نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

تهران به عنوان پايتخت ايران ابرشهري با جمعيت زياد است. شهري پر از امكانات تفريحي و گردشگري شهري كه شايد اگر در زمستان هواي آلوده نداشته باشد، بتواند مقصد رويايي براي گذراندن اوقات فراغت باشد .

به گزارش ايسنا، سايت سيري در ايران، شما را با جاهاي ديدني تهران در زمستان آشنا مي‌كند. اميدواريم زماني كه قصد سفر به تهران را داريد، تهران هواي سالمي داشته باشد و شما از سفرتان در زمستان لذت ببريد.

- پيست اسكي شمشك:

يكي از جاهاي ديدني تهران و مكاني زيبا و تفريحي در نزديكي تهران در روستاي توريستي شمشك كه در سال ۱۳۳۷ مورد بهره‌برداري و در سال ۱۳۷۵ با اصلاحاتي كه به عمل آمد، از سوي فدراسيون جهاني اسكي به عنوان پيست بين‌المللي شناخته شد و دومين پيست بزرگ كشور مي‌باشد.

- پيست اسكي ديزين:

پيست اسكي ديزين در۷۵ كيلومتري كرج و ۶كيلومتري روستاي ولايت رود در جاده كرج–چالوس واقع است. روستاي ولايت رود به دليل وجود پيست اسكي ديزين و همچنين دره زيباي ولايت رود، كوه‌ها و دشت‌هاي آن به عنوان روستاي هدف گردشگري معرفي شده است. پيست اسكي ديزين در سال ۱۳۴۸ تأسيس شده و در شمار پيست‌هاي معروف جهان قرار دارد. پيست اسكي ديزين اولين پيست اسكي درايران است كه از طرف فدراسيون جهاني اسكي براي برگزاري مسابقات رسمي مورد تأييد قرار گرفته، عنوان بين‌المللي يافته است.

- سورتمه تهران:

اگر به دنبال يك تفريح كاملا مهيج و در عين حال ايمن در شهر تهران هستيد، سورتمه تهران يك پيشنهاد عالي براي شماست، اين وسيله تفريحي با الهام از مونوريل طراحي شده با اين تفاوت عمده كه امكان تنظيم سرعت و افزايشش رو به كاربر مي‌دهد. از امكانات اين سورتمه ميشود به آبشار ۳۰ متري، آلاچيق خانوادگي، زمين بازي كودكان، پيست دوچرخه سواري، فضاي سبز كم نظير و… اشاره كرد.

- باغ فردوس:

باغ فردوس كه فاصله چنداني با ميدان تجريش ندارد و به سادگي مي‌توان به آن دسترسي داشت، يكي از جاهاي ديدني تهران در زمستان است. در اين باغ بي‌نظير يك بناي زيبا نيز قرار دارد كه امروزه از آن به عنوان ساختمان اصلي موزه سينما استفاده مي‌شود. جالب است بدانيد اين بنا بيش از ۱۳۰ سال قدمت دارد. همچنين از ورودي باغ فرودس تا اين بنا جوي آبي با فواره‌هاي متعدد به چشم مي‌خورد.

- دربند:

دربند از آن دسته از مناطقي است كه بهار، تابستان، پاييز و زمستان ندارد و در چهار فصل سال مي‌توان در زيبايي‌هاي آن غرق شد. اين مكان آنقدر محبوبيت دارد كه در تمامي فصول سال بازديدكننده دارد. شما علاوه‌ بر لذت‌بردن از هوايي پاك و سالم مي‌توانيد از كوهپيمايي و امكانات رفاهي اين منطقه بهره‌مند شويد.

- درياچه شهداي خليج‌فارس:

مجموعه درياچه شهداي خليج‌فارس بزرگترين قطر تفريحي، تفرجي و گردشگري و پذيرايي شهر تهران با وسعت حدود ۲۵۰ هكتار كه شامل ۱۳۰ هكتار پهنه آبگير و مابقي پهنه ساحلي است.

اين مجموعه يكي از بزرگترين مراكز تفريحي در نوع خود در خاورميانه است ايده آن اگر چه در اولين طرح جامع شهر تهران به عنوان بركه‌اي مدنظر بود وليكن در اولين طرح تفصيلي منطقه در سال ۷۹ ملحوظ و همزمان ابلاغ شد.

- درياچه تار در زمستان:

اگر شما از آن دسته از گردشگراني هستيد كه به بازديد از جاذبه‌هاي گردشگري طبيعي علاقه داريد. درياچه تار در نزديكي شهر تهران يكي از بهترين انتخاب‌ها محسوب مي‌شود. البته توجه داشته باشيد كه براي دسترسي به اين مكان سفري ۲ ساعته را در پيش خواهيد داشت كه البته ارزشش را دارد. در فصل زمستان اين مكان بسيار سرد است و بايد با تجهيزات كامل به آن سفر كرد.

- پيست اسكي توچال:

فصل زمستان باشد و كوه‌هاي پر برف و پيست آماده اسكي توچال را رها كنيم؟ در فصل زمستان از اين مورد نمي‌توان به سادگي عبور كرد. اين پيست داراي فضايي مناسب براي ورزش‌هاي زمستاني است. از امكانات رفاهي ديگر اين مجموعه مي‌توان به هتل بين‌المللي، تله‌كابين و رستوران اشاره كرد. گشت‌وگذار در اطراف تهران و تهران‌گردي را محدود به فصول بهار و تابستان نكنيد چرا كه در زمستان هم به همراه سرماي هوا مي‌توان جاي‌جاي تهران را با عشق و علاقه تماشا كرده و خاطره‌سازي كرد.

منبع:
https://www.isna.ir/news/97110100242/10-%D8%AC%D8%A7%D8%B0%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%B2%D9%85%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C%D8%AF
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.