نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

• اين تصاوير خيره كننده توسط عكاس رومانيايي Szabi Ignacz در شهرستان كواسناي ترانسيلوانيا خلق شده اند.
• آنها تركيبي از دو تصوير با پهپاد هستند كه در فصول متفاوت گرفته شده اند و سپس توسط فتوشاپ با هم ادغام شده اند.
• شابي مي گويد: «تغيير فصول مرا شگفت زده كرد، به همين دليل به فكر نشان دادن دو فصل در يك تصوير افتادم.»

اين تصاوير باورنكردني با پهپاد نشان دهنده روش هاي مسحوركننده اي هستند كه فصول مي توانند يك چشم انداز را متغير سازند.

اين تصاوير هوايي خيره كننده توسط عكاس رومانيايي «شابي ايگناچ» خلق شده اند. او از سال 2014 پهپادها را هدايت كرده و تصاوير شگفت انگيزي را از سراسر زادگاهش گرفته است.

سري جديد از تصاوير او تركيبي از دو تصوير با پهپاد در فصول متفاوت در ترانسيلوانيا است و سپس او آنها را با استفاده از فتوشاپ ادغام كرده است تا آب و هواي متنوع را در اين كشور در طي سال نشان دهد.

⭕️ يكي از تصاوير باورنكردني اي كه شابي با پهپاد گرفته است كه تغيير فصول در ترانسيلوانيا را نشان مي دهد. در مركز تصوير درختان سبز تابستان نشان داده شده اند در حالي كه جنگل اطراف آن هنوز پوشيده از برف است.

⭕️ شابي نام اين تصوير را «جنگل پري» گذاشته است كه در سمت چپ زمستاني سخت و در سمت راست درخشش ملايم تابستاني را نشان مي دهد.

شابي همه اين تصاوير را در شهرستان كواسنا، بخشي از ترانسيلوانيا كه منطقه اي تاريخي در روماني است و به خاطر جنگل هاي زيبايش شهرت دارد، گرفته است.

او تصويري از يك چشم انداز در يك فصل مي گرفت و سپس چند ماه بعد با يك پهپاد دقيقاً به همان منطقه برمي گشت تا تصوير اين تغييرات را ثبت كند.

پس از گرفتن اين تصاوير، شابي با استفاده از فتوشاپ دو تصوير گرفته شده را با هم تركيب مي كرد تا بر تغييرات قابل مشاهده در تصاوير بيشتر تاكيد نمايد.

او توضيح مي دهد: «من در حين حرفه ام خيلي چيزها و تكنيك ها را آزمايش كرده ام. تغيير فصول هميشه مرا شگفت زده كرده است، به همين خاطر فكر كردم نشان دادن دو فصل در تنها يك تصوير تماشاگران را هم شگفت زده خواهد كرد.»

«من بايد در هر فصل به همان مكان برمي گشتم و تصوير ديگري دقيقاً از همان ارتفاع و زاويه مي گرفتم.»

⭕️ شابي مي گويد: « تغيير فصول هميشه مرا شگفت زده كرده است، به همين خاطر فكر كردم نشان دادن دو فصل در تنها يك تصوير تماشاگران را هم شگفت زده خواهد كرد.»

⭕️ اين تصوير كه با استفاده از پهپاد خلق شده است، جنگلي را با رنگ هاي قهوه اي پاييزي نشان مي دهد در حالي كه اطراف آن هنوز در زير يخ زمستاني هستند.

«هم چنين من بايد از فتوشاپ استفاده مي كردم تا تصاوير را در برخي موارد ويرايش كنم، همسان سازي تصاوير كمي سخت بود زيرا كه من از پهپادهاي متفاوتي در فصول مختلف استفاده كردم.»

شابي مي گويد كه در حال حاضر پهپادها بخش بزرگي از زندگيش هستند و از سرگرمي ساده اي به يك حرفه تبديل شده اند.

او اضافه مي كند: «وقتي در هوا هستم، احساس مي كنم كه پهپاد به من بال و پر مي دهد. احساس پس از گرفتن عكس مرا غرق در لذت مي كند چون مي دانم كه ديگران هم خواهند توانست از زاويه ديد ديگري اين تصوير را ببينند.»

«در ۲۰۱۴ من و پدرم اولين پهپاد خود را خريديم. متاسفانه، پدرم درگذشت و به ياد او من قول دادم كه عكاسي و فيلم برداري با پهپاد را ادامه خواهم داد و از كارم بهترين ها را به دست خواهم آورد.»

«تصوير مورد علاقه من در اين سري ها، تصوير «دو فصل، دو سگ تازي» است چون اين مكان يكي از جاهايي است كه من عاشقش هستم. من در طي سال ها چندين بار از اين منطقه عكس گرفتم تا در نهايت بهترين نتيجه را گرفتم.»

شابي براي عكاسي با پهپاد چندين جايزه برده است و در ميان برندگان مسابقه ساليانه عكاسي هوايي «Dronestagram» هم قرار گرفت.

⭕️ شابي مي گويد اين تصوير كه نامش «دو فصل، دو سگ تازي» است، تصوير مورد علاقه او است. او گفت: «من در طي سال ها چندين بار از اين منطقه عكس گرفتم تا در نهايت بهترين نتيجه را گرفتم.»

⭕️ شابي مي گويد او اميدوار است كه تصاويرش نشان دهند كه كشورش – روماني- چقدر زيبا مي تواند باشد.

⭕️ شابي مي گويد كه اكنون پهپادها بخش بزرگي از زندگي او هستند و از سرگرمي ساده اي به يك حرفه تبديل شده اند. اين تصوير را او با استفاده از پهپادها خلق كرده است تا تركيبي از پاييز و زمستان را نشان بدهد.

و او اميدوار است كه تصاويرش نشان دهند كه روماني چقدر زيبا مي تواند باشد.

او توضيح مي دهد: «آن طوري كه پيش مي رود، من و همكاران عكاس و با استعدادم از روماني داريم روماني و ترانسيلوانيا را دوباره به نقشه برمي گردانيم. روماني چيزهاي زيادي براي ارائه دارد و من به ترويج آن با هر روش ممكن اختصاص دارم. من به برنده شدن در چندين مسابقه عكاسي با پهپاد در سطح بين المللي افتخار مي كنم و از اين طريق روماني در «دنياي بزرگ» شناخته مي شود.»

• شابي همه تصاويري كه با پهپاد مي گيرد را در اينستاگرام به اشتراك مي گذارد. هم چنين او يك هنرمند در Zedge است و مي توان عكس هايش را به عنوان صفحه پس زمينه گوشي دانلود كرد.

ترجمه: مهسا ظفرخواه
منبع:
https://www.dailymail.co.uk/travel/travel_news/article-6626795/Incredible-drone-images-Transylvanian-landscape-transformed-seasons.html
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.