-times-for-millions
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.