نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

سفر خارجي براي بسياري از خانواده‌هاي ايراني شبيه رويايي دست نيافتني است، چرا كه بسياري از افراد بر اين عقيده هستند كه سفر خارج از مرزهاي كشور هزينه‌هاي غيرقابل كنترل به وجود مي‌آورد و از توان بسياري از افراد خارج است. اما گروهي ديگر از مردم بر اين باورند كه سفر به شهري مانند استانبول آن هم با يك برنامه مشخص و اقتصادي مي‌تواند حتي به صرفه‌تر از يك سفر داخلي به حساب بيايد.

به گزارش ايسنا، بنابر اعلام سام تيك، حالا، با توجه به اينكه كمترين زمان سفر به استانبول براي مسافران ۳ روز است، در اين متن بهترين راه كارها براي سفري ارزان به تركيه را در اختيارتان خواهيم گذاشت.

⭕️ بهترين زمان براي سفر به استانبول

قبل از اينكه بخواهيم در مورد برنامه‌ريزي سفر صحبت كنيم بايد در نظر داشته باشيد كه انتخاب بهترين زمان سفر مي‌تواند مهم‌ترين قدم باشد. چرا كه، اگر شما با نداشتن اطلاعات كافي اقدام به خريد بليط هواپيما خارجي كنيد احتمال اينكه بتوانيد با كمترين هزينه سفر كنيد، بسيار پايين است.

استانبول شهر زيبا و هيجان‌انگيزي كه هميشه مورد توجه گردشگران مختلف در سراسر دنيا بوده هر ساله و در بازه‌هاي مختلف زماني ميزبان مسافران مختلف است. شايد براي شما هم جالب باشد بدانيد كه شلوغ‌ترين چهره اين پايتخت فرهنگي را مي‌توان در دو ماه خرداد و مرداد مشاهده كرد. البته اين دو ماه شلوغ و هيجان‌انگيز هميشه گران‌ترين زمان براي سفر به تركيه به حساب مي‌آيد، چرا كه در اين زمان و به دليل پايين آمدن دماي هوا ميزان استقبال مسافران از اين شهر ديدني افزايش پيدا مي‌كند. پس طبيعتاً هزينه‌هاي سفر نيز با استقبال مسافران بيشتر از گذشته مي‌شود.

بر عكس اين دو ماه شلوغ و پر هزينه، بهترين زمان سفر براي مسافران ايراني فصل زمستان و ماه فروردين است. چرا كه در اين زمان به دليل سرماي هوا تعداد مسافران و گردشگران كاهش پيدا مي‌كند و استانبول خلوت‌ترين چهره خودش را تجربه مي‌كند.

⭕️ بهترين زمان رفتن به تركيه براي خريد و تفريح ارزان!

سفر در خلوت‌ترين و آرام‌ترين روزهاي تركيه براي بسياري از مسافران جذاب است و گذشته از پرداخت هزينه كمتر، مسافران مي‌توانند با آرامش هر چه تمام تر از تمام نقاط شهر ديدن كنند. اين سفر جذاب زماني كه با تعطيلات طولاني همراه باشد هيجان‌انگيزتر هم مي‌شود. براي مثال بسياري از ايرانيان دوست دارند براي تعطيلات عيد نوروز به اين مقصد دوست داشتني سفر كنند اما بايد توجه داشت كه قيمت بليط تهران استانبول در فصل بهار با زمستان متفاوت است و اگر شما همچنان به سفر ارزان فكر مي‌كنيد بايد در يكي از ماه‌هاي زمستان قصد سفر كنيد.

⭕️ تجربه ۳ شب باور نكردني و به ياد ماندني در تركيه استانبول

بيشتر مسافران تنها ۳ شب در تركيه اقامت دارند و همانطور كه مي‌دانيد ۳ شب براي ديدن تمام جذابيت‌هاي اين شهر زيبا واقعاً كافي نيست! پيشنهاد مي‌كنم قبل از سفر حتماً لباس‌هاي گرم با خود همراه داشته باشيد؛ چرا كه با توجه به زمان انتخابي شما براي سفر، احتمال بارش باران و برف زياد است.

يكي از مهم‌ترين برنامه‌هايي كه براي سفر خواهيد داشت؛ امتحان كردن غذاهاي خوشمزه و جذاب استانبول است. پيشنهاد مي‌كنم براي اينكه در طول سفر هزينه كمتري صرف كنيد از رستوران‌هاي معروف و بزرگ شهر غذا نخريد و به رستوران‌هاي سنتي و محلي سري بزنيد. چرا كه به علت بالا بودن منو رستوران حتماً برنامه سفرتان از يك سفر ارزان به سفري پر هزينه تغيير پيدا مي‌كند!

يكي ديگر از راه‌هايي كه مي‌توان با آن جلوي هزينه‌هاي بالاي سفر را گرفت، خريد نكردن از مراكز خريد بزرگ و به نام است. اگر شما هم جز مسافراني هستيد كه خريد سوغاتي برايتان اولويت دارد حتماً با خريد از بازارچه‌هاي محلي و كوچك هزينه سفر خود را كمتر كنيد.

⭕️ جاذبه‌هاي ديدني استانبول

سفر به استانبول بدون ديدن مكان‌هاي ديدني و تفريحي غيرممكن است. براي يك سفر ارزان شايد بتوانيم از بسياري از تفريحات هيجان‌انگيز چشم‌پوشي كنيم اما نديدن جاذبه‌هاي ديدني استانبول مساوي با سفر نكردن به اين شهر زيباست.

در ادامه، برخي از جاذبه‌هاي ديدني مهم استانبول را نام مي‌بريم.

• اياصوفيه
• قصر توپ‌قاپي
• مسجد آبي
• بازيلكا سيسترن
• هيپودروم

بازديد از بيشتر جاذبه‌هاي ديدني استانبول رايگان است. اما شما مي‌توانيد با استفاده از وسايل نقليه عمومي شهري مانند اتوبوس يا تراموا باز هم از هزينه‌هاي خود بكاهيد و هم تجربه گردش در شهر با وسايل حمل و نقل عمومي را تجربه كنيد.

⭕️ هزينه سفر به تركيه چقدر است؟

اگر طبق برنامه پيشنهادي ما پيش برويد، قطعاً مي‌توانيد با صرف كمترين هزينه‌اي كه مي‌توانيد براي يك سفر خارجي صرف كنيد، بهترين لحظات خود را بسازيد. البته در خصوص بليط استانبول به تهران براي مسير برگشت، اين نكته را در نظر داشته باشيد كه شما مي‌توانيد با خريد بليط‌هاي چارتر و يا دقيقه نودي از مقدار بيشتري از هزينه‌هاي خود صرفه‌جويي كنيد.

منبع:
https://www.isna.ir/news/97112412479/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%A8%D9%88%D9%84-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D9%85%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%85%D9%85%DA%A9%D9%86
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.