نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

كشور برزيل همواره يكي از مقاصد گردشگري محبوب براي گردشگران سراسر دنيا بوده است.

به گزارش سرويس بازار ايسنا، گردشگراني كه برزيل را به عنوان مقصد گردشگري خود انتخاب مي‌كنند معمولاً بيشتر به بازديد و لذت بردن از سواحل آن بسنده مي‌كنند و از ساير جاذبه‌هاي آن چشم مي‌پوشند در حالي كه اين كشور ديدني، جاذبه‌هاي گردشگري متنوعي دارد. با افزايش اكوتوريسم و تمايل نشان دادن گردشگران به بازديد از جاذبه‌هاي طبيعي، جنبه‌هاي ديگري از زيبايي‌هاي برزيل مورد توجه قرار گرفته است. در ادامه با چند جاذبه‌ گردشگري غيرساحلي در برزيل آشنا مي‌شويم.

- منطقه‌ طبيعي پانتانال (Pantanal)

بزرگ‌ترين تالاب استوايي دنيا يكي از بهترين نمونه‌هاي محيط‌زيست گياهي و جانوري منحصربه‌فرد برزيل است. اين منطقه كه در سال ۲۰۰۰ به عنوان ميراث جهاني يونسكو شناخته شده، بهترين مكان براي مشاهده‌ حيات‌وحش است كه حتي نسبت به آمازون ترجيح داده مي‌شود. اين منطقه با وسعت زياد و جمعيت كم، منطقه‌ بكر و دست‌ نخورده محسوب مي‌شود كه با همكاري صاحبان زمين‌هاي شخصي و دولت برزيل به محيط مناسب و لذت‌بخشي براي گردشگران تبديل شده تا با آرامش خاطر از زيبايي طبيعت لذت ببرند و به تماشاي حيات‌وحش بنشينند.

- جنگل تيجوكا (Tijuca)

يكي از نكات مثبت در مورد سفر به برزيل اين است كه براي بازديد از جنگل‌هاي باراني نيازي نيست از ريودوژانيرو دور شويد. اين جنگل در حقيقت بزرگ‌ترين باغ شهري دنيا است. مسيرهاي پياده‌روي، رستوران‌ها، آب‌نماهاي طبيعي و مصنوعي، مجسمه‌هاي گوناگون از جمله تنديس مشهور و با شكوه مسيح بر بالاترين نقطه‌ي ريو، همه و همه دست به دست هم مي‌دهند تا اين جنگل را به يكي از مقاصد گردشگري محبوبي تبديل كنند كه ديدن آن را به هيچ عنوان نبايد از دست بدهيد. تنديس مسيح يكي از عجايب هفتگانه‌ جديد جهان است.

- پارك ملي Chapada Diamantina يا فلات الماس

در ايالت باهيا (Bahia) برزيل، كه ميزبان ساحل محبوب و شناخته‌شده‌ سالوادور نيز هست، پارك ملي Chapada Diamantina قرار دارد كه از نظر تنوع گياهي و جانوري، بسيار متنوع‌تر از آن چيزي است كه از يك منطقه‌ حفاظت‌شده‌ دولتي انتظار داريد.

دره‌ها و غارهاي متعدد اين پارك ملي، مكان بسيار مناسبي براي كمپ و استقرار چند روزه يا چند ساعته هستند كه علاوه بر رايگان بودن، نياز به مجوزهاي خاص هم ندارند. بنابراين بهترين مكان براي گذران وقت در دل طبيعت و فرار از شلوغي و هياهوي بازي‌هاي المپيك هستند. اين پارك به خاطر وجود الماس و طلا در رودهايش شهرت دارد. پرتگاه‌ها و چشم‌اندازهاي ديدني آن نيز بسيار جالب توجه و نفس‌گير هستند.

- آبشار ايگواسو (Iguazu)

يكي از زيباترين آبشارهاي دنيا، آبشار ايگواسو است كه در مرز آرژانتين و برزيل قرار دارد. اين آبشار بلندترين يا عريض‌ترين آبشار دنيا نيست اما چشم‌اندازها و مناظر حيرت‌انگيز و زيبايي دارد.

نحوه‌ شكل‌گيري صخره‌هاي اين منطقه سبب شده كه رود ايگواسو به دو بخش بالايي و پاييني تقسيم شود و آبشاري نعلي شكل را پديد آورد كه سالانه گردشگران زيادي را از سراسر دنيا به سوي خود مي‌كشاند.

يك فرودگاه اختصاصي براي اين آبشار در نظر گرفته شده تا پاسخگوي نيازهاي صنعت گردشگري برزيل باشد. در مجموع ۲۷۵ آبشار كه ارتفاعشان بين ۳۰ تا ۴۰ و ۶۰ تا ۸۲ متر متغير است آبشار ايگواسو را تشكيل مي‌دهند.

- مجمع‌الجزاير فرناندو دي نوروها (Fernando de Noronha)

گرچه اين مجمع‌الجزاير كه در اقيانوس اطلس واقع شده سواحل بي‌شماري دارد اما شكل و شمايل و حال و هواي آن‌ها با آن سواحلي كه در بروشورهاي تبليغاتي ساحل برزيل مي‌بينيد متفاوت است. آب‌هاي زلال و بكر مناسب شنا و غواصي و جمعيتي در حدود ۲۰۰۰ نفر باعث مي‌شود كه اين منطقه‌ي دنج و آرام با ريو، كه سرشار از شور و انرژي و تحرك است، متفاوت باشد. در واقع اين منطقه مقصد گردشگري مناسبي براي كساني است كه آرامش طبيعت را به شور و نشاط زندگي شهري ترجيح مي‌دهند.

- گوشو تريل (Gaucho Trail)

Gaucho كه معادل كابوي در آمريكاي جنوبي است، گروهي از افراد هستند كه تلاش مي‌كنند فرهنگ خود را زنده نگه دارند و آن را به گردشگران معرفي كنند. در مناظر بي‌نظير و چشم‌اندازهاي زيباي اين منطقه مي‌توانيد با گاوچران‌هاي برزيلي همسفر شويد و همراه با يك كابوي واقعي اسب‌سواري كنيد. حتي مي‌توانيد در خانه‌ آن‌ها اقامت كنيد. اين گاوچران‌ها به شكل سنتي به دام‌داري مشغول هستند و براي ناهار، شام و پذيرايي از شما نيز از همان دام‌هايي استفاده مي‌كنند كه خودشان پرورش داده‌اند. تورهاي شش روزه‌ي اسب‌سواري در اين مسير براي گردشگران فراهم شده، مطمئناً اين بخش از سفر شما به برزيل، منحصربه‌فرد و به‌يادماندني مي‌شود.

- مجسمه مسيح رهايي بخش در برزيل

مجسمه مشهوري كه در برزيل در شهر ريودوژانيرو قرار دارد و بسياري از مردم آن را در تلويزيون ديده اند در حقيقت مجسمه مسيح منجي است كه امروزه از آن به عنوان يكي از عجايب هفتگانه دنياي جديد ياد مي شود.

به گزارش سرويس ميراث فرهنگي و گردشگري خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه كرمانشاه، مجسمه عيسي مسيح به بلندي 38 متر بر روي كوه كوركووادو به شهر ريودوژانيرو در برزيل سايه انداخته است.

اين مجسمه با ۱۲۵ فوت ارتفاع در سال ۱۹۲۶ و در ارتفاع ۷۱۰ متري نوك كوه كوركووادو ساخته شده است.

مجسمه مسيح رهايي بخش توسط هكتور داسيلوا كوستا برزيلي طراحي و توسط مجسمه ساز بزرگ فرانسوي پل لندوسكي ساخته شد.

5 سال تمام صرف ساختن اين مجسمه شد و در تاريخ دوازده اكتبر 1931 افتتاح و پرده برداري شد كه تبديل به نشان معروف شهر برزيل شد.

مجسمه مذكور حالت ايستاده عيسي مسيح را در حاليكه دستان خود را كاملاً باز كرده است نشان مي دهد كه اين حالت نشان دهنده پذيرش همه انسانها در آغوشش است.

دست چپ اين مجسمه به سمت شمال شهر ريودوژانيرو و دست راست آن به سمت جنوب شهر اشاره مي كند. مناظر بسيار جذابي را مي توان از آنجا مشاهده كرد كه نفس را در سينه تماشاچي حبس مي كند.

اين مناظر شامل شهر Rio، خليج، كوه Sugarloaf و ساحل رودخانه هاي Copacabana و Ipanema مي شود. همچنين علاقمندان به فوتبال نيز مي توانند منظره اي از استاديوم Maracana را در آن ارتفاع مشاهده كنند.

توريستهايي كه از برزيل ديدن مي كنند حتماً به ديدن اين مجسمه نيز مي روند.

گفتني است؛ مجسمه مسيح رهايي بخش در نظر سنجي بزرگ جهاني در سال ۲۰۰۷ ميلادي كه در ۸ ژوئيه همان سال نتيجه آن اعلام گرديد، در شمار يكي از عجايب هفتگانه جهان در دوران حاضر شناخته شد.

منبع:
https://www.isna.ir/news/95050109474/%DB%B6-%D8%AC%D8%A7%D8%B0%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%B2%DB%8C%D9%84-%D8%B9%DA%A9%D8%B3
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.