نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

سفر به كشورهايي همچون برزيل و استراليا كه جاذبه هاي گردشگري فراواني دارند آرزوي هر اهل سفري است و اين سفرها را مي توان در ايام نوروز با برنامه‌ريزي مناسب در كنار يك آژانس مسافرتي حرفه‌اي، تجربه كرد.

به گزارش ايسنا، سفر به كشورهايي مثل برزيل يكي از انتخاب‌هاي جذاب گردشگران در ايام نوروز است. در ادامه با برخي جذابيت‌هاي اين سفرها آشنا مي‌شويد.

⭕️ ۷ كار جالب در سائوپائولو برزيل

برزيل بيش از ۲۰۰۰ ساحل در خط ساحلي خود را دارد كه در خيلي از مناطق اين ساحل‌ها خصوصي هستند و براي گذراندن يك شب بسيار عالي مي‌باشند. شگفتي‌هاي طبيعي كشور برزيل مانند جنگل آمازون و رودخانه‌اش، به تنهايي مي‌تواند عامل جذب مسافران به تور برزيل باشد. برزيل نيز براي كارناوال‌هايش مشهور است كه هر ساله در سراسر كشور توسط صدها هزار نفر جشن گرفته مي‌شود. جاذبه‌هايي كه بايد از دست ندهيد عبارتند از: مجسمه مسيح نجات دهنده يا كوركوادو، ساحل كوپاكابانا و باغ گياه‌شناسي ريودوژانيرو.

سائوپائولو، يكي از بزرگترين و پيشرفته‌ترين شهرهاي جهان و مركز اقتصادي برزيل و آمريكاي جنوبي است. با جمعيتي ۲۰ ميليون نفري و بيش از ۲ هزار و ۵۰۰ آسمان‌خراش، در ميان توريست‌ها به يك شهر تجاري كه زمينه‌اي براي عرضه به مسافراني كه به دنبال كشف فرهنگ و تاريخ هستند، ندارد، اما در اينجا ما به شما مي‌گوئيم كه در سائوپائولو كاري بيشتر از خريدن يك ليوان كاپوچينو و دونات در ساعات پر ترافيك اين شهر مي‌توانيد انجام دهيد. سائوپائولو تركيبي از فرهنگ‌ها و مليت‌ها، با موزه‌ها، گالري‌ها، تئاترها و غذاهاي مختلف از سراسر جهان است. به اين شهر فرصت بدهيد تا خودش و كارهايي كه مي‌توانيد در اينجا انجام دهيد را به شما نشان دهد:

• پارك ايبيراپورا

- چرا اين پارك يكي از بهترين كارهايي است كه بايد در سائوپائولو انجام دهي؟

پارك ايبيراپورا سائوپائولو، مانند هايد پارك لندن و پارك مركزي نيويورك است كه در هم ادغام شده‌اند ولي با اين تفاوت كه همراه با احساس برزيلي و زيبايي هنر برزيلي است. اين پارك توسط طراح و معمار معروف اسكار نيمار است، كه به مناسبت ۴۰۰ سالگي شهر سائوپائولو مي‌باشد. پاركي در يك منطقه ۲ كيلومتر مربعي و با آرامش كامل، در منطقه شلوغ و پر رفت و آمدي قرار دارد كه اطراف آن را در برگرفته است. محدوده‌هايي در پارك وجود دارد كه افراد عادي در آن پياده‌روي مي‌كنند، اسكي بازها اسكي مي‌كنند، نقاشان نقاشي مي‌كنند، دوچرخه سواران دوچرخه سواري مي‌كنند، بعضي از مردم هم جايي روي چمن‌ها پيدا مي‌كنند و روي آنها دراز مي ‌كشند تا خستگي هفته گذشته را در كنند و خود را براي هفته آينده آماده مي‌كنند. فرار از خيابان‌هاي سائوپائولو بدون اينكه شهر را ترك كنيد، يكي از اصلي‌ترين كارهايي است كه بايد در سائوپائولو و در تور برزيل بايد انجام دهيد.

• باخوردن يك وعده غذاي لوكس در هتل اميليانو مخافت نكنيد

- چرا اين يكي از بهترين كارهايي است كه بايد در سائوپائولو انجام دهي؟

هتل ايميلينو به روزترين، شيك‌ترين و لوكس‌ترين بوتيك هتل در كل سائوپائولو و احتمالاً حتي در كل برزيل است. با ۳۸ اتاق و ۱۹ سوئيت، همه با طراحي شيك و مدرن، با ويژگي‌هاي شگفت انگيز مانند استخرهاي شنا در اتاق و صندلي‌هاي استخري و حتي باند هلي كوپتر براي خودش، براي زمان‌هايي كه احساس مي‌كنيد راه رفتن و گرفتن تاكسي در برزيل زيادي عادي است، طراحي شده است.

شايد در يك مطلب ديگر به شما توصيه كنيم كه، در يكي از اتاق‌ها و سوئيت‌هاي اين هتل اقامت داشته باشيد! اما فعلاً مي‌خواهم به شما بگوييم كه از، يكي از امكانات لوكس و بي نظير اين هتل كه به جواهرش معروف است استفاده كنيد؛ رستوران اميلينو.

با وجود اينكه اين رستوران در طبقه همكف مي‌باشد و معمار آن آرتور ماتيوس كاساس برزيلي است اما حس و جوي كه در اطراف شما در اين رستوران جريان دارد، باعث مي‌شود كه، شما فكر كنيد در طبقه پنجاهم و روي تراس در حال خوردن غذا هستيد، باغ سرسبز بسيار زيبا در يك سمت و بار نوشيدني‌هاي متنوع و خاويار در سمت ديگر آن!

منوي ايتاليايي تازه و شيك و خوشمزه است، كه از مواد درجه يك و تازه تهيه شده است و به زيبايي هر چه تمام تر طراحي شده است و نه تنها ظاهر اشتها برانگيزي دارد، بلكه واقعاً هم خوشمزه است.

• موزه فوتبال

- چرا اين يكي از بهترين كارهايي است كه بايد در سائوپائولو انجام دهي؟

چه كساني كه فوتبال دوست دارند و چه كساني كه فوتبال دوست ندارند حتماً اينكار را در ليست كارهايي كه بايد انجام دهند، بگذارند. شما نبايد عاشق فوتبال باشيد تا از موزه فوتبال سائوپائولو لذت ببريد، كه در داخل ورزشگاه سائوپائولو واقع شده است. موزه فوتبال سائوپائولو با تبريك و ستايش، از بزرگترين و محبوب‌ترين فوتباليست حرفه‌اي برزيل، پِله آغاز مي‌شود و سپس بازديد كنندگان به سفرهاي ديگري مي‌برد؛ به سمت بازي‌هاي زيباي تيم ملي فوتبال برزيل و بازي‌هاي جام جهاني، چه در خود برزيل و چه در كشورهاي ديگر.

• تماشاي غروب خورشيد در ميدان خورشيد

- چرا اين يكي از بهترين كارهايي است كه بايد در سائوپائولو انجام دهي؟

يكي از جواهرات پنهان و واقعي سائوپائولو، ميدان خورشيد، يك ميدان كوچك چمني در داخل يك پارك است كه روي يك تپه و در يك محله محبوب و كمي محلي سائوپائولو واقع شده است. با چند نفر از همسفرانتان و يك نوشيدني خنك به اين نقطه برويد و در حالي كه توپ گرد نارنجي رنگ كه پشت آسمان خراش‌ها به صورت افقي در حال ذوب شدن هست، را تماشا كنيد!

• كليساي متروپوليتينا سائوپائولو

- چرا اين يكي از بهترين كارهايي است كه بايد در سائوپائولو انجام دهي؟

اين كليساي جامع سبك گوتيك، در واقع خيلي جوان‌تر از آن است كه در نگاه اول به نظر مي‌رسد. ساخت اين شاهكار نئو-گوتيك تنها در سال ۱۹۱۲ آغاز شد، زماني كه كليساي جامع ۳۲۰ ساله سائوپائولو تخريب شد تا براي ايجاد يك نماد مذهبي باشكوه، نمادي ساخته شود. بنا به مسائلي، كليساي جديد تا سال ۱۹۶۷ ناتمام مانده بود و تا سال ۲۰۰۰، هنگامي كه تحت بازسازي كامل قرار گرفت، در دوره بدي قرار داشت و رو به تخريب بود.

با پايان بازسازي و ساخت و ساز، اين ساختمان واقعاً معركه بود – اين ساختمان ظرفيت ۸.۰۰۰ نفر را دارد و بيش از ۸۰۰ تن از بهترين سنگ‌هاي مرمر در ساخت آن استفاده شده است. اين سازه در بين كليساي جامع گوتيك در جهان، چهارمين كليساي بزرگ در سبك خودش است. جدا از اينكه شما مذهبي هستيد يا خير، بازديد از كليساي جامع سائوپائولو يكي از بهترين كارهايي است كه در سائوپائولو انجام مي‌دهيد.

• جشن كايپرينا در هاستل لايمتايم

- چرا اين يكي از بهترين كارهايي است كه بايد در سائوپائولو انجام دهي؟

كوكتل ملي برزيل از كاچاكا ساخته شده است – نوشيدني تقطير شده از ساقه نيشكر كه با شكر و ليمو خرده شده مخلوط مي‌شود. اگر مي‌خواهيد به سبك برزيلي جشن بگيريد، اين نوشيدني شماست! هاستل لايمتايم در محله پين هيروس هر هفته چهارشنبه‌ها تا ۱۰ شب ميزبان تمام مسافران هاستل با كوكتل رايگان كايپرينهاس است. اين هاستل يكي از بهترين هاستل هاي سرتاسر برزيل است؛ با خوابگاه‌هاي اشتراكي راحت، آشپزخانه‌اي بسيار مجهز و يك پشت بام فوق‌العاده كه مي‌توانيد در آن آفتاب بگيريد و به ريكاوري خودتون از كايپرينهاس رايگان چهارشنبه شب، در روز پنجشنبه بپردازيد! اين هاستل كه در منطقه بومي پين هيروس واقع شده است و پر از مغازه‌هاي جالب و ديدني، كافي شاپ ‌ها و رستوران است و تا ايستگاه مترو و ميدان خورشيد يك پياده‌روي بسيار كوتاه داريد! در تمام كارهاي جالبي كه در سائوپائولو مي‌خواهيد انجام دهيد، جشن كايپرينهاس را از دست ندهيد!

• منظره ديدني آسمان‌خراش‌ها

- چرا اين يكي از بهترين كارهايي است كه بايد در سائوپائولو انجام دهي؟

در حالي كه ده‌ها آسمان خراش در سائوپائولو وجود دارد، مارتينلي اديفيسيو خيلي خاص است. در بين سال‌هاي ۱۹۲۹ و ۱۹۳۴ و با طراحي مارتينلي گيسپه (يك مهاجر ايتاليايي كه در برزيل صاحب يك كمپاني بسيار ثروتمند مي‌باشد) و با ۳۰ طبقه و ۱۳۰ متر ارتفاع، در بين سال‌هاي ۱۹۳۴ تا ۱۹۴۷ مرتفع‌ترين ساختمان در آمريكاي جنوبي نام گرفت كه مي‌توان يك ديد ابدي به كل شهر از آخرين طبقه اين ساختمان داشت. تورهاي اين ساختمان رايگان است و هر نيم ساعت اجرا مي‌شود!

⭕️ تور نوروز

عيد نوروز زماني بسيار مناسب براي رفتن به يك تور نوروزي در يك تعطيلات آرامش بخش بعد از يك سال كاري و كلي خانه تكاني و ديد و بازديدهاي عيد است. نكته مهمي كه براي اين تعطيلات وجود دارد، اين است كه اكثر مردم در هنگام تعطيلات عيد تصميم مي‌گيرند، براي چند روز يا كل تعطيلات به مسافرت داخلي يا خارجي بروند. چون جمعيت بسيار زيادي تصميم به اين كار مي‌گيرند بايد به خاطر داشته باشيد كه از قبل – حدود ۱ يا ۲ ماه قبل – اقدام به برنامه‌ريزي براي تعطيلات خودتان در تور نوروز بكنيد و حتي اقدام به خريد بليط هواپيما داخلي و خريد بليط هواپيما خارجي خودتان به صورت قطعي بكنيد؛ چون علاوه بر اينكه واقعاً به طرز وحشتناكي شلوغ مي‌شود، حتي اين امكان هم هست كه نتوانيد بليط ارزان هواپيما گير بياريد و يا اصلاً بليط هواپيمايي در كار نباشد و همه صندلي‌ها پر شده باشند!

اديتور: زهرا ميعادي

منبع:
https://www.isna.ir/news/
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.