نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

⭕️ اين عكس طلوع رنگارنگ آفتاب را در دلتاي مكونگ به تصوير مي كشد. اين منطقه مارپيچ وسيعي از رودخانه ها، مرداب ها و جزاير است.

مسيرهاي آبي سحرآميز، دره هايي فرازميني و سواحل فوق العاده: اين تصاوير نفس گير، زيبايي خيره كننده مناظر ويتنام را به نمايش مي گذارند.

• سفر 15 ميليون گردشگر به ويتنام در سال گذشته بي دليل نيست.
• اين تصاوير باورنكردني، كشور ويتنام را با تمام عجايب با شكوهش به نمايش مي گذارند.
• اين مجموعه از تصاوير شامل كوه هاي فرازميني و شهرهاي شلوغ كشور ويتنام مي شود.

⭕️ عكس خيره كننده اي كه كوه ها و زمين هاي كشت برنج «Trung Khanh» در استان كائو بنگ ويتنام را نشان مي دهد. منطقه ترانگ خان به درختان بلوطش شهرت دارد.

دليل سفر 15 ميليون گردشگر به ويتنام در سال گذشته جز زيبايي خيره كننده آن نمي تواند باشد و در اين جا MailOnline Travel مجموعه اي از تصاوير باورنكردني اي را گردآوري نموده است كه اين كشور را با تمام عجايب با شكوهش به نمايش مي گذارند.

اين تصاوير شگفت انگيز، ابرهايي كه در ارتفاع كم بر فراز كشتزارهاي برنج در شمال ويتنام شناورند و بازارهاي ماهي روي آب، اطراف خليج لن ها را هم شامل مي شوند.

اما اين ها فقط نمايشگرچشم اندازهاي آرام نيستند. در تصاوير ديگري از اين مجموعه شهرهاي هانوي و هوچي مين را مي توان ديد كه سرشار از زندگي هستند و هم چنين پل باورنكردني اي كه گويي توسط يك جفت دست نگه داشته شده شبيه به صحنه اي از سريال تاج و تخت است.

در پايين اين تصاوير را ببينيد تا بدانيد كه چرا حتماً بايد ويتنام را در ليست كشورهايي كه قصد سفر به آنها را داريد قرار دهيد:

⭕️ يك عكس هوايي از دهكده Tu Le كه مقصدي توريستي در منطقه ين باي از شمال ويتنام است. گردشگران بسياري به اين ناحيه سفر مي كنند تا كشتزارهاي زيباي برنج را به خصوص در طول سپتامبر و اكتبر زماني كه اين كشتزارها به رنگ طلايي درمي آيند، آنها را ببينند.

⭕️ اين كشتزارهاي برنج كه نزديك دلتاي مكونگ در شهر Tri Ton در استان An Giang قرار دارند تقريباً شبيه به يك لحاف چهل تكه هستند. دلتاي مكونگ به نام «كاسه برنج ويتنام» شناخته مي شود.

⭕️ كشاورزان كه يكي از آنها كودكي را بر پشت دارد در مسير برگشت از كار از ميان تراس هاي برنج مو كنگ چاي مي گذرند. ويتنام سالانه حدود 20 ميليون تن برنج توليد مي كند.

⭕️ دهكده ماهي شناور بر آب و جزيره سنگي در خليج لن ها كه نزديك خليج مشهور هالانگ است و جزو ميراث جهاني يونسكو به شمار مي آيد. حدود 200 گونه ماهي در اين آب ها زندگي مي كنند.

⭕️ قايق هاي توريستي در ميان صخره هاي سنگ آهك در خليج هالانگ در درياي جنوب چين و شمال شرق ويتنام شناورند. اين منطقه براي غواصي، صخره نوردي و پياده روي شهرت دارد.

⭕️ در خليج هالانگ 1600 جزيره بزرگ و كوچك سنگ آهكي قرار دارند. معمولاً از آن به عنوان زيباترين خليج در جهان ياد مي شود.

⭕️ منظره هوايي از خانقاه Truc Lam Bach Ma در وسط درياچه Truoi نزديك به كوه Bach Ma. اين خانقاه بودايي در سال 2006 ساخته شده است.

⭕️ پاگودا يا معبد Tran Quoc خيره كننده است و قديمي ترين معبد در پايتخت ويتنام به شمار مي آيد. قدمت آن به قرن ششم بر مي گردد و جاذبه گردشگري محبوبي در اين شهر است.

⭕️ رود «ين» تنها راه دسترسي به پاگوداي هوآنگ است كه مجموعه وسيعي از معابد بودايي و حرم هاي مقدس نزديك به شهر هانوي به حساب مي آيند.

⭕️ قطاري در امتداد بخش زيبايي از ويتنام حركت مي كند كه 2000 مايل در راستاي ساحل گسترده شده است.

⭕️ تصوير آبشار بن جيوك كه در شمال شرقي استان كائو بانگ و نزديك مرز چين واقع شده است. اين آبشارها 30 متر ارتفاع و 300 عرض دارند كه آن را به وسيع ترين آبشار در ويتنام مبدل كرده است. اين آبشارها در مسير رود كوئي سون قرار دارند كه آب هاي سبز آبي زيباي آن در ميان چشم اندازي روستايي از كشتزارهاي برنج و گياهان بامبو جاري است.

⭕️ تصوير آبشار Thac Bac كه در يك روز باراني در ساپا، شمال غربي ويتنام گرفته شده است. نام آن به معني آبشار نقره اي است و در ارتفاعي بيش از 100 متر قرار دارد.

⭕️ ورودي غار سان دونگ كه بزرگترين غار در دنياست و در قلب پارك ملي فُنگ ناكهِ بَنگ در مركز ويتنام قرار دارد. اين مكان تنها از سال 2013 به روي عموم مردم باز شده است.

⭕️ قله حيرت آور هانگ موآ بر فراز غارهاي موآ در استان نين بين و شرق ويتنام. بالارفتن از ۵۰۰ پله و رسيدن به قله اين كوه ۳۰ دقيقه طول مي كشد اما گفته مي شود كه ديدن مناظر از بالاي اين كوه ارزش اين زحمت را دارد.

⭕️ عكس تماشايي از تراس هاي طبقه اي بزرگ برنج در دهكده چه چو نا. اين دهكده يكي از ۳ دهكده در ناحيه كشتزارهاي برنج مو كنگ چاي است.

⭕️ غروب آفتاب بر فراز تل هاي شن سفيد در ساحل مويي نه در جنوب شرقي ويتنام. مويي نه، بزرگترين مكان هاي گردشگري ساحلي در ويتنام است.

⭕️ ساحل خيره كننده در جزيره فوكوك خارج از ساحل ويتنام در خليج تايلند. بيش از نيمي از اين جزيره پوشيده از جنگل هاي استوايي متراكم است.

⭕️ در استان نين بين كه در شمال ويتنام و دلتاي رود سرخ قرار دارد، خانه هاي كوچك بر لب آب ايستاده اند. اين مكان نزديك پايتخت ويتنام «هانوي» واقع شده است بنابراين بسياري از گردشگران يك روزه را به سمت خود جذب مي كند.

⭕️ در بخش هايي از دلتاي مكونگ در جنوب ويتنام، از قايق ها به عنوان تاكسي استفاده مي شود. اين دلتا درست در غرب شهر هوچي مين واقع شده است.

⭕️ بازديدكنندگان در امتداد پل عظيم كائو ونگ، «پل طلايي» در تپه هاي بانا نزديك دانانگ قدم مي زنند. اين پل كه در تپه هاي پوشيده از جنگل بخش مركزي ويتنام قرار دارد به شكل دو دست عظيم بتني كه از ميان درختان سر برآورده اند ساخته شده است كه پل طلايي براق را نگه داشته اند. اين مكان معمولاً پر از بازديدكنندگاني است كه با خوشحالي در حال گرفتن سلفي هستند.

⭕️ كليساي جامع باسيليكاي مريم مفدس باكره، در مركز هوچي مين واقع شده است. اين شهر كه قبلاً سايگون نام داشت جايي است كه برج هاي مدرن با ساختمان هاي زيباي دوره استعماز فرانسوي ها تركيب شده اند و تعداد زياد موتورسواران هم چاشني آن را بيشتر مي كند.

⭕️ معبد جونگ شان با كوه بزرگ Moc Son در پشت آن. اين كوه نزديك تسهيلات هوايي كوه سنگ مرمر آمريكا قرار دارد كه در جنگ ويتنام فعاليت مي كرد.

⭕️ ويتنام سالانه از حدود 15 ميليون گردشگر استقبال مي كند. اين عكس هوايي مسحوركننده در Cam Pha واقع در شمال شرقي ويتنام گرفته شده است.

⭕️ اسكوترها در ميداني شلوغ در هانوي جمع شده اند كه در سپتامبر 1945 به عنوان پايتخت ويتنام تعيين شد. جمعيت اين شهر حدود 7.5 ميليون نفر است.

⭕️ عكس خيره كننده اي با پهپاد كه منطقه مالي و تجاري شهر هوچي مين را به تصوير مي كشد.

⭕️ پل اژدها كه پس از غروب آفتاب در شهر دانانگ روشن شده است. اين پل در سال 2013 باز شد و هزينه ساخت آن 88 ميليون دلار معادل 69 ميليون پوند بود. اين پل مسير ارتباطي كوتاهي از شهر تا فرودگاه بين المللي دانانگ ايجاد كرده است.

⭕️ در اين عكس شهر هوچي مين در شب به تصوير كشيده شده است و عكاس آن اين عكس را «آشوب منظم» ناميده است. شهر هوچي مين با 6.3 ميليون بازديدكننده در سال 2017، پربازديد ترين شهر در ويتنام به شمار مي آيد.

⭕️ تله كابين عظيم «وين پرل» كه تا بيش از ۲ مايل امتداد مي يابد و جزيره هان تري را به نها ترانگ متصل مي كند. اين تله كابين با استفاده از 7 سازه شبيه به برج ايفل كه در داخل دريا مستقر شده اند، ساخته شده است.

ترجمه: مهسا ظفرخواه

منبع:
https://www.dailymail.co.uk/travel/travel_news/article-6695349/Breathtaking-images-stunning-beauty-Vietnams-landscape.html
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.